×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Noslēpumainā Sohn gaismas vilnis Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. novembrī pirmoreiz Rīgā viesosies daudzsološais britu melanholiskās elektronikas izpildītājs Sohn. Rīgā mūziķis ierodas viņa jaunā, strauju popularitāti iemantojošā albuma “Tremors” turnejas ietvaros.

Sohn, īstajā vārdā Kristofers Teilors, ir Londonā dzimis, jauns mūzikas producents, dziedātājs un multiinstrumentālists, kura daiļradi kritiķi raksturo kā Džeimsa Bleika, Bona Aivera, kā arī “Palladium” jau koncertējušās grupas “How To Dress Well” stilu gaumīgu apvienojumu. Pašlaik Vīnē, Austrijā, mītošais mūziķis viņa samērā neilgās darbības laikā jau paguvis sadarboties pat ar Lanu del Reju, veidojot remiksu viņas dziesmai “Ride”.

Sohn melanholiskos elektronikas skaņdarbus izteikti caurvij mākslinieka vokāls, kas ir organiska mūziķa daiļrades sastāvdaļa, izteiksmīgi papildinot Teilora digitāli radītos ierakstus. Piešķirot Sohn izcila mūsdienu “skumjā viļņa” (“sadwave”) un “slowtronica” stila pārstāvja statusu, britu izdevums “The Guardian” raksturo Sohn minimālistiski ambiento stilu kā lielisku elektroniskas soulmūzikas piemēru, kas atspoguļojot mūziķa pagātnes haosa un tagadnes miera izjūtu apvienojumu.

Savukārt mūzikas izdevums “Rolling Stone” piebilst, ka “veidojot remiksus tādiem māksliniekiem, kā, piemēram, “Disclosure”, Sohn ievērpj savu vokālu blūza cienīgu scenāriju atskaņojumos, veiksmīgi balansējot dziesmu komponēšanas mākslu ar producēšanas darbiem”.

Pēc viņa debijas singlu panākumiem, Sohn pirmā īsplate “The Wheel” (2012) tika izdota ar Londonas jaunās ierakstu izdevniecības “Aesop” atbalstu. Savukārt Sohn šāgada debijas soloieraksts “Tremors” (2014) tika izdots jau ar slavenās “4AD” mūzikas izdevniecības starpniecību, šī izdevniecība izdod arī “The National”, “St. Vincent”, “Pixies”, “Grimes”, “Future Islands”, “Daughter” un daudzu citu pasaulslavenu mākslinieku ierakstus.

Augustā Sohn tika nominēts “AIM” Neatkarīgās mūzikas balvai kategorijā “Gada izlaušanās” (“Breakthrough Of The Year”). 1999. gadā dibinātā “Association of Independent Music” ir pasaulē lielākā neatkarīgo mūzikas ierakstu kompāniju apvienība, kurā darbojas vairāk nekā 850 biedru. “AIM” balva norisinās kopš 2011. gada ar mērķi popularizēt neatkarīgo mūziku.

Līdz šim lielāko atzinību ieguvušais Sohn singls “Artifice” vietnē “You Tube” izpelnījies vairāk nekā miljona lietotāju skatījumu, popularitātes ziņā tam seko skaņdarbs “Bloodflows”.

Apspriežot savu debijas ierakstu “Tremors” (2014), Teilors atzīst, ka nevēlējies “radīt pārāk bezgaisīgu un tumšu ierakstu”, piebilstot, ka viņa ieraksts esot kā liela, tukša māja. “Neatverot logus, telpā neienāks svaigums. Šajā ierakstā esmu atvēris visus logus.” Tiesa, Sohn mazliet mīklainā puskrēslā ietinis arī savu personību – viņš neatklāj savus dzimšanas datus, jo viņam tas nešķiet svarīgi, liekot mūzikas industrijas darboņiem domāt, ka viņš uzradies no nekurienes un īsā laikā pārliecinājis ar savu hipnotiski dzidro dziedājumu.

Varbūt noder

Sohn koncerts – 27. XI 20.00 “Palladium”.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 15.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+