×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2017
Drukāt

Baseinā noslīkušā zēna tētis vēlas, lai par notikušo atbild visa sistēma (30)

Ekrānšāviņš no TV3 Ziņām.Ekrānšāviņš no TV3 Ziņām.

Peldēšanas apmācību laikā baseinā noslīkušā 4 gadus vecā Tomasa tētis vēlas atbildību par notikušo ne tikai no trenera, bet no tiem, kas izveidojis šādu sistēmu, – kad pie tāda skaita bērnu ar viņiem nodarbojas tikai viens treneris. Bērna tētis runājis ar TV3 Ziņām.

Šī bija tikai otrā mazā Tomasa nodarbība peldēšanā baseinā Ventspilī. Notikušā apstākļi vēl ir neskaidri. Iespējams, mazais puika bija aizgājis uz tualeti, bet, nākot atpakaļ, sajaucis baseina puses un iekāpis tā dziļākajā daļā.

Jau tagad atbildīgie ir izdarījuši vairākus secinājumus, kā uzlabot bērnu drošību, – pieņems darbā papildu peldēšanas apmācības instruktorus, kā arī nodrošinās videonovērošanu Ventspils sporta bāzēs, vēsta TV3 Ziņas.

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā baseinā, kur notika traģēdija, ar 15 bērnu grupu strādāja viens treneris. Kā atzina pašvaldības izpilddirektors izpilddirektors Aldis Ābele, arī mazajā baseinā būtu jābūt diviem cilvēkiem, kuri uzrauga notiekošo, par viņa teikto vēsta LETA. Viņš uzsvēra, ka šajā gadījumā treneris strādājis par profesionālu glābēju vairāk nekā desmit gadus, “bet tomēr cilvēciskais faktors ir un paliek cilvēciskais faktors”.

Ventspils domes izpilddirektors noraidīja publiskajā telpā izskanējušos minējumus, ka nodarbības grupa ar 15 bērniem, iespējams, bijusi pārāk liela un tas varētu būt saistīts ar trenera darba samaksas apjomu. “Es gribu to kategoriski noliegt. Tas bija viens no momentiem, ko mēs pārbaudījām pirmām kārtām. Treneris ir pieņemts darbā olimpiskajā centrā, viņam ir stundu apmaksa neatkarīgi no tā, vai ir atnākuši divi vai15 bērni,” uzsvēra Ābele.

Pašvaldības izpilddirektors atzina, ka joprojām nevar viennozīmīgi pateikt, kā tieši noticis traģiskais negadījums, jo negadījuma brīdī no pieaugušajiem klāt bijis tikai treneris, kurš pašlaik ir šoka stāvoklī un nespēj skaidri izklāstīt notikušo.

“Situācija ir tik neskaidra, ka mēs pirms Valsts policijas izmeklēšanas rezultātiem negribētu iet detaļās. Tas, ko mēs esam dzirdējuši, ir viedokļi. Mēs nevaram pateikt nepārprotami. Lai netraucētu izmeklēšanai, šobrīd īsti nevaram atbildēt,” sacīja domes izpilddirektors.

Arī olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis uzsvēra, ka nelaimē iesaistītais treneris ir pieredzējis, zinošs un ar lielu glābēja darba stāžu. “Ir pārbaudīti darba līgumi, profesionālie sertifikāti. Bija ieradusies arī būvinspekcija un atzina, ka no tehniskā viedokļa baseins ir kārtībā,” sacīja Boitmanis.

Vismaz līdz nākamās nedēļas sākumam mazais baseins būs slēgts. Nākamās nedēļas sākumā savus secinājumus plāno paust Ventspils pašvaldībā izveidotā komisija.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas neoficiālās informācijas, ko apstiprinājuši vairāki avoti, bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene, vēstīja raidījums “Panorāma”.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Vedu mazbernus uz peldesanas nodarbibam ASV.Vienam trenerim ne vairak ka 8 berni.Vecaki sed malina, katrs vakte savu bernu.Neviens nekur apkart nevazajas viens pats.Cik atceros, Latvija vecaki nedrikst sedet baseina mala, vismaz agrak ta bija…Ja es tik mazinu berninu aizvestu, pamestu udeni, justos vainiga.Tas ka Talsu tragedija, pasi savus bernus kaut kur stuuke ieksa, un tad megina meklet vainigo…Arpratigi zel vecaku…

 2. atdod bernu organizacijai kad berns neprot peldet un vel 15 bernus vienam cilvekam tas ir neiedomajums absurds ta ir ka nolemt bernu navei ka vecaki var atstat bernu cilvekam kurs nau spejigs vienlaicigi macit peldet tik daudz bernu…..te ari jasmejas cik lieli mulki vecakie vai pasi nevareja iemacit vispirms bernu peldet…..

 3. Cik saprotu, komentāri tiek cenzēti:))

 4. 15 bērni uz sauszemes, jau ir problēma vienam cilvēkam, kur nu vēl ūdenī. Šajā gadījumā vainīga ir sistēma, bija jābūt vēl vismaz vienam cilvēkam, kas uzrauga “galvas”. Treneris aizņemts ar apmācībām varēja arī kaut ko palaist garām.

 5. Treneris viltīgs, nogaida un nesteidzas sniegt liecības, tāpēc murgo kaut ko par šoka stāvokli
  Neviens viņu tak nav sitis pa galvu

 6. 90to gadu beigās esmu slīkusi ārstniecības iestādes baseinā, arī mācību baseinā. Man toreiz bija seši gadi un mani no baseina izvilka nevis peldēšanas trenere, bet gan kāda no medmāsām baltajā uzsvārcī, kas sagadīšanās pēc arī bija baseina zālē.

 7. Skumjš notikums,bet tad nu tagad sarosījās atbildīgie.Tos kas tādu sistēmu ieviesa arī sodiet nevis treneri kurš pildīja savu darbu.15 bērni pie tam 4 gadus veci.Ātprāts!Vai vecāki vispār painteresējās pirms nodeva bērnu treniņā kā norit nodarbības.Cik pieaugušie ir klāt nodarbības laikā.Kur tad bijāt soģi?Sevi arī sodiet tagad.Kauna nav vainot treneri!Un nolādēto Ventspils vadību kura rauj visu naudu savās kabatās.Sen zināms ka Ventspilī darba algas ir nenormāli zemas.Neskaitot ostās strādājošos.Tad nu cilvēki strādā lai nopetnītu,jo ģimene ir jāuztur.
  Un vēl,komentāros lasot,ka bērnam bijusi astma-tātad.
  Kur vecākiem galva tik mazu bērnu un slimu vest peldēt???Idioti!!Tagad atraduši ko vainot!Sevi..vēl un vēl vainojiet paši sevi par savu stulbumu!Žēl trenera ļoti.Cilvēkam reāli sačakarēta dzīve stulbeņu dēļ!Un vairs jau notikušo par nebijušu nepadarīsiet!

 8. Peldēšanas apmācība mums ir atstāta pašplūsmā. Piemēram, Alūksnes novads ir apņēmies vadāt bērnus uz baseinu. Nav veikta ne skolotāju apmācība, ne pārrunas ar vecākiem, nav izstrādāti normatīvi – cik skolotājiem jābūt līdzi…Es savu bērnu nelaizu, man bail, jo zinu, ko nozīmē tikt galā ar padsmit maziem bērniem uz sauszemes, kur nu vēl ūdenī.Līdzi brauc nez kāpēc neapmācīta klases audzinātāja, kura pati nepeld. Absurds. Alūksnes Izglītības pārvaldes nolaidība.

 9. dīvaini, mūsu baseinā tik mazi bērni mācās peldēt tikai kopā ar vecākiem

 10. ir pavisam cita info un ta var visu apgriezt pavisam otradi. es dzivodams netalu no tas majas kur dzivoja puisitis un vina vecaki, dzirdejis no vinu kaiminiem esmu pavisam ko citu. puisitim esot bijusas problemas ar elposanu, vai lemju veida ka astmas slimajiem, vai kas lidzigs. nebrinos ka puisitim tad kad galva bija zem udens uznaca lekme un organisms lika ievilkt vairakus elpas devas. talak skaidrojumu nav. viss migla tits… secinajumus veiciet pasi, kurs isti tada gadijuma ir vainigs.

  • Ja bērnam veselibas problēmas – kur atkal valsts sistēma – šoreiz dakteru personās ar papīriem – tāds mazs un ar astmu viens starp daudziem baseinā…

   • un treneris ir gaīšreģis? Atbildēt

    vecāki mēdz nevienam neko neteikt. mums skolā teikim nācās saskarties ka bērnam ir epilepsija, bet skolotāji par to uzzin kad stundas laikā uznāk lēkme, kam viņi protams nav gatavi, jo neviens nav informējis par tāda bērna klātbutni klasē

 11. Tad no pacēlāja groza izber skatītājus, tad noslīcina baseinā bērnu – tas viss ierēdņu ”aizņemtības” dēļ – tik ”aizņemti” ar neko ( biroju intrigām) ka nespēj sekot saviem tiešajiem pienākumiem un sekmēt valsts uzraudzībā esošā sabiedriskā sektora darbību…Tad pēta apkures ”problēmas ” Spānijā” un ….
  Nelaime var notikt , bet tad tai jābūt patiesai nelaimei un nevis ierēdņu organizētās ( neorganizētās) sistēmas dēļ un šeit vecākiem līdzjūtība un pamatota prasība pret sistēmu…

 12. Tā bija vislielākā bezatbildība no baseina administrācijas puses Atbildēt

  15 bērnu no 4 – 5 gadiem grupa un klāt bija tikai 1 treneris …
  Atvainojiet, cik jābūt lielam …ĀMURAM, lai nodarbojotos ar tik LIELU skaitu un tik MAZIEM bērniem un BEZ glābēja un mediķa klātbūtnes?
  Bojāgājušais 4-gadīgais puisītis tikai 2.x bija atvests uz baseinu mācīties peldēt …
  JAUNPIENĀCĒJU vēl jo vairāk vajadzēja PASTIPRINĀTI uzpasēt, lkamēr pierod jaunā vietā …
  Bail pat iedomāties, kas būtu, ja V 4-gadīgā meitenīte nebūtu parādījusi, ka tur baseina dibenā guļ NOSLĪCIS bērns… Treneris taču neredzētu …

  Tikai baseina vadības BEZATBILDĪBAS dēļ notika šī lielā nelaime …
  LĪDZJŪTĪBA puisīša vecākiem un citiem tuviniekiem …

 13. Skumji ka tā…bet kāpēc kādam par to jāatbild? Tad sodiet karmas valdi- neviens nekad tāpat vien neaiziet…trenerim tur nav nekāda sakara, tik nabags patrāpījas tumsas matricē

 14. bet kur taja pasa laika bija kads no vecakiem ,kad tik mazs puika atrodas baseina

 15. Vai nav tā, ka pie vainas mūsu nabadzība un vēlme taupīt – nu nedod neviens naudu diviem treneriem uz grupiņu.

  • Briesmīgi liela vēlme taupīt! Kad sūdzējos vasarā,ka tikai viens cilvēks pie kases uz ūdens atrakcijām,netiek galā ar dažiem peldēt gribošiem,izveidojusies liela rinda,ilgi jāgaida,tā nevajadzētu organizēt darbu,jau saskāros ar citu vietējo neizpratni..uz katra soļa taupība pirmā vietā..15 mazi bērni,kas tikai mācās peldēt,un viens treneris????????? Un,acīmredzot,arī videonovērošana nav nodrošināta..briesmīgi,prātam neaptverami..nabaga bērns..visdziļākā līdzjūtība vecākiem.

 16. Vai tiešām izmisuma naids spēs atdot dēlu…….:-((( Trenerim tāpat visa atlikusī dzīve būs murgs. Un pie sistēmas vismaz treneris nevarētu būt vainīgs.
  Naids nedziedē, lai cik izmisuma tam pāri neklājas.

  • Kā var trūkt nauda bagātai Ventspilij? Vai skops saimnieks? Viņam vajadzētu arī atbildēt par padoto nekontrolēšanu !

   • noslodzi un cik bērni drikst but 1 uzraudzibā jau nosaka MK noteikumi, neviss ventspils un bez iemesla jau nav nemaz tiesibu lieku cilvēku no malas pieņemt un apmaksāt. notikušais nelaimes gadijums var kalpot par tādu iemeslu, bet bez tā pašvaldibai tā pati VK piesietos par nelikumigu naudas izlietojumu

    • Iedomājaties tādu situāciju . Ventspils dome vienlaicīgi algo 3 trenerus un tos 15 bērnus uzmana ,māca . Irodas gaišo spēku TV un bez tabu ,neka personigi ….un sāk . Kāda nelietderīga valsts naudas tērēšana ,naudas atmazgāšana .darba vietu izdomāšana savējiem , ministru noteikumu pārkāpšana ….. Redz cit“as pilsētas 1 treneris vienlaicīgi ,bet te 3 ai ai

 17. tie atbildigie ne pirmo gadu tur sež savos krēslos ,tā ka nepiecelties …
  ————————————————————————————
  izsaku visdzilaako liidzjuutiibu berna vecaakiem …

 18. žēl viņu apbedināt Atbildēt

  bet pat trenneris nekādu sodu nesaņems-nelaimes gadijums

Draugiem Facebook Twitter Google+