Apbrīno

Nostalģija par Holivudu 16

Publicitātes foto

Vūdijs Allens mīl kino, un arī viņa jaunākā filma “Smalkās aprindas” to pierāda. Atklājusi šā gada Kannu kino festivālu, tā ir sirsnīga oda Holivudas “zelta laikmetam”, kurā tik ļoti labi iederas slavas alkstošs puisis, viņa tēvocis, ietekmīgs aģents, un meitene, kura abus ieved klasiskā mīlas trijstūrī. Taču Allens neapstājas pie melodrāmas pamatiem un savu jaunāko kinostāstu izspēlē ar smalku ironiju.

Vūdijs Allens kino ir pastāvīgais lielums jau pusgadsimtu, un ar viņa klātbūtni ir jārēķinās, pat ja viņa intelektuālie jociņi un apzinātā atgriešanās laikos, kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas, šķiet kaitinoša. Pagājušā gada decembrī jau 80. dzimšanas dienu nosvinējušais Allens strādā čakli kā Šveices pulkstentiņš, kopš 1982. gada uzņemot vismaz vienu filmu gadā. Viņa karjeras kāpumi un kritumi saistāmi ar daudziem blakus elementiem – dēka ar Mias Ferovas adoptēto meitu, kura kļuva par Allena sievu, jau arī pieskaitāma pie piedotajiem Allena nedarbiem, jo abi ir precēti jau kopš 1997. gada, un tik ilgi Ņujorkas intelektuāļu iemiesotāja sirdi nevienai nav izdevies noturēt.

Gadiem ejot, krietni jaunākas kļūst viņa mūzas, un pēc Skārletas Johansones un Penelopes Krūzas Allens atkal atgriezies pie amerikānietēm – aktrises Kristena Stjuarte un Bleika Laivlija –, iespējams, arī tāpēc, lai uzrunātu gados daudz jaunāku auditoriju. Viņu miesiskās kārības uz lielā ekrāna apmierina divi labi amerikāņu aktieri Džese Aizenbergs un Stīvs Karels. Visi četri iesaistīti kaisles, nodevības un noslēpumu pilnā stāstā, ko scenārija autors un režisors vienā personā izspēlējis uz pagājušā gadsimta 30. gadu Holivudas – un mazliet arī Ņujorkas – augstāko aprindu fona, kam viņš iepriekš pieskāries jau filmās “Kairas purpursārtā roze” (1985), “Radio dienas” (1987) un “Jauks un riebīgs” (1999) un kas kārtējo reizi uzpucē 30. gadu Holivudas nostalģisko imidžu ar džezu, pērkamām meitenēm, lielām nākotnes cerībām un lauztām sirdīm.

 

UZZIŅA:

“Smalkās aprindas”/”Cafe Society”

Režisors: Vūdijs Allens

Lomās: Džese Aizenbergs, Kristena Stjuarte, Stīvs Karels, Bleika Laivlija

No 26. augusta “Kino Citadele”, “Multikino”, “K Suns”

 

LA.lv