×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. marts, 2017
Drukāt

ASV nosoda protestētāju aizturēšanu Krievijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV nosodījusi vairāku simtu protestētāju aizturēšanu Krievijā, saucot šādu soli par apvainojumu demokrātijai. “Savienotās Valstis stingri nosoda vairāku simtu miermīlīgu protestētāju aizturēšanu visā Krievijas teritorijā,” paziņoja ASV Valsts departamenta pārstāvis. “Miermīlīgu protestētāju, cilvēktiesību novērotāju un žurnālistu aizturēšana ir apvainojums demokrātijas vērtībām,” viņš piebilda.

“Krievijas tauta, līdzīgi kā tautas citviet, ir pelnījušas valdību, kas atbalsta brīvu ideju paušanu, atklātu un atbildīgu pārvaldību, vienlīdzību likuma priekšā un spēju īstenot savas tiesības, nebaidoties par atriebību,” piebilda Valsts departamenta pārstāvis.

Krievijas policija paziņojusi, ka aizturēti aptuveni 500 cilvēku. Tīmekļa vietne “OVD Info”, kas seko līdzi aktīvistu aizturēšanai, ziņoja par 933 cilvēku aizturēšanu. Cilvēkus protestēt pamudināja opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija publiskotā informācija par Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva bagātībām, kas iegūtas apšaubāmā ceļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+