Mobilā versija
+0.4°C
Kristaps, Krists, Klinta, Kristers, Kristofers
Pirmdiena, 18. decembris, 2017
20. maijs, 2012
Drukāt

Nosoda 9.maija manifestāciju iekļaušanu Rīgas oficiālajā ceļvedī

krievi

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) nosoda nodibinājuma “Rīga 2014” rīcību, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālajā ceļvedī tūristiem ieteicamo pilsētu raksturojošu vērtību sarakstā iekļaujot “9.maija manifestācijas pie Uzvaras pieminekļa”, aģentūru LETA informēja Nacionālās apvienības preses sekretāre Ieva Līne.

“Ir pilnīgi nepieņemami, ka Latvijas galvaspilsētai tik nozīmīgais projekts tiek izmantots vēstures falsifikācijai un apkaunojošu pasākumu popularizēšanai. Okupācijas varas simbols Latvijas pilsoņiem nekad nav saistījies ar “uzvaru”, bet “9.maija manifestācijas” pilsēta pazīst kā totalitāras impērijas slavināšanas un pretvalstisku organizāciju pulcēšanās pasākumu,” ir pārliecināta Jaunzeme-Grende.

Ministre uzskata, ka šāds ieraksts prospektā, kas minēts līdzās “dziedošiem cilvēkiem nakts tramvajā, kas atgriežas no Dziesmu svētkiem”, met ēnu uz Latvijas kultūras vārdu un ir aizskarošs no padomju varas cietušām latviešu un citu tautību ģimenēm. Tas ir nepieņemami, ka okupācijas varas slavinošs pasākums tiek pielīdzināts latviešu nacionālās identitātes simbolam – Dziesmu svētkiem, tādēļ bukleta tiražēšana pašreizējā redakcijā nekavējoties ir jāpārtrauc.

Bukletu izdevis nodibinājums “Rīga 2014”, ko Rīgas dome izveidojusi, lai nodrošinātu Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas sagatavošanos un norisi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+