Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
3. februāris, 2016
Drukāt

Noteiks kārtību Zemessardzes iesaistīšanai robežas aizsardzībā

Foto-LETAFoto-LETA

Noteiks kārtību, kādā Zemessardzi iesaistīs valsts ārējās robežas neaizskaramības nodrošināšanā valsts apdraudējuma gadījumā, kā arī, ja būs nepieciešams slēgt iekšējās robežas, paredz noteikumu projekts, kuru ceturtdien, 4.februārī, skatīs Valsts sekretāru sanāksmē.

Noteikumu projekts izstrādāts, lai paplašinātu atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei un noteiktu kārtību, kādā Latvijas Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei valsts ārējās robežas neaizskaramības nodrošināšanā valsts apdraudējuma gadījumā, pamatojoties uz attiecīgu Ministru kabineta rīkojumu; sniedz atbalstu robežsardzei personas meklēšanā, kura tiek turēta aizdomās par valsts ārējās robežas nelikumīgu šķērsošanu; sniedz atbalstu Valsts robežkontroles pagaidu atjaunošanā uz valsts iekšējām robežām, pamatojoties uz attiecīgu Ministru kabineta rīkojumu, lai nepieļautu, ka personas un transportlīdzekļi šķērso valsts robežu ārpus šim nolūkam noteiktajām vietām vai citā nelikumīgā veidā.

Iekšlietu ministrijas izstrādātajā konceptuālajā ziņojumā “Par valsts austrumu robežas kontroli un aizsardzību” konstatēts, ka, sekojot izmaiņām starptautiskajā drošības situācijā un pastiprinoties riskiem, kas saistīti ar valsts drošību un aizsardzību, robežsardzes materiāltehniskie un personāla resursi nav pietiekami, lai nodrošinātu nepārtrauktu robežas kontroli un uzraudzību visā Latvijas ārējās robežas garumā.

Ņemot to vērā, ir radusies nepieciešamība noteikt kārtību, kādā Zemessardze sniedz atbalstu robežsardzei ne tikai robežkontroles pagaidu atjaunošanā uz valsts iekšējām robežām, bet arī valsts ārējās robežas neaizskaramības nodrošināšanas valsts apdraudējuma gadījumā un tādas personas meklēšanā, kura tiek turēta aizdomās par valsts ārējās robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Robežsardzei nav nepieciešamo resursu, lai pilnībā veiktu valsts ārējās robežas aizsardzību valsts apdraudējuma gadījumos un lai veiktu plaša mēroga tādas personas meklēšanas pasākumus, kura ir nelikumīgi šķērsojusi valsts ārējo robežu. Zemessardze ir tiesīga sniegt atbalstu Valsts ārējās robežas drošības nodrošināšanā un ārējo robežu nelikumīgi šķērsojušu personu meklēšanā.

Zemessardzes iesaistīšana ārējās robežas neaizskaramības nodrošināšanas pastiprināšanā notiks tikai valsts apdraudējuma gadījumā, savukārt iesaistīšana nelikumīgi robežu šķērsojušu personu meklēšanā notiks tikai gadījumos, kad būs pamatotas aizdomas, ka kāda persona ir nelikumīgi šķērsojusi valsts ārējo robežu. Zemessardzi nav plānots iesaistīt pastāvīgā valsts ārējās robežas neaizskaramības nodrošināšanas pastiprināšanā un nelikumīgi robežu šķērsojušu personu meklēšanā, jo šīs darbības ietilpst ekskluzīvā robežsardzes kompetencē.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (12)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no LatvijasKravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+