Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Gaitis, Gaits, Karīna
Otrdiena, 17. oktobris, 2017
25. oktobris, 2016
Drukāt

Noslēpumainais skaitlis 108. Uzzini, kur tas sastopams un kā skaidrojams!

indiesi

– Senos tekstos teikts, ka Visums būvēts no 108 elementiem. Ķīmisko elementu periodiskajā tabulā to ir nedaudz vairāk.

– Saules diametrs ir 108 reizes lielāks nekā Zemes diametrs.

– Attālums no Zemes līdz Saulei aptuveni ekvivalents 108 Saulēm, kas izvietotas rindā. Bet attālums no Zemes līdz Mēnesim – 108 Mēnešiem.

– 9 planētas kustas pa 12 zīmēm un veido skaitli 108 (9×12 = 108). Visas galvenās planētas iziet pilnu apli, pavadot kādu laiku visās zodiaka zīmēs.

– Uzskata, ka cilvēkam ir 108 sajūtas: 36 saistītas ar pagātni, 36 ar tagadni un 36 ar nākotni.

– Cilvēka ķermenī esot 108 sāpju punkti.

– Uzskata, ka kādā darbības veidā veicot 108 mēģinājumus (atkārtojumus), cilvēks pakāpjas uz nākamo meistarības pakāpienu. Tas arī saistīts ar to, ka cilvēka atmiņa sastāv no divām daļām: īslaicīgās un pastāvīgās. Īslaicīgā atmiņa paredzēta īslaicīgas informācijas saglabāšanai uz laiku, kamēr tiek veikta kāda darbība, kamēr pastāvīgā atmiņa saglabā atmiņas uz visu dzīvi. Tādējādi, atkārtojot kādu darbību 108 reizes, cilvēks to ievada iekšējā (pastāvīgajā) atmiņā.

– Indiešu kultūrā ir 108 dejas formas un 108 pamata jogas āsanas.

– Japānā Dzena templī Jaungada naktī zvans skan 108 reizes.

– Katmandu pie Budas statujas izvietoti 108 lūgšanu cilindri.

– Visā pasaulē slavenā Stounhendžas monumenta diametrs ir 108 pēdas.

Dažādas skaitļa 108 formas atkārtojas dažādās zinātnes, kultūras un reliģijas jomās, ļaujot pieņemt, ka tam ir kāds neredzams, bet īpašs iemesls.

Pievienot komentāru

Horoskopa zīmju reitings. No cietsirdīgākā siržu lauzēja līdz maigam jēriņam (1)Kad tev salauž sirdi – tas ir sāpīgs process. Lai kā arī tu tam necenstos sagatavoties, tas vienmēr izraisa šoku, un, iespējams, būs vajadzīgs krietns laiks, lai atgūtos. Vēlies no tā izvairīties? Ja atbilde ir “jā”, zvaigznes palīdzēs noteikt cilvēkus, kuri visticamāk nodarīs tev sāpes.
Draugiem Facebook Twitter Google+