×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Noteiks Latvijas gada gleznu

Foto - LetaFoto - Leta

Galerijas vadītāja Agija Sūna paziņo konkursa "Gada glezna" laureātu.

Agijas Sūnas galerijā 10. decembrī plkst.17 divdesmito reizi notiks konkurss “Gada glezna”, aģentūru LETA informēja “Swedbank” preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

Konkursu organizē Agijas Sūnas galerija un “Swedbank Private Banking”. Jubilejas gadā savus darbus izvērtēšanai pieteikuši 89 mākslinieki, savukārt vērtēšanas darbu šogad veic māksliniece Aija Zariņa.

Skatītāji savu vērtējumu par šogad balvai iesniegtajiem darbiem var sniegt līdz nākamā gada 10 .janvārim, balsojot Agijas Sūnas galerijā.

Sūna stāstīja, ka, piesakot savus darbus “Gada gleznai”, katrs centies parādīt savu labāko – gada veiksmi -, tāpēc iesniegtajos darbos vērojama liela dažādība. Viņa atzīmēja, ka šogad iesniegtajos darbos dominē figurālas kompozīcijas, mazāk ir abstraktu darbu.

“Swedbank” valdes locekle un “Swedbank Private Banking” vadītāja Irīna Pīgozne pauda, ka Latvijā māksla ir ne tikai jaunā meklējumi un robežu paplašināšana, bet arī tradīcija un tās turpināšana laikmetam atbilstošā garā. “Gada glezna” esot viena no senākajām “Swedbank” atbalsta iniciatīvām mākslai.

“Gada glezna” ir unikāla iniciatīva un ir viens no senākajiem kultūras atbalsta projektiem pēc 1990. gada. Iesniedzamajiem darbiem ir divi nosacījumi: autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem, un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Konkursa vērtēšanas sistēma aizgūta no Japānas – iesniegtos darbus vērtē viens eksperts – Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīts gleznotājs, turklāt katru gadu tas ir cits eksperts. Šogad darbus vērtē Aija Zariņa.

Iepriekšējos “Gada gleznas” pastāvēšanas gados par tās laureātiem ir kļuvuši: Vija Maldupe, Vilis Vizulis, Barbara Muižniece (tagad Gaile), Jāzeps Pīgoznis, Ilze Avotiņa, Edgars Valdmanis, Ģirts Muižnieks, Daina Stabulniece, Ilze Neilande, Tatjana Krivenkova, Aija Jurjāne, Gunta Liepiņa, Edvards Grūbe, Inta Celmiņa, Ieva Maurīte, Sigita Daugule, Anna Baklāne, Ieva Kalēja, Kristīne Keire.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+