×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. maijs, 2018
Drukāt

Noteiks iedzīvotāju pienākumus militāra iebrukuma gadījumā (13)

Jaunsardzes un informācijas centra fotoJaunsardzes un informācijas centra foto

Latvijas NBS karavīrs Ādažu poligonā trenējas šaut ar “Spike” prettanku aizsardzības sistēmu. Turpmākajos gados Latvijas NBS vienībās nonāks vēl vairāk šo Izraēlā izstrādāto ieroču sistēmu.

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotos grozījumus Nacionālās drošības likumā, kuros definēti iedzīvotāju pienākumi un tiesības kara vai militāra iebrukuma gadījumā.

Grozījumi paredz, ka kara gadījumā jāpilda uzdevumi, ko dod Nacionālie bruņotie spēki (NBS) un to uzdevumu izpildē atbalstu sniedzošās NATO spēku vienības, kuras īsteno Latvijas valsts militāro aizsardzību, kā arī citas par valsts apdraudējuma pārvarēšanu atbildīgās valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijas.

Tie paredz pienākumu iedzīvotājiem nesadarboties ar nelikumīgām pārvaldes institūcijām un agresora bruņotām vienībām, izņemot gadījumus, ja atteikums sadarboties būtiski apdraud personas pamattiesības.

Iedzīvotājiem, ievērojot nacionālo un starptautisko tiesību normas, paredzētas tiesības īstenot pilsonisko nepakļaušanos, pretdarbojoties nelikumīgām pārvaldes institūcijām un agresora bruņotām vienībām, izrādīt bruņotu pretošanos agresora bruņotām vienībām, kā arī sniegt visu veidu atbalstu pilsoniskās nepakļaušanās un bruņotas pretošanās dalībniekiem, kā arī NBS un to uzdevumu izpildē atbalstu sniedzošo NATO vienībām.

Kā paredz grozījumi, lai kara vai militāra iebrukuma gadījumā īstenotu visaptverošu valsts aizsardzību līdz brīdim, kamēr tiek pilnībā atjaunotas likumīgās valsts varu un pārvaldi realizējošās institūcijas, NBS, valsts pārvaldes un pašvaldības institūcijas, kā arī fiziskās un juridiskās personas veic pasākumus valsts militārai un civilai aizsardzībai un īsteno bruņotu pretošanos, pilsonisko nepakļaušanos un nesadarbošanos ar nelikumīgām pārvaldes institūcijām.

Ministrija arī rosina likumu papildināta ar normu, ka NBS uz brīvprātības un savstarpējas uzticības pamata var iesaistīt iedzīvotājus atbilstošu uzdevumu sagatavošanas un īstenošanas atbalstīšanā.

Lai valsts apdraudējuma gadījumā nodrošinātu Valsts aizsardzības plāna un Valsts aizsardzības operatīvā plāna uzdevumu izpildi, Ministru kabinets būs tiesīgs pieņemt lēmumu par zemessargu un rezerves karavīru mobilizāciju ne ilgāk kā uz 72 stundām, nekavējoties par to informējot Saeimu, paredz AM rosinātās izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Ja vajadzēs izmantos kā dzīvo vairogu

 2. kreisais pussargs Atbildēt

  Ir cerība, ka pēc nākošajām Saeima vēlēšanām kara gatavošana tiks pārtraukta.

 3. Uz mani necerat! Parādīšu tuvāko ceļu uz Jēkabielu, lai ar tiem OIK afēristiem un pārējo varzu tiek galā!

 4. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, tostarp pilsoņu, to tik vien gaida kad varēs atriebties naida cēlājiem un militāra uzbrukuma Latvijai, izraisītājiem.

 5. Ja pasauli valdošie patiesi sarīkos asinsdzīres, letiņu lielgabalgaļa būs vien kā viegla zacene pie aperitīva …

 6. Lai paklaujas zilais viriesu dibenu cienitajs kurs nu satraucies par nievajoso attieksmi pret sadiem dineni burkanu cienitajiem ,man neviens nepaveles darit to un to izmetata no majas ,vieniga majokla tad lai jus visus merkakus apsauj ka trakus sunus .Veiksmigu dzesanu jo mums nav demokratijas ,tikai represijas ja kaut ka neglaudisi pa spalvai.

 7. Pamatu pamats – glābt ğimeni un tuvos.

 8. Obligāti jāsargā saeimas deputātu nanta un īpašums, kā arī jāturpina maksāt NĪN divkāršā apmērā

 9. Katra iedzīvotāja pienākums ir apzināt sev apkārtnē dzīvojošos valstij nelojālos elementus un iebrukuma gadījumā tos nekavējoties neitralizēt. Mantu drīkst izmantot aizsardzības vajadzībām.

 10. Iedzīvotāji vairāk nesargās šo oligarhu valsti kā 1991.janvārī,tā ka valdošajam režīmam būs jācer tikai uz NATO atbalstu!

Draugiem Facebook Twitter Google+