Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
2. maijs, 2016
Drukāt

Notāriem pārmet savtīgumu, rosinot izmaiņas darījumu līgumu slēgšanā (2)

1. Labums būšot tikai notāriem

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

Deviņas uzņēmēju, advokātu, bāriņtiesu, pašvaldību darbinieku pārstāvētās sabiedriskās organizācijas iebilst Latvijas Zvērinātu notāru padomes ierosinājumam noteikt, ka darījumu līgumus turpmāk noslēgtu tikai zvērinātu notāru klātbūtnē un tikai notariālā akta veidā.

Pēc šo organizāciju pārstāvju domām, šo noteikumu ieviešot, darījumu procedūras sarežģīsies, ievilksies un sadārdzināsies.

Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses valdes pārstāvis Guntars Grīnvalds uzskata, ka, ieviešot šo ierosinājumu, labums būšot tikai notāriem – viņi nopelnīs sev vairāk, par līgumu noslēgšanu notariālā akta veidā saņemot 0,5% no darījuma summas. Savukārt nekustamā īpašuma pircējam būs jāsamaksā ne tikai 2% valsts nodeva, bet arī šie 0,5% par notāra līdzdalību darījuma kārtošanā. Cita starpā notāriem būšot arī neierobežotas tiesības “pieregulēt” darījuma līgumu saturu un cenu, par kādu nekustamais īpašums tiek pārdots vai dāvināts.

Advokātu biroja “Glimstedt un partneri” pārstāvis Ivars Pommers un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš pauž, ka tādējādi 108 zvērināti notāri, tostarp 62 strādājošie sev par labu pārdalīšot ieņēmumus no 2% valsts nodevas par noslēgtajiem pirkuma līgumiem. Tā kā ieņēmumi no šīs nodevas budžetā veido aptuveni 35 miljonus eiro gadā, 0,5% atlīdzība došot notāru “simtniekam” garantētu aptuveni astoņu līdz deviņu miljonu eiro gada ienākumu.

Zvērinātu advokātu padomes pārstāvis Andris Rukmanis domā, ka notāru ierosinājums esot bezkaunīgs un merkantils. Viņaprāt, esot jāšaubās, vai, noslēdzot darījumus tikai notariāla akta veidā, izdosies mazināt krāpšanos ar nekustamiem īpašumiem, kā to sludina notāri.

Advokāts Ivars Pommers piebilst, ka no pēdējos trijos gados noslēgtajiem 180 000 darījumu tikai par 70 esot ierosināti kriminālprocesi. Bet tas, viņaprāt, esot pārāk maz, lai radikāli grozītu darījumu noslēgšanas kārtību.

  1. Labums būšot tikai notāriem
  2. Slogs lauku iedzīvotājiem
  3. Notāri noraida pārmetumus
  4. Zemākas cenas sarunāšanu nespēs novērst
  5. Viedoklis

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kasta, kurai viss tiek piedots.

  2. Tiem draņķiem arī apetīte aug tāpat kā visiem valsts ierēdņiem!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+