×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Nošu grāmatā apkopos 50 zināmākās Freimaņa dziesmas

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamnedēļ tirdzniecībā nonāks dziedātāja un dziesmu autora Mārtiņa Freimaņa īsajā, bet intensīvajā un radošajā dzīvē sacerēto dziesmu nošu grāmata, kurā būs apkopotas 50 Freimaņa zināmākās dziesmas.

Freimaņa nošu grāmata būs pirmā no populāru latviešu komponistu nošu grāmatu sērijas, aģentūru LETA informēja izdevniecības “MicRec” pārstāvji.

Grāmatas izdevēji ir izdevniecība “MicRec” sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu. Tas nozīmē, ka būtiska atlīdzības daļa no grāmatas ienākumiem nonāks fonda rīcībā un tiks izlietota labdarībai.

Freimaņa nošu grāmatas dizainu veidojis Guntars Ošenieks. Notis paredzētas balsij, klavierēm un ģitārai un tās gatavoja un rediģēja Normunds Kalniņš – labs Freimaņa draugs un kolēģis no grupas “Tumsa” laikiem, kurš šim uzdevumam piegājis ar īpašu rūpību, pavadot pie šī darba vairākus mēnešus.

Grāmatā iekļautas arī akordu diagrammas jeb ģitāras akordu špikerītis, domāts tiem, kuriem patīk dziedāt dziesmas ģitāras pavadījumā. Tās sagatavojis un paskaidrojumus rakstījis ģitārists Māris Kupčs.

Dziesmu tekstu rediģējusi un grāmatas anotāciju rakstījusi dzejnieka draudzene un kolēģe no skolas laikiem, Mārtiņa Freimaņa fonda līdzdibinātāja Maija Kalniņa.

“Freimanis savu dziesmu tekstus mēdza rakstīt rokrakstā, uz lapām un lapiņām turpat izdarot labojumus, svītrojot un švīkājot, nomainot vārdus un teikumus. No tās pašas lapiņas vai lapas tie tika iedziedāti un visbiežāk – pēc tam izklīduši. Gatavojot šo dziesmu izlasi, teksti ir rediģēti, lai ar pieturzīmju palīdzību maksimāli tuvu saglabātu Mārtiņa pausto domu. Interesanti, ka dažkārt Freimanis savos tekstos tīši lietoja kādu gramatiski nepareizu vārdu vai to savienojumu, tie šajā izlasē ir saglabāti precīzi tā, kā autors tos bija paredzējis,” klāstīja Kalniņa.

Kā ziņots, svētdien, 27.janvārī, Freimaņa nāves atceres dienā kinoteātrī “K.Suns” notiks nošu grāmatas atvēršana un Freimanim veltīts kinoseanss, kurā būs iespēja noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu “Dzīve kā košums” un īpašu grupas “Tumsa” koncertierakstu, kurā grupa uzstājas kopā ar Liepājas simfonisko orķestri. Koncerts filmēts 2004.gadā festivāla “Liepājas dzintars” atklāšanā.

Kinoseanss būs pirmais pasākums no Freimanim veltītā pasākumu cikla “[Ie]vērojot klusumu”. “[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiskie koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā. Katrā no šīm vietām tiks demonstrēta Krieva dokumentālā filma un uzstāsies mūziķa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un dzejas lasījumi.

Koncertu sērija noslēgsies 7.februārī, Freimaņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa “Tumsa” un daudzi Freimaņa draugi, tajā skaitā Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane-Holšteina, Aija Andrejeva, grupa “Putnu balle”, “PeR”, “Blitze”, “The Capybaras”, “Crazy Dolls”, “Tumsas vijolnieces” un citi.

Biļetes uz kinoseansu un koncertiem Latvijas pilsētās pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Katra nopirktā biļete būs ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+