×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Noslēpumainais Mēness aptumsums – jau šovakar. Kā vislabāk to novērot? (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šodien Ventspils Jaunrades nama observatorijā interesentiem būs iespēja vērot pusēnas Mēness aptumsumu, aģentūru LETA informēja Ventspils Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Rūde.

Interesenti Ventspils Jaunrades nama observatorijā tiks gaidīti no plkst.19.30. Šajā laikā pulcēsies arī astronomijas kluba biedri, kuri gaida arī jaunus dalībniekus. Ventspilī aptumsuma pusēnas fāzes sākums būs plkst.19.54, bet aptumsuma maksimums – plkst.21.54. Pusēnas fāzes beigas būs plkst.23.53.

Pusēnas Mēness aptumsums, kas notiek divas vai trīs reizes gadā, šodien būs redzams Eiropā, Āfrikā, Āzijā, Austrālijā un daļēji Klusā okeāna rietumu daļā.

Mēness aptumsums notiek tad, kad Zeme atrodas starp Sauli un Mēnesi un Mēness ieiet Zemes ēnā. Mēness aptumsums ir iespējams pilnmēness fāzē, taču aptumsums nenotiek katrā pilnmēnesī. Izšķir pusēnas, daļēju un pilnu Mēness aptumsumu atkarībā no tā, kurai Zemes ēnas daļai Mēness iet cauri. Ja Mēness ieiet tikai Zemes pusēnā, notiek tikai pusēnas Mēness aptumsums, kura laikā Mēness spožums gandrīz nemaz nesamazinās.

Ja Mēness daļēji ieiet Zemes ēnā, redzams daļējs Mēness aptumsums, bet, ja Mēness ieiet pilnībā Zemes ēnā, tad novērojams pilns Mēness aptumsums.

Pusēnas Mēness aptumsums izceļas ar to, ka tas ir grūti pamanāms. Vislabākais veids, kā redzēt aptumsuma izmaiņas, ir mēģināt to fotografēt ar vienādiem fotoaparāta uzstādījumiem. Pēc tam, salīdzinot bildes, var ieraudzīt Mēness spilgtuma izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas bija vakar! Labrit.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.6
Alūksne +23.2
Daugavpils +22.5
Saldus +22.7
Liepāja +24.3
Jelgava +22.4
Ventspils +18.8
Limbaži +23
Madona +23.7
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+