×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. maijs, 2018
Drukāt

Noslēpumainais ministra Šadurska kalendārs (9)

Foto LETAFoto LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski trešdienas rītā gaidīja gan Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēdē, gan Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sēdē. Ministrs neieradās nevienā no šīm sanāksmēm, tādējādi nokaitinot arodbiedrību. Kur K. Šadurskis bijis patiesībā, netiek atklāts.

Kā stāsta LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, ministrs bijis aicināts jau uz padomes sēdi aprīlī. Kad viņš nav ieradies, I. Vanaga sazvanījusies ar K. Šadurski. Abi jauki patērgājuši, un ministrs solījis maija sēdē būt klāt. Taču otrdienas vakarā saņemta ziņa no ministra biroja vadītāja Anda Geižāna par to, ka ministrs tomēr nevarēs ierasties.

Savukārt žurnālistiem izsūtītajā ministra darba kalendārā redzams, ka trešdienas rītā bija ieplānota K. Šadurska dalība Saeimas komisijas sēdē, kur sprieda par to, kā īstenos Pasaules Bankas rekomendācijas par augstskolu pārvaldīšanas uzlabošanu. Šajā sēdē ministru īslaicīgi aizstāja jau pieminētais A. Geižāns, taču runāja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agita Kiopa. Deputāti atšķirībā no LIZDA uz ministru gan neapvainojās.

I. Vanaga toties saka: nav runa tikai par pēdējo sēdi. Ministrs jau septiņas reizes neesot atsaucies aicinājumam piedalīties LIZDA padomes vai valdes sēdē, līdz ar to nav tajās bijis jau kopš 2016. gada novembra, tādējādi pārkāpjot ar arodbiedrību noslēgto sadarbības līgumu. Šoreiz pedagogu pārstāvji bija gribējuši apspriest skolotāja darba samaksas paaugstināšanas grafiku, pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas kārtības īstenošanu, jauno mācību gadu, 2019. gada valsta budžetu. u.c.. No IZM uz sēdi gan bija ieradušies ierēdņi, tomēr I. Vanagas ieskatā “viņi nevar atbildēt uz visiem jautājumiem”.

Tikmēr K. Šadurska padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Langrāts norāda, ka “sarunai arodbiedrībā bija jābūt profesionālai, tāpēc uz turieni devās eksperti no IZM”.

Viņš arī apgalvo, ka K. Šadurskis noteikti nav “divus gadus ignorējis LIZDA”. Padomnieks nevarēja pateikt konkrētu datumu, kad ministrs pēdējo reizi piedalījies LIZDA sēdē, tomēr bija pārliecināts, ka ne jau 2016. gadā. Turklāt ministrs regulāri tiekoties ar LIZDA vadību gan dažādās sanāksmēs, gan arī sarunās. LIZDA pārstāji darbojas arī dažādās IZM darba grupās. Tāpēc nevarētu teikt, ka nav noticis dialogs.
M. Langrāts arī uzstāj, ka ministra dalība LIZDA sēdē nemaz nav bijusi oficiāli apstiprināta, bijis tikai saņemts uzaicinājums.

Bet kur tad ministrs bija, ja nevarēja apmeklēt nevienu no sēdēm? Uz šo jautājumu padomnieks skaidri neatbild: “Ne vienmēr viss notiek tā, kā ierakstīts kalendārā. Protams, uz valdības sēdēm ministrs ierodas, kā plānots. Taču, ja rodas kādas augstākas prioritātes, tad dalība kādos iepriekš plānotos pasākumos tiek atcelta. Arī trešdien bija citi pietiekami svarīgi pasākumi.”

Tikmēr LIZDA par nespēju satikties ar K. Šadurski sūdzēsies viņa pārstāvētās partijas “Vienotība” vadībai. Arodbiedrībā grib saprast, vai tikai atsevišķi partijas ministri pauž šādu attieksmi pret sociālajiem partneriem vai arī tā ir visas partijas nostāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. un dūklam ir valsts pielaide? Atbildēt

  kas notiek????????????????????
  21.05.2018 09:19
  ZZS 4 resnie runči /Brigs ar hūti,,Dūk.Vājonkungs ,premjē / ir tie 4 ,kuri, ar Latvijas alus biznesu , palīdz ražot kara tehniku saviem vaņkām ?????????????????

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =========

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. nekaunīgs arī

 4. Tā Vanaga to tik vien māk kā par visu činkstēt. Ko lai skolasbērni mācās no tādām skolmeistarienēm, kuras pārstāv tāda mūžīgi ne ar ko neapmierināto činkstuļu arodbiedrība?

 5. Klausoties šo arodbiedrības līderi arī skaidrs, ka naudu viņai pedagogi maksā par neko!!!

 6. ministrsm plosts Atbildēt

  dzugavas garumā un platumā, ko jus no viņa gribiet?

 7. No LIZDAs nav nekādas jēgas. Izskatās, ka pat ministrs to sapratis.

Draugiem Facebook Twitter Google+