Pasaulē
Eiropa

Noslīkušā puisēna ģimenei traģisks liktenis; bojā gājis arī viņa brālītis un māte 16

Foto – telegraph.co.uk

Visu pasauli satricinājis foto, kurā redzamas mazā sīriešu puisēna mirstīgās atliekas, kas trešdienas rītā izskalotas Turcijas piekrastē, kūrortpilsētas Bodrumas smiltīs. Šodien noskaidrots puisēna vārds un dzīvesstāsts.

Laikraksts “Telegraph” un aģentūra BBC vēsta, ka mirušo puisīti sauc Ailans Kurdi. Viņam bijuši trīs gadi. Puisēna līķi smiltīs atradis vietējais zvejnieks. “Es atbraucu uz jūru, un man bija bail. Mana sirds ir salauzta,” medijiem sacījis zvejnieks.

Zināms, ka puisēns kopā ar saviem vecākiem dzīvojis Sīrijas ziemeļos, netālu no Turcijas robežas Kobani pilsētā. Tieši šajā pilsētā pirms dažiem mēnešiem notika spraigas kaujas starp “Islāma valsti” un kurdu armiju.

Bērns kopā ar savu ģimeni ceļojis vienā no divām bēgļu gumijas laivām, lai no Sīrijas aizbēgtu prom uz Eiropu. Bēgļu galamērķis bijusi Kosas sala Grieķijā, bet ceļojums pārtrūka Bodrumā, Turcijā. Laivas trešdienas naktī apgāzušās jūrā pie Turcijas. No 23 cilvēkiem izdevies izglābt tikai deviņus cilvēkus, jo dažiem no tiem bijušas glābšanas vestes, bet daudzi pazuduši bezvēsts.

Par bezvēsts pazudušu tiek uzskatīta arī 35 gadus vecā zēna māte Rihana, kura, visticamāk, noslīkusi. Bojā gājis arī Ailana piecgadīgais brālis Galips, kura mirstīgās atliekas jūra izskalojusi neilgi pēc Ailana atrašanas. Savukārt Ailana tēvam Abdullam izdevies izglābties. Izdzīvojušais tēvs medijam apgalvojis, ka atgriezīsies Kobani pilsētā, lai apglabātu savus bērnus un sievu.

Kā vēsta aģentūra BBC, puisēna ģimene pirms liktenīgā brauciena sākotnēji meklējusi patvērumu Kanādā, kur dzīvo puisēna tēva māsa, bet bēgļu pieteikums ticis noraidīts.

Puisēna tēva māsa Tema Kurdi Kanādas nacionālajam laikrakstam apgalvojusi, ka mēģinājusi ģimeni atbalstīt un sponsorēt, bet nevarējusi panākt viņu izbraukšanu no valsts, tāpēc ģimene pieņēmusi lēmumu – doties prom ar laivu.

Sociālajā vietnē “Twitter” pašlaik aktīvi tiek lietota mirkļbirka “#KiyiyaVuranInsanlik” – “krastā izskalotā cilvēcība”. Kopš puisēna atrašanas brīža fotogrāfijas ar bērna mirstīgajām atliekām dažādu pasaules valstu iedzīvotāji pārpublicējuši vairākus desmitus tūkstošu reižu.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Turcijas valdība otrdien paustajā paziņojumā apgalvojusi, ka kopš gada sākuma krasta apsardze Egejas jūrā izglābusi vairāk nekā 42 tūkstošus migrantu, tajā skaitā vairāk nekā 2160 pēdējās nedēļas laikā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv