Latvijā
Sabiedrība

Baseinā noslīkušā zēna tētis vēlas, lai par notikušo atbild visa sistēma 26

Ekrānšāviņš no TV3 Ziņām.

Peldēšanas apmācību laikā baseinā noslīkušā 4 gadus vecā Tomasa tētis vēlas atbildību par notikušo ne tikai no trenera, bet no tiem, kas izveidojis šādu sistēmu, – kad pie tāda skaita bērnu ar viņiem nodarbojas tikai viens treneris. Bērna tētis runājis ar TV3 Ziņām.

Šī bija tikai otrā mazā Tomasa nodarbība peldēšanā baseinā Ventspilī. Notikušā apstākļi vēl ir neskaidri. Iespējams, mazais puika bija aizgājis uz tualeti, bet, nākot atpakaļ, sajaucis baseina puses un iekāpis tā dziļākajā daļā.

Jau tagad atbildīgie ir izdarījuši vairākus secinājumus, kā uzlabot bērnu drošību, – pieņems darbā papildu peldēšanas apmācības instruktorus, kā arī nodrošinās videonovērošanu Ventspils sporta bāzēs, vēsta TV3 Ziņas.

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā baseinā, kur notika traģēdija, ar 15 bērnu grupu strādāja viens treneris. Kā atzina pašvaldības izpilddirektors izpilddirektors Aldis Ābele, arī mazajā baseinā būtu jābūt diviem cilvēkiem, kuri uzrauga notiekošo, par viņa teikto vēsta LETA. Viņš uzsvēra, ka šajā gadījumā treneris strādājis par profesionālu glābēju vairāk nekā desmit gadus, “bet tomēr cilvēciskais faktors ir un paliek cilvēciskais faktors”.

Ventspils domes izpilddirektors noraidīja publiskajā telpā izskanējušos minējumus, ka nodarbības grupa ar 15 bērniem, iespējams, bijusi pārāk liela un tas varētu būt saistīts ar trenera darba samaksas apjomu. “Es gribu to kategoriski noliegt. Tas bija viens no momentiem, ko mēs pārbaudījām pirmām kārtām. Treneris ir pieņemts darbā olimpiskajā centrā, viņam ir stundu apmaksa neatkarīgi no tā, vai ir atnākuši divi vai15 bērni,” uzsvēra Ābele.

Pašvaldības izpilddirektors atzina, ka joprojām nevar viennozīmīgi pateikt, kā tieši noticis traģiskais negadījums, jo negadījuma brīdī no pieaugušajiem klāt bijis tikai treneris, kurš pašlaik ir šoka stāvoklī un nespēj skaidri izklāstīt notikušo.

“Situācija ir tik neskaidra, ka mēs pirms Valsts policijas izmeklēšanas rezultātiem negribētu iet detaļās. Tas, ko mēs esam dzirdējuši, ir viedokļi. Mēs nevaram pateikt nepārprotami. Lai netraucētu izmeklēšanai, šobrīd īsti nevaram atbildēt,” sacīja domes izpilddirektors.

Arī olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis uzsvēra, ka nelaimē iesaistītais treneris ir pieredzējis, zinošs un ar lielu glābēja darba stāžu. “Ir pārbaudīti darba līgumi, profesionālie sertifikāti. Bija ieradusies arī būvinspekcija un atzina, ka no tehniskā viedokļa baseins ir kārtībā,” sacīja Boitmanis.

Saistītie raksti

Vismaz līdz nākamās nedēļas sākumam mazais baseins būs slēgts. Nākamās nedēļas sākumā savus secinājumus plāno paust Ventspils pašvaldībā izveidotā komisija.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene, vēstīja raidījums “Panorāma”.

LA.lv