×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Noslīkušā puisēna ģimenei traģisks liktenis; bojā gājis arī viņa brālītis un māte (10)

Foto - telegraph.co.ukFoto - telegraph.co.uk

Visu pasauli satricinājis foto, kurā redzamas mazā sīriešu puisēna mirstīgās atliekas, kas trešdienas rītā izskalotas Turcijas piekrastē, kūrortpilsētas Bodrumas smiltīs. Šodien noskaidrots puisēna vārds un dzīvesstāsts.

Laikraksts “Telegraph” un aģentūra BBC vēsta, ka mirušo puisīti sauc Ailans Kurdi. Viņam bijuši trīs gadi. Puisēna līķi smiltīs atradis vietējais zvejnieks. “Es atbraucu uz jūru, un man bija bail. Mana sirds ir salauzta,” medijiem sacījis zvejnieks.

Zināms, ka puisēns kopā ar saviem vecākiem dzīvojis Sīrijas ziemeļos, netālu no Turcijas robežas Kobani pilsētā. Tieši šajā pilsētā pirms dažiem mēnešiem notika spraigas kaujas starp “Islāma valsti” un kurdu armiju.

Bērns kopā ar savu ģimeni ceļojis vienā no divām bēgļu gumijas laivām, lai no Sīrijas aizbēgtu prom uz Eiropu. Bēgļu galamērķis bijusi Kosas sala Grieķijā, bet ceļojums pārtrūka Bodrumā, Turcijā. Laivas trešdienas naktī apgāzušās jūrā pie Turcijas. No 23 cilvēkiem izdevies izglābt tikai deviņus cilvēkus, jo dažiem no tiem bijušas glābšanas vestes, bet daudzi pazuduši bezvēsts.

Par bezvēsts pazudušu tiek uzskatīta arī 35 gadus vecā zēna māte Rihana, kura, visticamāk, noslīkusi. Bojā gājis arī Ailana piecgadīgais brālis Galips, kura mirstīgās atliekas jūra izskalojusi neilgi pēc Ailana atrašanas. Savukārt Ailana tēvam Abdullam izdevies izglābties. Izdzīvojušais tēvs medijam apgalvojis, ka atgriezīsies Kobani pilsētā, lai apglabātu savus bērnus un sievu.

Kā vēsta aģentūra BBC, puisēna ģimene pirms liktenīgā brauciena sākotnēji meklējusi patvērumu Kanādā, kur dzīvo puisēna tēva māsa, bet bēgļu pieteikums ticis noraidīts.

Puisēna tēva māsa Tema Kurdi Kanādas nacionālajam laikrakstam apgalvojusi, ka mēģinājusi ģimeni atbalstīt un sponsorēt, bet nevarējusi panākt viņu izbraukšanu no valsts, tāpēc ģimene pieņēmusi lēmumu – doties prom ar laivu.

Sociālajā vietnē “Twitter” pašlaik aktīvi tiek lietota mirkļbirka “#KiyiyaVuranInsanlik” – “krastā izskalotā cilvēcība”. Kopš puisēna atrašanas brīža fotogrāfijas ar bērna mirstīgajām atliekām dažādu pasaules valstu iedzīvotāji pārpublicējuši vairākus desmitus tūkstošu reižu.

Jau ziņots, ka Turcijas valdība otrdien paustajā paziņojumā apgalvojusi, ka kopš gada sākuma krasta apsardze Egejas jūrā izglābusi vairāk nekā 42 tūkstošus migrantu, tajā skaitā vairāk nekā 2160 pēdējās nedēļas laikā.

Foto - telegraph.co.ukFoto - telegraph.co.uk

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. izbeidziet vienreiz to stulbo pozitīvisma kampaņu, ka nabaga baltie un pūkainie bēgļi cieš un mums viņi jāpieņem! NĒ! junkeram un merkelei bail, ka nesākas nemieri, jo tauta galīgi tos arābus negrib, tāpēc tagad skalo smadzenes! bet mēs vienalga sitīsim tos, kas jāsit! un malači igauņi!

 2. Protams,žēl bojā gājušos,jo kopumā tas ir iespaidīgs skaitlis.Tomēr ir jāatzīst,ka vai nu ES ir jāatļauj legāli iebraukt katram ,kurš to vēlas,vai arī tam ir jāpieliek punkts un tad šādas traģēdijas un problēmas nebūs.Pēc skata tie visi ir labi ģērbti cilvēki,kuri spējīgi maksāt par nokļūšanu ES.

 3. nu, protams, ka “tēvs” izglābās, jo sieviete centās glābt bērnus, bet “tēvs” centās glābt sevi! un vispār, kāpēc jāglābj tādas sievietes un bērni, ja šim vēl 3 sievas pēc islāma pienākas??? labs musulmanis ir tikai beigts musulmanis!

  • Precīzi attēloji profilu. Nevis viļņi apgāza laivu, bet visdrīzākais “ziedoja” sievu un bērnus allaham un večiem…bērēs ļoti skaidri redzams, ka tur nekāda karadarbība nenotiek un turklāt, kas liedza dzīvot Turcijā pie radiem – tā vietā nogalina sievu un bērnus. Te konkrēta kriminālatbildība.

  • Paturpinot iesākto – tās sivietes nemaz peldēt nemāk, lai spētu vēl glābt savus bērnus…

 4. Jau ir pierādīts, ka Sīrijā atrodas Krievijas karaspēki.

 5. Nav ko vazāties pa pasauli! Atbildēt

  Kāpēc neraksta par Ukrainas traģēdijām? Nevajag vazāties pa pasuli, bet savest kārtībā savu dzimto māju.

 6. Būtu kopā ar vecākiem palicis Turcijā, būtu vēl puisītis dzīvs!
  Eiropas Savienības amatpersonām jāuzņemas atbildība, ka deva maldīgas cerības viņa vecākiem… Tāpat vecāki vainīgi, ka nepieskatīja bērnus! Jāuzlabo ES robežsardzes kapacitāte, lai novērstu jebkādus mēģinājumus nelegāli sķērsot robežu – tas arī novērsīs šādus traģiskus nāves gadījumu turpmāk.

 7. Amerika rullee taairr tava vaina. Tu esi ljauna un tavs dolaars ir ljauns. Un vienreiz sliiksi savaas asiniis.

Draugiem Facebook Twitter Google+