×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Nosoda poļu deputātu izlēcienu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs nosodījis Seima deputātu no partijas “Poļu vēlēšanu akcija” (EAPL) rīcību, kad viņi vakar demonstratīvi izgāja no Seima zāles svinīgās sēdes laikā, kad ar runu par godu Brīvības aizstāvju dienai uzstājās Lietuvas pirmais pēcpadomju līderis Vītauts Landsberģis.

“Tā ir necieņa pret brīvību un demokrātiju, ko mūsu valsts ieguva, kā arī cilvēkiem, kas tika nogalināti 1991. gada 13. janvārī,” pēc sēdes žurnālistiem sacīja valdošās Sociāldemokrātu partijas līderis Butkevičs. “Ir svarīgi saprast, ka tajās dienās tika galīgi nostiprināta mūsu valsts neatkarība, pēc šīs dienas citas valstis sāka Lietuvu atzīt aktīvāk. Es uzskatu, ka tāda [EAPL] rīcība nav pieņemama un pret to nevajadzētu izturēties ar iecietību,” par valdošās koalīcijas mazāko partiju sacīja premjers.

Pasākumā, kurā tika pieminēta 23. gadadiena kopš padomju agresijas Viļņā, poļu tautības politiķi sacīja, ka protestē pret Lietuvas parlamenta nespēju pieņemt likumus, kas ļautu Lietuvas sabiedriskajā dzīvē plašāk izmantot poļu valodu.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite iepriekš kritizējusi iespēju pārskatīt valodas likumu, vērtējot to kā mēģinājumu ieviest Lietuvā likumīgu daudzvalodību. Kādreizējais Lietuvas Republikas Augstākās Padomes-Atjaunotā Seima priekšsēdētājs, šobrīd Eiropas Parlamenta deputāts Vītauts Landsberģis savā runā vakar kritizēja “šāda likuma bīdīšanu Seimā”, brīdinot, ka līdz ar divvalodīgo vietvārdu nosaukumu akceptēšanu no noteiktām apdzīvotajām vietām tiks pamazām izstumta “ne tikai valsts valoda, bet faktiski arī pati Lietuvas valsts”. Pēc viņa teiktā, lai gan Lietuvas poļu politiskie līderi it kā rūpējas par saviem vēlētājiem, tomēr patiesībā viņiem kaitē, veicinot pilsoņu nelojalitāti un uzkurinot naidīgumu. Landsberģis aicināja Seimā pieņemt “pāris vienkāršu precizējumu likumā par valsts dienestu”, paredzot, ka nelojālas personas, kas apzināti noniecina valsts likumus, nedrīkst strādāt varas iestādēs, ieskaitot pašvaldības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Poli ir lietuvie’siem k’a Dieva sods par to,ka Latvie’sus sauc par:”‘zirga galvas!Izsaku l’idzj’ut’ibu-…

Draugiem Facebook Twitter Google+