×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Notāre ar sabiedroto apkrāpusi vecus cilvēkus (25)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Notārei Lailai Porietei un privātpersonai Gintam Lazdiņam, kuri apsūdzēti krimināllietā par vecu cilvēku apkrāpšanu, prokurore šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā lūdza piemērot naudassodus 200 minimālo mēnešalgu jeb 74 000 eiro apmērā katram.

Patlaban lietas izskatīšanā pasludināts neilgs pārtraukums, lai tiesas debatēm varētu sagatavoties apsūdzēto aizstāvji.

Šodien lietas izskatīšana atlikta līdz 15.aprīļa plkst.9, jo Porietes aizstāvim bija nepieciešams sagatavoties tiesas debatēm. Savas debates pabeidza Lazdiņa aizstāvis.

Jau ziņots, ka uz apsūdzēto sola šajā lietā sēdusies Poriete, kura uz iztiesāšanas laiku no amata atstādināta, kā arī privātpersona Lazdiņš.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka iepriekš informēja, ka notāre apsūdzēta par krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izsniegšanu.

Abas apsūdzētās personas savstarpēji vienojās krāpšanas ceļā iegūt svešu mantu, sagatavojot un panākot, ka cietušās personas paraksta dokumentus, kas rada viņām tiesiski nelabvēlīgas sekas.

Mantkārīgā nolūkā, lai atvieglotu krāpšanas izdarīšanu, pielietojot viltu un viešot uzticību, notāre ļaunprātīgi izmantoja savu dienesta stāvokli, sagatavojot un norādot cietušajām personām parakstīt notariālos aktus un dokumentus, nenolasot to saturu, neizskaidrojot to būtību, noteikumus un tiesiskās sekas.

Savukārt otra apsūdzētā persona krāpšanas nolūkā organizēja apsūdzētās notāres dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kontaktējoties ar cietušajām personām, paziņojot apsūdzētajai notārei dokumentu saturu, dokumentos iekļaujamos cietušajām personām neizdevīgos nosacījumus un informāciju par cietušo nekustamajiem īpašumiem.

Noziegumi izdarīti, izmantojot cietušo psihisko stāvokli, nespēju saprast un vadīt savu rīcību, nespēju saprast savas rīcības nozīmi, kā arī izmantojot cietušo redzes traucējumus, vecuma nevarību un juridisko zināšanu trūkumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Gints Lazdiņš saistībā ar krāpšanām dzirdēts jau kopš 2007-2008.g. Tolaik viņš laikam bija kaut kādā partijā un tāpēc nenokļuva cietumā.

 2. tipiskais 21.gadsimata latvietis ir KRĀPNIEKS

 3. Šai notārei un līdzīgiem, vajag Mūža ieslodzījumu! Konfiscēt Pilnīgi visu! Tādu sodu, ka Nograb! Un visiem nākošajiem! Nežēlīgi! Lai Nobīstas (kuri sazagušies, zaga un zog joprojām!) un Pazūd no Latvijas ikdienas līdzīgi nelieši!

 4. d'Egrinjons ar C.Biroto Atbildēt

  nav vairs šanelu,ir tikai Rogēni !

 5. Ko dod tā soda nauda??? Neko!!! Reāls cietumsods,- jā, tad varbūt citi sāktu raustīties!!!

  • Uliss Grants-vieglāks pants ! Atbildēt

   draudziņ,atklāta tip acietums(par nevardarbīgiem līdz 5 gadiem “liek “tikai tādos) ir kaut ka slīdzīgs apsargātai 3 zvaigžņu viesnīcai,kur par 700-800 vai 1000+(atkarībā no vēlmjuspektra) eiro mēnesī tu īrē vienvietīgu numuru,pasūti ēdienu no ārpuses, un visu laiku rubī zoli, šahu,totalizatoru vai world of tanks internetā, (papildus apskatot šekumus,autiņus, krašus vavi faitus )un brīvdienās braucot mājup..

 6. Kad vienreiz tos zaglus kartigi sodis? Valsts parvalde stradajosas amatpersonas VISAS zog! Vairak vai mazak, bet visas! Kad vienreiz tas sanems KARTIGU sodu- aiz restem un pilnigu mantas konfiskaciju abiem gimenes galvam, ja zagts ir kopiga dzive dzivojot, tatad iegadats viss ar zagtas naudas palidzbu! Un vel- sen bija jasak kratit NEAIZSKARAMOS, redzes, kadi miljoni tur tiks atrasti!!! Merkaku bari!!!

 7. sveiki Latvija !!!!!

 8. Un tikai naudas sods? Smieklīgi! Nauda jāatdod cietušajai personai un tad cietumsods,ja vaina pierādīta pilnībā.No rīta gan ziņās teica,ka par miljona(Un vairāk) nozagšnu tagad sods mīkstināts un mantas kofiskāciju nepiemēro.Tātad zodziet tikai lielos apmēros!

 9. Kaut kas mūsu valstī ar sodiem nav kārtībā. Vienīgais izskaidrojums, ka gandrīz visas amatpersonas, likumlēmēji ir tiktāl sašmucējušies, ka reāli baidās kļūt par denuncēšanas upuriem. Cita izskaidrojuma nav.

 10. Tiešām: kādēļ ne cietumsods ar mantas konfiskāciju?
  Šis būtu tieši tas gadījums!

 11. sods,mantas konfiskācija un reālu cietumsodu,pilnu zaudējumu segšanu cietušajiem,-tikai tā,,,,

 12. Kāpēc nodarījumam tik neadekvāts sods? kāpēc tikai sodanauda?

 13. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Mūsu (NE)cilvēkmīlestība jau pārsniedz visas robežas! Notāre, kas vilto dokumentus, vilto parakstus, izmanto cilvēka uzticēšanos, sniedz tam melīgu informāciju, izmanto vecā cilvēka nezināšanu, nevarēšanu, neredzēšanu un nesaprašanu, ”draudzīgā” sadarbībā ar kaut kādu tur Riekstiņu vai Lazdiņu (nav nozīmes uzvārdam, bet šai noziedzīgai sadarbībai!), notiesāta ar kaut kādu soda naudu!!! Arī šeit summai nav nozīmes, ir jābūt TAISNĪGAI tiesai! Manuprāt šim sieviešu dzimtas necilvēkam amata talārs ir jāuzkar uz nagliņas uz mūžīgiem laikiem, protams, lai nesaaukstētos, tas jānomaina pret strīpaino pidžamu!
  Kad reiz valsts spēs adekvāti novērtēt savu ierēdņu sastrādāto un no šiem noziedzniekiem aizsargāt tautu?! Vai tiešām jāgriežas pie ASV, Lielbritānijas vai, varbūt, pat pie Ziemeļkorejas tiesību aizstāvjiem?

  • …tieši tā!

  • Vēl jau Latvijas pilsone Atbildēt

   Uz Latvijas zemes ir izveidojusies čupa,kuras augša smird jau kopš saviem sākumiem. Un tā čupa turas uz mums – vienkāršajiem mirstīgajiem,kuriem tiek atsviestas minimālās algas un superminimālās pensijas.
   Tā smirdoņa tagad vienā mierā grib atstāt bez REĀLA CIETUMSODA šos divus šeftmaņus.
   TAISNĪGA TIESA pie mums nepastāv. Blēži atpirksies ar piespriesto daļiņu no saviem noziedzīgajiem ienākumiem. Tāmnieks pareizi saka – jāvēršas citur,kur korupcija varbūt tomēr drusku mazāka.

 14. Attīstītājs 2008 Atbildēt

  Vai šādas analogas darbības treknajos gados jau nebija bizness? Kā tad attīstītāji attīstījās un beidzot nonāca personīgajās maksātnespējās ?

  • Šodienas cūkām kājas 3. paaudzē aug no tiem okupantu “juristiem”, kuri mūsu senčus izģērba līdz apenēm. Īpaši lauku saimniekus. Nezāles neiznīkst.

 15. Tiesiskā valstī par vainīgu var atzīt tikai tiesa.
  Vai tagad to ir tiesības sludināt Latviajs Avīzei?

  • Jā, jā, Marij. Tu jau ļoti gribētu, lai neviens neko neuzzin. Lai tikai tava netīrā zagles un krāpnieces sirdsapziņa būtu tev vienīgais “tiesnesis”, vai ne?

 16. Nez kāpēc mūsu ideālā valstī, kur pat aizliegts ko nebūt kritizēt, ir tik daudz augstu amatpersonu smagi noziegumi? Pie tam reāli sodi gandrīz nekur neseko. Bankas apkrāpj cilvēku tūkstošus, muitas darbinieki taisa ”gešeftes” uz nebēdu, VIDI visur pa vidu. Arī tiesneši māk savu paņemt bez žagām, notāri, policija, tiesu izpildītāji malā nestāv. Šie ļautiņi nebūt nav tie zemāk atalgotie. Un kas notiek budžeta lielo tēriņu zonā, to tikai dievs un paši koriģētāji zina. Ne velti visu laiku naudas par maz. Nepietiek ne skolotājiem, ārstiem, militārajām vajadzībām, pensijām. Pietiek tikai tiem, kas paši nosaka savu algu.

  • Pinibaa piekritu katram jusu vardam!!!!

  • Dažreiz man liekas,ka tā visa nemaz nav patiesība,ka no konteksta “izkrīt” kāda viena amatpersona kā noziegusies….es domāju,ka šīs atsevišķās personas vienkārši kādam kaut ko nav “samaksājušas”…..neviens neļaus sēdēt naudīgā vietā bez “nodevām”….ir partijas ,kuras jāatbalsta utt…..kā tad jūs domājat ? Kā tad tas viss notiek ? Kādēļ vieni un tie paši ,daudzkārt pieķerti un norāti ir un paliek savās vietās….bet tad pēkšņi parādās kāds grēkāzis,kura vārds nekad nekur nav izskanējis iepriekš….???!!! Es personīgi neticu,ka pēkšņi atklājas tas un tas……un gadiem neviens neko nav zinājis un redzējis – tās ir muļkības…..Atveriet acis un paskatieties,kur visu laiku zog bez pārtraukuma un nekas par to nav ….pasmejas un dara tālāk….Izmaksā sev vēlāk prēmijas,atvaļinājumu pabalstus un pēc kārteja skandāla brauc atpūsties.!!! Bet tautai kādu pamet “noriešanai” un “saplosīšanai”….

Draugiem Facebook Twitter Google+