Mobilā versija
+1.4°C
Otīlija, Iveta
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
17. jūnijs, 2016
Drukāt

Nostiprinās “Brexit” atbalstītāju pārsvars (2)

Lielbritanija

Ceturtdien publiskotie kārtējo divu aptauju rezultāti liecina, ka pirms 23.jūnijā gaidāmā referenduma par Lielbritānijas turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES) turpina nostiprināties izstāšanās atbalstītāju pārsvars.

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “Ipsos MORI” veikto aptauju, kuras laikā no 11. līdz 14.jūnijam telefoniski intervēti 1257 respondenti, par izstāšanos no ES grasās balsot 51% britu, kamēr palikšanu bloka sastāvā atbalsta 49%.

Taču, ja tiek ņemti vērā tie, kas patiesi gatavojas doties pie balsošanas urnām un ir reģistrējušies dalībai referendumā, “Brexit” atbalstītāju pārsvars pieaug līdz 53 pret 47 un sasniedz augstāko atzīmi, kāda konstatēta pēdējo trīs gadu laikā.

Savukārt uzņēmuma “Survation” veiktā aptauja liecina, ka eiroskeptiķu skaits kopš iepriekšējās aptauja, kuras rezultāti tika publiskoti 25.maijā, pieaudzis par septiņiem procentpunktiem un sasniedzis 45% atzīmi, kamēr ES atbalstītāju skaits sarucis par diviem procentpunktiem, nokrītoties līdz 42%. Vēl 13% aptaujāto joprojām nav izlēmuši, kā balsot.

“Survation” aptaujas laikā intervēti 1104 respondenti, un šī ir pirmā reize, kad uzņēmuma aptaujās par gaidāmo referendumu, kas tika uzsāktas februārī, “Brexit” atbalstītāji izvirzījušies vadībā.

Šīs aptaujas apliecina šonedēļ vērojamo vispārējo tendenci, un sešās no septiņām aptaujām, kuru rezultāti publiskoti kopš pirmdienas, vadībā ir “aizgājēju” nometne.

Taču situācija varētu mainīties, jo ceturtdien notikusī parlamenta deputātes Džo Koksas slepkavība var dod smagu triecienu “Brexit” atbalstītāju kampaņai.

Koksa pārstāvēja opozīcijā esošos leiboristus un aktīvi iestājās par palikšanu ES.

Reaģējot uz slepkavību, abas nometnes paziņojušas par savu kampaņu apturēšanu.

Savukārt sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums BMG pēc atentāta paziņoja, ka atliek savas aptaujas rezultātu publiskošanu līdz sestdienai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ES birokrātijas radītās diktatūras sakāve ir neizbēgama ! Lielbritānija izvēlas brīvību un dodas brīvā peldējumā ,tas notiks ! Zaudējumi ? Tik lieli ka prognozējamā recesija var ilgt -1,5 gadus,laikskas nepieciešams ekonomikas pielāgošanai jauniem apstākļiem. Tālāk,tikai un vienīgi attīstība. Valsts var vadīt ekonomiskos un sociālos procesus. Paceļam glāzes, Lielbritānija lai izdodas !

    • UK uz ES eksportē preci, ko ražo pašā UK – nevis Ķīnā. ES diez vai dos UK atlaides un brīvu tirgus pieeju, ja pašiem ir milzīgs rūpnīcu un darbaroku skaits, kas ir bez darba. Pilnīgi noteikti arī ES finanšu centrs pārvirzīsies no UK… pat iespējams, ka dažas bankas migrēs no UK, lai saglabātu savus klientus. Nav tik vienkārši kremļa plankton… tevi nodod V2, ko vācieši laida uz Londonu.

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiem (1)Jauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+