×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. augusts, 2013
Drukāt

Nota bene! – par “Mājas Viesi”

MV22

Suminot ”Mājas Viesi”, kas kā atsevišķs žurnāls sāka iznākt kopš 2002. gada un kam šodien – 500. numurs, ieskicēsim dažus interesantus faktus par šo izdevumu. Arī tie ir zīmīga liecība ”Mājas Viesa” vēsturē.


 

Pēc ”Latvijas Pasta” datiem, patlaban ”Mājas Viesi” visvairāk abonējuši Rīgā un tās rajonā – 929, Bauskā un tās novadā – 555, Madonā un tās novadā – 485, Ogrē un tās novadā – 423. Lasītāji, paldies jums visiem!

*

Sākot iznākt 2002. gadā, ”Mājas Viesis” raisīja interesi arī ar savu neierasto formātu (28 x 34 cm).

*

2002. gadā ”Mājas Viesa” abonenti varēja laimēt vienu kvadrātmetru naudas (600 latu). Veiksme uzsmaidīja jūrmalniecei Margaritai Ņikuļinai.

*

Lasītāji iecienījuši ”Mājas Viesi” arī tāpēc, ka tas palicis uzticīgs laimīgajam skaitlim 7 – joprojām gaidīta ir “MV” žurnālistu veidotā lappuse ”Septiņas labas lietas”.

*

Žurnāls gūst popularitāti arī ar zinīgo vēsturnieku rakstiem. ”Mājas Viesis” pirmais pēc trešās atmodas rakstīja par Latvijas armijas simbolu – karogu, apbalvojumu – vēsturi.

*
KrekleGram

2010. gadā bibliogrāfe Maija Krekle žurnālā iesāka sēriju ”Tā es tevi mīlēju” – stāstus par izcilu Latvijas rakstnieku, mākslinieku, kultūras darbinieku mīlas līkločiem, kas pēcāk pārtapa grāmatā ”Mīlestības skartie”.

*

Redakcijā strādājuši trīs rakstnieki – Māra Svīre, Eva Mārtuža un Monika Zīle, kuras neakadēmiskās virtuves pieredze rubrikā ”Nepareizais ķēķis” ”noapaļojās” grāmatā ”Pīrādziņ, atvaino!”.

 

 

 

 

 

*

Lidumnieki4”Mājas Viesis” devis artavu arī latviešu kinomākslai. 2002. gadā, kad Latvijas Televīzija ar ”Lauku Avīzes” atbalstu sāka uzņemt seriālu ”Likteņa līdumnieki”, žurnālā bija atbilstošu rakstu sērija, kurā iepazīstināja ar seriāla aktieriem un veidotājiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

”Mājas Viesis” ir ģimenisks arī tiešā nozīmē. Galvenajai redaktorei Dacei Terzenai – dēls un divi mazbērni, viņas vietniecei Vijai Beinertei – trīs dēli un mazbērns, dežurējošai redaktorei Laimai Vilsonei – dēls, žurnālistei Ilzei Vītolai – meita, žurnālistei Ilzei Lavrinovičai – divi dēli, žurnālistei Daigai Čirkstei – meita, žurnālistam Andrim Tiļļam – meita, dēls un mazbērns.

 

*
EninsSala

”100 dabas brīnumi Latvijā” – ar tiem žurnālā iepazīstināja un līdz šā gada beigām turpinās iepazīstināt dabas pieminekļu pētnieks, publicists Guntis Eniņš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+