×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Noteiktas KM 2013. gada prioritātes

foto - Letafoto - Leta

Dziesmu svētkus, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LBN) ēkas būvdarbu pabeigšanu, radošās industrijas, kā arī koordinētu darbu pie atalgojuma palielināšanas kultūras nozarē strādājošajiem Kultūras ministrija (KM) atzinusi par savām prioritātēm šajā gadā, pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Rūsiņa.

Šīs prioritātes KM noteica, sadarbojoties ar Kultūras aliansi, kultūras nozares un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

KM uzsver, ka kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru turpina strādāt, lai nodrošinātu šovasar plānoto Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku augstvērtīgu norisi, lai Latvijas iedzīvotāji un viesi varētu iepazīt un baudīt kultūras daudzveidīgās izpausmes.

2013. gadā ir plānots pabeigt LNB jaunās ēkas būvniecību un sākt to iekārtot, savukārt 2014. gada sākumā bibliotēku iecerēts atvērt apmeklētājiem. KM norāda, ka šogad turpināsies LNB darbības stratēģijas izstrāde 2014.–2020. gadam, kuras mērķis ir nodrošināt modernas bibliotēkas izveidi, pasaules līmeņa saturu, informācijas pieejamību un pozitīvas pārmaiņas visās Latvijas bibliotēkās.

Tāpat KM par prioritāti ir noteikusi radošo industriju attīstību. Tās īstenošanai šogad pirmoreiz varēs izmantot Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF) pieejamo 100 tūkstošu latu finansējumu. Nozares attīstībai ir paredzēta interneta vietne, ar kuru varēs iepazīties Radošās darbības nedēļā “Radi!”, kas Latvijā notiks no 22. līdz 28. aprīlim.

Šogad KM arī turpina pamatnostādņu “Radošā Latvija 2014–2020” izstrādi, kas būs nozīmīgākais politikas plānošanas dokuments kultūras nozarē. Tajā būs noteiktas prioritātes un attīstības virzieni kultūras jomā no 2014. līdz 2020. gadam, uzsverot kultūras radošā potenciāla ieguldījumu indivīda, sabiedrības un valsts ilgtspējīgā izaugsmē. Kultūrpolitikas dokumentu plānots iesniegt izskatīšanai valdībā pirmajā pusgadā.

Tāpat KM prioritāšu vidū ir kultūras reģionālās pieejamības veicināšana un palielināšana, kā arī kultūras namu un centru attīstība.

Īpaša uzmanība tiks veltīta sabiedrības saliedēšanas, valstiskuma apziņas stiprināšanas un Latvijas piederības stiprināšanas pasākumiem, akcentējot nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnes 2012.–2018. gadam, VKKF nacionālās identitātes mērķprogrammas, Latvijas Tautas frontes 25. jubilejas, Latvijas Republika 95. jubilejas un Kultūras kanona nozīmi.  

KM arī ir sākusi aktīvi gatavoties nākamo gadu nozīmīgajiem pasākumiem, tostarp 2014. gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kā arī Latvijas simtgadei, kas tiks atzīmēta 2018. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+