×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Notāru padome prasa atstādināt no amata Daci Čaklo

Foto - LETAFoto - LETA

Notāru padome pieprasījusi Tieslietu ministrijai (TM) atstādināt no amata vienu no vadošajām Latvijas notārēm Daci Čaklo, uz aizdomu pamata par fiktīviem darījumiem un nodokļu nemaksāšanu, 28.oktobrī ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”. Notāre un viņas dzīvesbiedrs Ingmārs Čaklais (“Vienotība”, attēlā), kurš ir Saeimas deputāts, pārkāpumus neatzīst.

Daudzus gadus Čaklā izmantoja sava vīra Ingmāra Čaklā firmas “Divas puses” pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem. Notāru padome izsaka aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un šādi notāre centusies optimizēt nodokļus, ziņoja raidījums.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 tūkstošus latu, kas jāsamaksā valstij. Sīkākus komentārus VID nesniedz. Dace Čaklā šo lēmumu apstrīdējusi Administratīvajā tiesā.

Pēc raidījuma vēstītā, VID audits atklājis, ka 2010.gadā Ingmāra Čaklā firma “Divas puses” zvērinātai notārei sniedza tulkošanas pakalpojumus par 42 tūkstošiem, uzturēja interneta mājas lapu par 30 tūkstošiem un veica sabiedrisko attiecību pakalpojumus par 35 tūkstošiem latu. Kopējā summa -107 tūkstoši latu. Turklāt visus šo darbus Ingmārs Čaklais veicis gandrīz vienatnē, jo bez viņa firmā “Divas puses” ir vēl tikai viens cilvēks.

VID auditā atklājis, ka notāres birojs firmai “Divas puses” 2010.gadā par pakalpojumiem samaksājis 72,1 tūkstoti latu, bet uzņēmuma reģistrā iesniegtajā 2010.gada pārskatā Ingmāra Čaklā firma uzrāda neto apgrozījumu 43,1 tūkstoti latu. Tas ir par 29 tūkstošiem mazāk nekā firmai it kā samaksāts.

Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka arī norādīja, ka likums aizliedz notāriem reklamēt savu praksi. Viņa norāda arī uz interešu konfliktu, nodarbinot savu radinieku.

TM valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis sacīja, ka gadījumā, ja VID konstatēs, ka ir bijuši fiktīvi darījumi – ministrijas rīcība būšot visasākā.

Saņemtajā atzinumā no VID neesot skaidri pateikts vai darījumi bijuši fiktīvi. Lai pieņemtu gala lēmumu, acīmredzot, ministrijai būs jāgaida administratīvās tiesas iznākums, norādīja “Nekā personīga”.

“Ja tiesa teiks, ka mani argumenti nebūs pietiekams pierādījums, ka vīrs tik daudz spēj izdarīt, tad paliks tā kā lems. Es neesmu ļaunprātīga nemaksātāja,” komentēja Dace Čaklā.

Viņa pieļauj, ka negatīvā attieksme no Notāru padomes saglabājusies no 2005.gada, kad viņa piereģistrēja interneta domēnu notary.lv, kas padomei neesot paticis un padome pret viņu vērsās tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+