×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Nostiprināja vārdu Somijas hokejā

jekimovs_jk_14

Roberts Jekimovs aizvadījis pirmo sezonu Somijas hokeja SM līgas čempionātā, kur viņa komandai Lapēnrantas “SaiPa” pietrūka viena punkta no līdzdalības izslēgšanas spēlēs, tomēr 22 gadus vecais uzbrucējs guvis daudz vērtīgas pieredzes.


 

Otrajā maiņā

Savā neilgajā karjerā Roberts paspējis pieaugušo komandās apbružāties itin daudz. Divas sezonas viņš kopā ar “LSPA/Rīga” nospēlēja Latvijas čempionātā, kas treknajos gados bija solīdā līmenī. Viņa biogrāfijā ir arī 19 spēles Baltkrievijas atklātajā čempionātā un pusotra sezona komandas “Jokipojat” kreklā Somijas “Mestis” jeb otrajā līgā. Tomēr SM līga, protams, ir pāri visam.

“Spēlējot “Jokipojat”, mans mērķis bija tikt SM līgā, un šosezon tāda iespēja bija. Centos to izmantot par visiem simt procentiem. Sākums bija ļoti labs, bet tad iedzīvojos traumā, un tas izsita no sliedēm. Beigas atkal iznāca sakarīgas,” vakar man pastāstīja Roberts Jekimovs.

Lapēnrantas komandai Jekimovu viņa aģents piedāvājis jau iepriekšējā sezonā, taču atsaucību sagaidīja vien pērnā augusta beigās, kad “SaiPa” piedalījās “Latvijas dzelzceļa” kausa izcīņā Rīgā. Komandā daži hokejisti bija savainoti, Jekimovs – brīvs, tādēļ varēja parādīt sevi. “Faktiski pēdējā brīdī pavērās iespēja ielēkt ejošā vilcienā. Vasarā biju kārtīgi pastrādājis, jutos labi, un spēle aizgāja,” atceras Roberts.

Pāreja uz augstāko līgu viņam izdevās auglīga, 43 spēlēs sakrājot 20 punktus (7+13), kas ir astotais labākais rezultāts komandā, lietderības koeficientu mīnus trīs un 33 soda minūtes. “Pirmajās spēlēs atšķirība no “Mestis” līgas bija stipri jūtama. Arī tajā ir daudz kontakta cīņas un lieli ātrumi, bet virslīgā klāt nāk lielāka meistarība.”

Sezonas lielāko daļu viņš nospēlējis otrajā uzbrucēju maiņā ar pieredzējušiem partneriem. Viens no viņiem bija komandas kapteinis Ville Koho, kurš pirms deviņiem gadiem turpat Lapēnrantā spēlējis kopā ar Latvijas izlases bijušo uzbrucēju Aigaru Ciprusu.

 

Labprāt paliktu

Jekimovam līgums ar “SaiPa” parakstīts pēc sistēmas 1+1. Kluba vadītājiem līdz aprīļa beigām jāizlemj, vai viņi vēlas turpināt sadarbību. Robertam skaidrs – viņš labprāt paliktu Lapēnrantā: “Mani apmierina sadzīves apstākļi, treniņi un spēles laiks.” Radīti visi priekšnoteikumi, lai vēl turpinātu izaugsmi. Uzreiz pēc sezonas komandai iecelts jauns galvenais treneris, mainīšoties arī daļa sastāva, taču tas Jekimovu nebaidot. Gluži otrādi – viņš saskata jaunu izaicinājumu.

“SaiPa” ieņēma 11. vietu 14 komandu turnīrā, par vienu punktu atpaliekot no desmitās, kas ļautu turpināt sezonu izslēgšanas spēlēs. “Pēdējos gados “SaiPa” tas nav izdevies. Šosezon uzdevums bija ierindoties 11. vietā, jo pērn bija divpadsmitā, un vajadzēja tikt pakāpienu augstāk. Taču mums bija labas iespējas arī iekļūt desmitniekā. Pēc Jaungada ļoti labi spēlējām kā komanda, cīnījāmies par katru laukuma centimetru.”

Lapēnranta atrodas Somijas dienvidaustrumos – tikai 30 kilometrus no Krievijas robežas. Tas esot ļoti jūtams – visi pārdevēji veikalos runājot krieviski, nedēļas nogalēs atpūsties sabraucot daudz Krievijas iedzīvotāju. Robertam tas izdevīgi, jo somiski viņš saprotot, bet ar runāšanu grūtāk.

Dažs spriež, ka Jekimovs noderētu Rīgas “Dinamo”. Iespējams, taču šobrīd viņš nav sava likteņa lēmējs – jāgaida, vai “SaiPa” pagarinās līgumus. Ja tā notiks, Roberts paliks Somijā, ja ne – tad būs cita situācija, ko modelēt vēl nav jēgas.

Jāskatās uz tuvāku nākotni – drīz sāksies Latvijas izlases treniņu nometne. Jekimovs apņēmies sevi apliecināt, lai otro reizi piedalītos pasaules čempionātā: “Vienmēr patīkami saņemt uzaicinājumu uz izlasi un aizstāvēt valsts godu.” 2009. gadā viņš pasaules čempionātā Šveicē piedalījās četros mačos, negūstot punktus, bet pavisam izlasē aizvadījis 24 spēles (2+2).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+