×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2018
Drukāt

Noteiks pilsoņu pienākumus kara gadījumā (110)

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Ilustratīvs attēls.

Ar likuma spēku plāno noteikt katra pilsoņa pienākumus un tiesības kara vai militāra iebrukuma gadījumā. To paredz Saeimas Aizsardzības komisijā atbalstītās izmaiņas Nacionālās drošības likumā.

“Saskaņas” ierosinājumu par brīvprātības principa ieviešanu Aizsardzības komisijas vairākums noraidīja.

“Tas ir princips, ka jāpiedalās, nevis aiziešu ogās, sēnēs, jūs tur pakarojiet, tas nav pieļaujams. Tas ir obligāti. Visi piedalās,” uzsvēra deputāts Kārlis Krēsliņš (NA).

Lai stātos spēkā likuma izmaiņas, kas nosaka pilsoņu pienākumus kara gadījumā, tās vēl divos lasījumos jāatbalsta Saeimas sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (110)

 1. KO GRIBU, TO DARU. BRAUCU UZ arzemem. Ienaidniekam piedavaju majas, kur dzivot- viesmiliba. Atstaju produktus.

 2. To nu gan nevar ar likumu noteikt. Kā tad viņi to iedomājas – kamēr citi karos, tikmēr viņi ķerstīs un sodīs tos, kas viņuprāt nekaro? Ir kaudze ar aktuālākiem jautājumiem, ko risināt, nevis kaut kādus murgus izdomāt. Kāda jēga no kareivja, kas karo tikai likuma dzīts un tā vien domā kad dezertēt un padoties! Ja cilvēks gribēs iet aizstāvēt savu dzimteni, tad viņš ies arī bez jūsu dumjā likuma, bet ja negribēs, tad nekāds likums nepiespiedīs to darīt.

 3. Ko aizstāvēt!Jautājums.Savu zemi,tad jā,bet šo valsti,tad ne ,pārāk daudz esmu sāpināts uz ECT velk .Senči kapā uz apgriezušies otrādi.Neesmu devis zvērestu un netaisos

 4. Vai tu Kārli Krēsliņ, dosies karā pēc noteikumiem, ko paši esat pieņēmuši? Nedomāju gan, citādāk visa naudiņa pazudīs, ko esat nozaguši pensionāriem un mazo algu saņēmējiem.

 5. VALDĪBA izlasiet komentārus seciniet!!!!!Reiz par jums nobalsoja……paši aizmuksiet PIRMS sākuma pat ieročus nesagādājot!!!! UN ja atomkarš diez vai paši plinti esat rokā turējuši!!!! IZSKATATIES kā no armijas iesaukuma izmukuši tik resni

 6. Valdības DARBINIEKI ,laikam vēl svin JAŅUS…Gatavojas nesakarīgam karam!!!!!!VAi valstī vispār ir ieroču krājums tik liels NU AP 1,5miljon šaujamo. un KURŠ MINISTRS pēc kara sakuma viņus pats drīkstēs izsniegt!!!! Brauks pats personīgi izsniegt vai kā aizmuks un uzticēs pienākumu …

 7. pilsoņi nav lopi kuriem var ko noteikt,iet bojā mokās vai neiet.par kara gadījumiem atbildīgi ir tie kuri barojas pie siles lai tad tie arī strēbj savu savārīto putru nevis nabaga mietpilsoņi,vienmēr vājāko grib pamest tankiem zem ķēdēm saņematies vienreiz un ejiet paši savos karos

 8. Es labprāt došos aizstāvēt Dzimteni ! Nākošais aiz Kalvīša, Šlesera un Šķēles.

 9. Galīgs sviests…..Neesmu devis zvērestu šai valstij.Lai tie 100…acerās,ka viņi ir tautas kalpi, nevis kungi. Un viņiem nebūs lemt,Man aizstāvēt viņus un viņu saraustās bagātības.Kā arī ārzemnieku īpašumus un biznesu. LV ir izpārdota. Kur skatās Mana balss. Ja tā turpinās iešu balsot par Saskaņu.Un tad bez kara Mūs pievienos Diženajam kaimiņam. Un tad padomājiet,tie 100 i….,ar ko jūs riskējat.

 10. lai 100 gudrie un ierēdņu armija iet karot…es piekāšu jūsu likumus

 11. Pirmkaart beidziet reiz sho kara propagandu ! Otrkaart ko nu dariisim tas nebuut nebuus tas ko meerglji valdiibaa nolems…

 12. Vai tiešām mums tā valdība sastāv no vieniem vienīgiem idiotiem!!! Kurš man var likt piedalīties viņu sargāšanā un nogalināt cilvēkus.

 13. Es jūs pirmos nobliezīšu!

 14. Lai saeimas idioti karo,manā vietā viņi nelems,neesmu devis zvērestu aizstāvēt tos sūda brāļus,tanī situācijā labāk paņemšu plinti un novākšu kādu no viņiem!

 15. ja kas arī notiks uz valdību cerēt nav ko, to var arī bez kara saprast ,vienīgā izeja latvijai pirmai pieteikt karu ,un pēc 5 min.kapitulēt,šitie mutes plātītāji meļi ,kas mums,uzliek tikai nodokļus un apzog tautu jau pusi ir iznīcinājuši,ticēt viņiem ,jābūt pēdējam idiotam,lai dzīvo latvijas 100 gade un 100 barokļi.

 16. Interesanti, kas Jūs tādi esat, lai lemtu – iet man kādu nogalināt, vai nē?!!! To varu izlemt TIKAI es pats. Neviens Latvijas iedzīvotājs NAV Jūsu īpašums.

 17. un ko darīt ,ja man ir dubultā pilsonība? pie tam abās karojošajās pusēs?

 18. lai tak ta valsts ar saviem likumiem un lemumiem iet padirst!ne es vinus ieverosu un ne darisu ka vini grib jo darisu visu ka man vajag!

 19. Dod tik plinti,zināšu kurus pirmos nobliezt!

 20. Jus , tautas reketierus , mes netaisamies aizstavet !

 21. NEZ,VAI PASHI BUS.

 22. Sievietei TAISNĪBA !!!!!!

 23. es nepiedalīšos, jo esmu PRET karu. es dzemdēju bērnus ne tāpēc, lai tos kāds nogalinātu.
  Politiķiem un valstsvīriem jāstrādā tā, lai kara NEBŪTU. Tas ir jūsu PIENĀKUMS – pret Latviju un tās cilvēkiem – NOVĒRST kara situācijas.

  • Pilnībā pievienojos teiktajam – jāvada valsti tā, lai tā neiesaistītos mlitāros konfliktos ! Latviešu maz, kur nu vēl obligāti karot…Protams, Tēvzeme jāaizstāv , – bet nelieniet uz naža, kur jūs nesauc. Vai loģiski domājot, nevar būt miers un stabilitāte ? Kam izdevīgs karš – par to lūk, jādomā !

  • Tieši tā. Vienmēr esmu sacījusi,un tagad vēlreiz atkārtoju lai pati valdība tiek galā ar savu nespēju noregulēt starptautiskās attiecības.Mēs tur iekšā nejauksimies. Paši sabojāja, lai paši arī labo savas kļūdas, un neesam vainīgi, ja diplomātiskais korpuss nav uzdevuma augstumos. Par ko naudu saņem?

 24. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 25. Man pie kājas visi jūsu pienākumi mans pienakums ir rupeties par ğimeni tā ir mana valsts. Ja jūs savas politikas dēļ izraisīsiet karu ta tik stājieties pirmajās rindās

 26. Mūslaikos nav nekādu problēmu kara izraisītājus atrast jebkurā pasaules malā, atstiept uz dzimteni un tiesāt!

 27. Kad pseidonacionālists Raivis Dzintars iestāsies Zemessardzē?
  Prieks par Rihardu Kolu – dara un ar vārdiem nemētajas. Viņam pluss šajās vēlēšanās.

 28. šitā paaudze sēdēs pie datoriem un raustīs savas peles, šaujot pa saviem ekrāna ienaidniekiem vaigus piepūtuši…bet atelpas brīžos ierakstīs te kādu tizlu komentāru kā apliecinājumu savam tizlumam.

 29. tiko pieminejām depotretos. tanta pa tv emocionāli stāsta kā viņu par neziņošanu aizsutijuši….. visi lamā komumismu un tā režīmu, kamer paši pieņem tieši tādu pat likumu. tad ar ko jus no staļina atšķiraties?pieķedesit pie ložmeteja un liksiet karot kamer paši amerikā sēdesit?

 30. Ar instrukcijām nepietiek Atbildēt

  Un kādi ir valdības pienākumi pret pilsoņiem kara gadījumā?

 31. Te vietā teiciens: Klausies manos vārdos, bet neskaties manos darbos!

 32. Tad kapec Eiropa uzņem bēgļus no kara reģioniem, tā vietā lai sūtītu atpakaļ dzimto zemi aizstāvēt?
  Kas tie par šizofrēniski EM lēmumiem?
  Pēc pašreiz Eiropā praktizētā katras valsts iedzīvotājiem vajadzētu saņemt informāciju, kura valsts kara gadījumā tos uzņems bēgļus, attiecīgi veidojot bēgšanai un izmitināšanai nepieciešamās struktūras.

 33. Veries ciet muļķi. Nobarojusies no mūsu nodokļiem. Sāksies karš, varēsiet iet pirmajās rindās uzbrukumā. Es nu nepiedalīšos, drīzāk sudainu koku sadosu jums

 34. “Tas ir princips, ka jāpiedalās, nevis aiziešu ogās, sēnēs, jūs tur pakarojiet, tas nav pieļaujams. Tas ir obligāti. Visi piedalās,” uzsvēra deputāts Kārlis Krēsliņš (NA). – VAI VIŅŠ PATS KĀRLIS KRĒSLIŅŠ PIEDALĪSIES? UN KO VIŅŠ DOMĀ, SAKOT VISI PIEDALĀS? KO TIEŠI VIŅS PATS PERSONĪGI DARĪS? Es neticu, Krēsliņam, jo viņš ir deputāts. Neticu, ka viņš ar saviem dēliem aizstāvēs dzimteni, ja sāksies karš. Un vispār : cik kvalitatīva ir dzīve cilvēkam, kurš ir karojis? Kādas sekas kara vardarbība ir atstājusi uz cilvēku, pēc Otrā pasaules kara.

 35. “Tas ir princips, ka jāpiedalās, nevis aiziešu ogās, sēnēs, jūs tur pakarojiet, tas nav pieļaujams. Tas ir obligāti. Visi piedalās,” uzsvēra deputāts Kārlis Krēsliņš (NA). – VAI VIŅŠ PATS KĀRLIS KRĒSLIŅŠ PIEDALĪSIES? UN KO VIŅŠ DOMĀ, SAKOT VISI PIEDALĀS? KO TIEŠI VIŅS PATS PERSONĪGI DARĪS? Es neticu, Krēsliņam, jo viņš ir deputāts. Neticu, ka viņš ar saviem dēliem aizstāvēs dzimteni, ja sāksies karš. Un vispār : cik kvalitatīva ir dzīve cilvēkam, kurš ir karojis? Kādas sekas kara vardarbība ir atstājusi uz cilvēku, pēc Otrā pasaules kara.

 36. “Tas ir princips, ka jāpiedalās, nevis aiziešu ogās, sēnēs, jūs tur pakarojiet, tas nav pieļaujams. Tas ir obligāti. Visi piedalās,” uzsvēra deputāts Kārlis Krēsliņš (NA). – VAI VIŅŠ PATS KĀRLIS KRĒSLIŅŠ PIEDALĪSIES? UN KO VIŅŠ DOMĀ, SAKOT VISI PIEDALĀS? KO TIEŠI VIŅS PATS PERSONĪGI DARĪS? Es neticu, Krēsliņam, jo viņš ir deputāts. Neticu, ka viņš ar saviem dēliem aizstāvēs dzimteni, ja sāksies karš. Un vispār : cik kvalitatīva ir dzīve cilvēkam, kurš ir karojis? Kādas sekas kara vardarbība ir atstājusi uz cilvēku, pēc Otrā pasaules kara.

  • principā pierunājāt, tikai likumā jāprecizē, ka likums ir spēkā situācijās kad pirmajās rindās atrodas visi tā pieņēmeji, ja pieņemeji paši necīnās pirās rindās, tad likums nav spēkā. vienkārši vai ne. citādi gļēvi likumdeveji uzliek citiem par pienākumu to, ko paši pat neteisās darit

 37. Pa priekšu izpildiet savu pienākumu! Savādāk kara gadijumā jums ari no tautas būs jāslēpjas,un cītīgāk nekā no ienaidnieka!

 38. Izskatās,ka ir 2 Latvijas. Viena tā kas sasēdusues dīvānos un drukā vaidu komentārus, bet otra tā,kura piedalās zemesardzē,jaunsargos, valsts pasākumos, sabiedriskajās organizācijās. Tā kura ir patriotiska un atbildīga.

 39. Interesanti ar ko apbruņos parasto tautu , lai teiksim ietu pretī Krievijas armijai? Tagad nobumbo no gaisai vai tamlidzigi.Tad jau visi iznicinataji tautai no zemes butu japmeta ar akmeniem ? Debilas idejas musdienas tur tautai jakaro kur tas ir armijas un tamlidzigu militaro formejumu pienakums. Bet nu var jau principa pec iet ar koka rungu preti lodem ja nu paveicas..

 40. Interesanti ar ko apbruņos parasto tautu , lai teiksim ietu pretī Krievijas armijai? Tagad nobumbo no gaisai vai tamlidzigi.Tad jau visi iznicinataji tautai no zemes butu japmeta ar akmeniem ? Debilas idejas musdienas tur tautai jakaro kur tas ir armijas un tamlidzigu militaro formejumu pienakums. Bet nu var jau principa pec iet ar koka rungu preti lodem ja nu paveicas.

 41. Ejiet ieskrieties un karojoiet vien paši.. paši deputati unco sudus ievara tad ari izstrebiet paši.. limums ne likums nevienu nepiespiediis… prataa neaptestie dunduki.. jus visus uz sibiriju izsutiit…

 42. Kara gadījumā vairāk jābaidās no taukvēderiem un kaimiņiem.

 43. Vai pienakumi ir paredzeti tikai ES un NATO Valsts Latvijas pilsoniem,kuri nav pasreizeja “zalo” cekistu valdiba ? Vai sie “zalie” & sarkanie locekli ari cinisies par musu Tevzemi un Dzimteni Latviju ?

 44. kaut kā neštimmē ... Atbildēt

  Tātad tie melnīši, kas mūk no karadarbības zonām saulainajā Āfrikā, lai patvertos zem Merkeles brunča, ir ahūnie malači, bet letiņiem no saviem ķermeņiem būs jābūvē prettanku vaļņi NATO iekarojumu aizsardzībai, citādi tos arestēs vai liks pie sienas? Vēsture māca, ka mukt būs ļauts tikai naudīgajiem un priviliģētajiem; vēl kādi atsēdēsies aizmugurē, bet “nospiedošais vairākums” tiks nospiests kā blaktis. Neba pirmā reize …

 45. Nedrikst gaidit kaut kadus “gadijumus” LR Kriminallikumi,seviski 72.un 74.pants par kara noziegumu un okupacijas noliegsanu,par brunotas agresijas planosanu,par spiegosanu “tuvejo arzemju” uzdevuma,par kremla dezinformacijas izplatisanu un Valsts budzeta izlaupisanu,ir jaizpilda nekavejoties.Kremla cekistu piekta kolona ES un NATO Valsti Latvija ir nekavejoties jalikvide.Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba ilgadejs ieslodzijums ar mants konfiskaciju.Likums pari visam !

  • Āreče – vēl nekas nav sācies, bet zonderkomandas vadonis jau pats piesakās! Paldies tev, DOHTOR; kādam jau tas darbiņš jāuzņemas. Kā sacīt jāsaka – Dr.xu vēlmes pāri visam (über alles, ja kāds latviski nesaprot) …

   • Vai maz tu pats to “ueber alles” saproti, bet gudri pļāpā. Nevajag vārdu savienojumus izraut no konteksta un ieinterpretēt tur to, kā tur nav. Apjautājies speciālistam, citādi tālāk par Otrā pasaules karā pārprasto netiksi!

   • Tad jau pašreizējo Amerikas prezidentu, kā arī visus citus, kas pirmajā vietā noliek nacionālās valsts intereses jāierindo šajā kategorijā. Tai pat laikā Krievijas prezidents, kas, pārkāpjot paša valsts noslēgto vienošanos ar kaimiņvalsti Ukrainu, tātad, būtībā, laužot paša doto vārdu, okupēja Krimu un vēl joprojām, atbalstot Austrumukrainas kaujiniekus, ir atbildīgs par karadarbību un to, ka tur vēl arvien abās frontes pusēs iet bojā cilvēki.

   • Nur ein …. Russe ist ein guter Russe. P.S. Tas attiecas bez iznemuma visai piektajai kolonai ES un NATO Valsti Latvija.

 46. un ko daris 100 taukvederi???
  tiem ari jaiet OBLIGATI karot, tautai kabatas bus izedusi tuksas, tad, lai nu Rada ko prot un cinas par LATVIJU.
  ….bet domajams, ka siem jau sen biletes nopirktas uz saulainajiem krastiem- glevajiem, necienigajiem.

 47. Izskatās, ka līķu būs vairāk, nekā no ienaidnieka darbības. Sarkanarmijā aiz uzbrucējiem gāja soda vienības, kas atšāva bēgošos,tagad arī nekarojošos izšaus.

 48. ja gadijiena kas saktos tad daudzi zinatu kura puse pariet

 49. hm kur es jau to esmu dzidejis? ak jā otrajā pasules karā to piekopa – vai nu karo vai tevi nošaus par nekarošanu. tiesa paši politiķi to sauc par staļina represijām un čekas neželestibu, bet izrādās ka metodes ir sliktas tik ja citi tās izmanto, ja paši tad vis kārtibā

 50. Tautas kalpiem bērni ārzemēs, arī īpašumi iepirkti. Kara gadījumā te viņu nebūs. Mākslīgi patriotismu nevar iestādīt. Ar tagadējo valsts attieksmi pret pilsoņiem uz patriotismu nav ko cerēt.

 51. Pirmkārt, zinātne ir uz jaunu paradigmu sliekšņā, lai pierādītu kā realitāte ir “uzinstalēta” par ko runā arī Elons Musks, Budisti, Advaitisti, Džogdžens un Dao.
  Otrkārt, viss ir tikai prāta koncepcijas un treškārt, dns sen pierāda, ka nacionalitātes ir totāli sajaukušās.
  Līdz ar to ja “Vasja ar Kalniņu” domā, ka man kāds ir jānogalina, tad viņi ļoti rupji maldās. Pat mani nošaujot jau nekas nemainīsies, ķermeni var iznīcināt, bet “bildi” iznīcināt nevar.
  Nelaime, ka civilizācijas lielākā daļa ir neaptēsta un agresīva.

 52. Ha saprata ka pilsoņi labāks bēgs nekā aizstāvēs Saeimas pakaļas :D. No sākuma lai viņi pilda pienākumu pret Latvijas iedzīvotājiem nodrošinot normālus dzīves apstākļus tad var kaut ko prasīt no iedzīvotājiem. Lai viņi mani piespiež pildīt šos pienākumus. Ko nošaus mani kad teikšu nē! Nav ko lekties ar citām valstīm i karu nebūs. Amatpersonas savā starpā diršas bet jākaro ir iedzīvotājiem! (tas attiecas uz visām valstīm)

 53. Aga. Lai pie tādas uimas nelojālu pilsoņu pēdējos latviešus noklapē ar “likuma spēku“. Turklāt – karš (hibrīd-, psihoneiro-, kiber- utt., utt.) jau sen iet vaļum, bet nu tikai ausās, kā rīkoties… Sen bija laiks mobilizēt vismaz bērnus (vismaz informēt, brīdināt) pret digitālo zombēšanu. Bet notiek jau otrādi – bērni aizvien vairāk tiek pakļauti pamatīgai “apstrādāšanai“.

 54. Par ko gan kara gadījumā mums šeit būtu jācīnās? 😀 Par valsti, kurai par saviem iedzīvotājiem ir pie kājas? Tāpat mūs paralizētu 2min laikā..

  • nu lielgabalu gaļu jai vajag. paši lēmeji jau momentā aizmuks vismaz uz briseli, ja ne uz ameriku vispār, lai no droša attāluma “turpinātu vadīt valsti”

  • Bijušā karavīra meita Atbildēt

   Ar tiem pienākumiem tā ir, kā ir. Tēviem bija jāiet karot, bet pēc tam viņu bērnus kā suņus meta ārā no darba apgalvojot, ka neko nejēdz ne no papīriem, ne darbiem, kaut gan bija pabeigta augstskola. Lai karā pirmie iet priekšnieki! Atkal nepareizajā pusē patrāpīsies karot.

 55. vārdi māca piemēri pievelk Atbildēt

  Pirmās republikas armija padevās bez šāviena un atstāja tautu vienu ar uzbrucējiem. Lai arī vārdi māca citu, piemēri tomēr pievelk.

 56. ja saksies kars tad ir maza ceriba izdzivot civiiedzivotajiem!muslaiku ieroci padaris savu.ar sirenu parbaudem jau neglabs!padomju laiku patvertnes jau izpostitas,jaunas varbut ir tikai celtas musu elitei!

 57. Lasu un brīnos.Cik komentētāji ir naivi un zemiski.Aizstāvēt savu dzimteni ir katra pilsoņa pienākums.Viens sēņos mežā,viens kaut kur nogaidīs.Ko nogaidīs?Skatīsies kā iebrucējs tavu māti vai meitu izvaro?Plānprātiņu bars.

 58. Sen jau bija jābūt skaidram, kā rīkoties šādās situācijās, bet par valsts neaizstāvēšanu var runāt tikai cilvēciņi, kuri ir tik tālu materializācijas dēmona varā, ka viņiem nekas nav svēts, ne Dzimtene, ne māja, ne valsts un kuri gatavi par Jūdas grašiem pat savu māti un tēvu pārdot, lai tikai pašiem būtu ērti.

 59. Debiļisimo aukstākā pakāpē.
  Nu nav informācijas vakums, nav pirmais pasaules karš. Pajoļi Saeimā, atveriet acis, cilvēki ir izglītotāki mūsdienās, nekā 100 gadus atpakaļ. Jūs nevarat to pašu propagandu izmantot, ko toreiz, tas vienkārši nestrādā. Pakustiniet smadzenes…
  kastrātu bars valdībā.
  Latvieši ir vēl lielāki preperi nekā amīši.
  Jebkuras civilizētas valsts publiskā biļetenā ir rakstīts ko darīt kara gadījumā, savāc pekeles un tinies prom no civilizācijas. āmen.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   “…. cilvēki ir izglītotāki mūsdienās, neka 100 gadus atpakaļ”.
   Tankist! Nu ļoti pārdrošs apgalvojums, ņemot vērā, ka pirms 100 gadiem ļaudis spēlēja teātrus, muzicēja (katrā pagastā bija pūtēju orķestris, harmonisti un vijolnieki), dziedāja, piedalījās literāros vakaros un politiskos disputos, prata svešvalodas, kaligrāfiskā(!) rokrakstā rakstīja dziļi filozofiska satura vēstules, mācījās Zentas Mauriņas tautas universitātē, prata no galvas citēt latviešu un pasaules klasiķus, pārzināja sengrieķu literatūru un viņu lielos domātājus, operas “gaļorkā” stāvēja kājās visu izrādes laiku (arī tādēļ, ka vienkārši nebija citu biļešu), Dzintaru koncertzālē klausījās Eiropas labākos operu solistus, zināja, kas ir galda kultūra un labais tonis, prata saģērbties, atbilstoši pasākumam vai dienas cēlienam..
   Un tagad atbildi godīgi, kas no visa tā ir šodien?!

   • babtists to luterānis Atbildēt

    Ja tev trūkst grāmatas un inteleģences, tā ir tava problēma, zentu mauriņu paturi sev.

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     Jā! Manas aizdomas ir apstiprinājušās ar lielisku piemēru! BaBtists pamanījās vienā teikumā, kas sastāv tika no 14 vārdiem, ielaist tik daudz kļūdu, kas pietiktu A. Upīša “Zaļajai zemei”! Nemaz neņemu vērā uzbrūkošo brutālo toni un neredzēti augsto intelEģenci.
     P.S. BaBtist, nekad nelieto vārdus, kas neatbilst tavām prāta spējām! Izskatās ļoti nožēlojami.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   “…. cilvēki ir izglītotāki mūsdienās, neka 100 gadus atpakaļ”.
   Tankist! Nu ļoti pārdrošs apgalvojums, ņemot vērā, ka pirms 100 gadiem ļaudis spēlēja teātrus, muzicēja (katrā pagastā bija pūtēju orķestris, harmonisti un vijolnieki), dziedāja, piedalījās literāros vakaros un politiskos disputos, prata svešvalodas, kaligrāfiskā(!) rokrakstā rakstīja dziļi filozofiska satura vēstules, mācījās Zentas Mauriņas tautas universitātē, prata no galvas citēt latviešu un pasaules klasiķus, pārzināja sengrieķu literatūru un viņu lielos domātājus, operas “gaļorkā” stāvēja kājās visu izrādes laiku (arī tādēļ, ka vienkārši nebija citu biļešu), Dzintaru koncertzālē klausījās Eiropas labākos operu solistus, zināja, kas ir galda kultūra un labais tonis, prata saģērbties, atbilstoši pasākumam vai dienas cēlienam. Kaut kādu salīdzināju var gūt, klausoties LR-1 raidījumu “Lieliskais piecnieks”- jo drebelīgāka balss, jo vairāk punktu! Bieži vien uzvarētājam ir pāri 20, bet šodienas gudrelim 2,3 līdz 10! Tāda ir reālā aina par iegūto izglītības (zināšanu) līmeni kaut kad agrāk un šodien.
   Un tagad atbildi godīgi, kas no visa tā ir šodien?!

 60. Interesanti , kas visi šie rakstītāji ir – mīkstie, troļļi vai noderīgie idioti ?

 61. izskataas,ka šiem PILSOŅIEM nav ko darīt!!!

 62. Ja Krēsls, Paradniks, Dzintars, Ombrava ar kaujas saucieniem uz lūpām ies man pa priekš, tad jā. Vismaz pāris konkrētu mērķu!

 63. Kara gadījumā mans pienākums būs ņemt pamatīgu rungu rokās un slānīt politiķus,kuri šo karu būs izraisījuši…..,.

 64. pilsonis un jau nikns Atbildēt

  =Ar likuma spēku plāno noteikt katra pilsoņa pienākumus un tiesības kara vai militāra iebrukuma gadījumā. To paredz Saeimas Aizsardzības komisijā atbalstītās izmaiņas Nacionālās drošības likumā.=

  Un kā es varēšu ”reaģēt”, ka pat nezinu čekas aģentus, kuri maisos un X stundā uzsāks aktīvu darbību – varbūt arī mani nostučis, kad es ar savu rudzu bisi sēdēšu krūmos un gatavošos atšaudīties: tas tur tajos krūmos ar rudzu bisi.

  pirmais valsts aizsardzības princips – zināt okupantu atstātos aģentus , lai arī maisos, jo tie turpinās aktīvu darbu saviem saim,niekiem. Zināmie vairs nav bīstami.

  Jā mums laikam ir tikai divi, kuri paši par to savlaicīgi paziņojuši – Andrejevs un Bojārs – tāpēc arī goda vīri. Pārējie cer ka čekas fani tos pieslēps līdz X stundai…un tad kā 1941. gada jūnijā, kā 1949. gada martā taisīs sarakstus…

 65. Galvenais pienākums – būt par dzīvo vairogu, kamēr depiņi laižas prom!

 66. Agrāk būtu aizstāvējusi neatkarību, tagad neatkarības nekādas nemaz nav, valsts ir izlaupīta, tauta vergo rietumos, tā ka aizstāvēt nav ko. Ja kā uzbrucēji domāti krievi, tad vēl jo vairāk neaizstāvēšu nekādas rietumu “vērtības” – homoseksuālismu, izvirtību, pedofiliju, juvenālo justīciju viduslaika līmenī, narkomāniju, man tuvākas ir citas vērtības, un arī mentalitāte mums ir cita – ne tāda kā rietumos, tā ka, dārgie, es pārdomāju – es iešu sēnēs un ogās, un ja tur sastapšu kādu NATO okupantu, tad nav izslēgts, ka tas dabūs vismaz zilu aci, ja ne ko nopietnāku (sēnes mēdz griezt ar nazi). Tātad jauku ogošanu!

 67. Kreslin,Tev viena rieva smadzenes,un ta pati no formas cepures.Lai es ietu aizstavet sitos saeimas,valdibas laupitajus,nekad

 68. Jau tiktal esam aizgajusi, ko darit kara laika?

  • Sakarīgās valstīs kā, piemēram, Zviedrijā jau savlaicīgi informē visus valsts iedzīvotājus, – kā rīkoties kara gadījumā, nevis runā par pienākumiem pret valsti, pie tam, ar likuma spēku un varu. Tur šādi jautājumi nav Saeimas aizsardzības komisijas dienas kārtībā. Aizstāvēt savu valsti un mīļos ir neapspriežams jautājums, ja negribat, ka pašiem šauj mugurās. Kāds absurds…..

 69. Kāpēc lai, teiksim, es gribētu karot pret okupantu, ja šī vara man izrādās izdevīga arī ilgtermiņā? Varbūt pat mūsu zemi par jēdzīgāku valsti pārveidotu!

 70. Tu tatad Kreslin sedesi sva kresla kara laika un pilsoni tevi sargas !!! Par ko par to ka novedi valsti lidz kara darbibam? Varbut pats ej karot ar tiem ar ko nesadaliji.

 71. Visi radi jau ir prom,laiks sagatavot “lielgabalu gaļu”(

 72. Vispirms vajag noteikt valsts amatpersonu pienākumus kara gadījumā.

 73. Vispirms vajag noteikt valsts amatpersonu pienākumus kara gadījumā.

 74. Ja katrs pilsonis kara gadījumā nošaus vismaz vienu krievu, tad karš ātri beigsies.

 75. Ja par ko tādu atļaujas publiski rakstīt, tad vajag arī atklāti paziņot par iespējamo karu, nevis turēt cilvēkus stresa stāvoklī

 76. Pilnīgs atbalsts ” Saskaņai” Nevienu nevar piespiest karot svešas valsts militārā biznesa vārdā

 77. Labi, lai nosaka. Tikai kas un kā kontrolēs izpildi? Kas būs par nepildīšanu? Ja nošauj, tad tak vienalga – nošauj savējie vai citi, ja noķer.

 78. Tas Kārlis ķeblis arī pats ietu ar vinteni rokās karot?? Vai ar bērniem un mazbērniem laistos prom uz kaut kādu Austriju??

 79. Es nepiedalīsos. Es iešu sēņot. Kapēc man jariskē un jāaizstav tos, kas pieņem likumus pret tautu. Krēsliņam, izskatas, ka viss ar saprašanu vairs nav kārtībā. Kāpēc civiliedzīvotāji ar likumu tiks pakļauti briesmām.

 80. Sievietes un zidaini ari karos, invalidi – veci veci ari ? Kreslins ir traks ? Neviena valsts vara man nevar uzlikt pienakumu apdraudet savu dzivibu ! Ir mobilizejamie viriesi noteikta vecuma, ok. Bet parejie ?? Ja tas ir taisniba, tad si Saeima ir vienkarsi traka. Bet nu ilgi vairs paldies nemurgos.

  • Arī mobilizējamā vecumā, kuri ļoti, ļoti vēlas mirt, pārējie drošā vietā, kamēr valdība pieņems mērus par kara darbības izbeigšanu, vai arī paši savā starpā,tas ir valdības līmenī, izkarosies uz vella paraušanu. Beidziet vienreiz irst un sāciet strādāt ar to īsto galvu, lai celtu dzīves līmeni tautai, lai tad arī būtu kaut cik vēlmes kaut ko aizstāvēt, klauni gatavie.

  • Vai tikai pilsonu pienakums?

  • mobilizējaie = visi vīrieši – pilsoņi no 18-55 gadu vecumam. Sievietes – pēc vēlēšanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+