×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Noteikti jaunie aroda meistari

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Izglītības izstādes “Skola 2013” gaitā norisinājās konkurss “Jaunais profesionālis”, kurā amata prasmēs sacentās 16 nozaru Latvijas profesionālo izglītības iestāžu 258 audzēkņi.

 

Konkursu kopš 2008. gada rīko Valsts izglītības satura centrs, lai veicinātu profesionālās izglītības attīstību Latvijā. Galvenā balva bija iespēja piedalīties līdzīgos Eiropas un pasaules mēroga konkursos “Euroskills” un “Worldskills”, cīnoties par vērtīgām, atbalstītāju sarūpētām balvām un godalgām.

Konkursa gaitā dalībniekiem bija jāparāda savas prasmes, veicot ar nozari saistītus uzdevumus. Piemēram, topošajiem ceļu būves speciālistiem bija jānobruģē daži kvadrātmetri Ķīpsalas izstāžu halles, tūrisma profesionāļiem gar konkursa stendiem jāved ekskursijā žūrijas pārstāvjus, bet poligrāfijas speciālistiem pēc parauga jāveido grāmatas noformējums.

Savukārt profesionālās izglītības skolu pasniedzējiem bija iespēja apmeklēt bezmaksas seminārus vairākās nozarēs, kas šogad pulcēja aptuveni 800 dalībnieku no visas Latvijas.

Kopumā konkurss bija vērienīgs. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja vērot jauniešus darbībā, redzēt, kā no visparastākajiem dēļiem top galdi un durvis. Nolūkoties, kā veidojas sarežģītas flīžu mozaīkas, elektronikas plates, tekstila izstrādājumi un reģipša sienas. Atsevišķās vietās izstāde vairāk atgādināja nelielu ražošanas cehu. Gaisā virmoja svaigi apstrādāta koka smarža, ik pa brīdim ieskanējās zāģi, āmuri un ēveles. Pie elektronikas stenda darba galdiem lodētas shēmas pa brīdim nosmaržoja pēc karstas alvas. “Jauniešu sniegumu vērtējam pēc izstrādātas atzīmju skalas un katram dalībniekam aprēķinām vidējo atzīmi,” skaidroja tūrisma un viesmīlības nozares žūrijas pārstāve Inese Roze.

Jāpiebilst, ka žūrija dalībnieku darbu vērtēja ļoti stingri un punktus atņēma par vismazākajām neprecizitātēm.

“Grūtākais bija trīs dienas puspietupienā montēt elektrības slēdžus un rozetes. Protams, arī uzdevumi nebija no vieglajiem,” “LA” atzinās konkursa laureāts, Rīgas Tehniskās koledžas audzēknis Maksims Ivancovs. Par panākumu atslēgu viņš norādīja pieredzi līdzīgos uzdevumos, laicīgu gatavošanos konkursam un rūpīgu darbu, pievēršot uzmanību detaļām. 
amats1_LV_11

Savukārt pozitīvu noskaņojumu un stiprus nervus par būtiskāko labam sniegumam uzskata būvniecības nozares konkursa “Namdaris” pirmās vietas ieguvēji, Cēsu Profesionālās vidusskolas trešā un otrā kursa audzēkņi Kristaps Gailītis un Roberts Bērziņš. Par lielāko izaicinājumu jaunajiem namdariem kļuvuši darbam atvēlētie materiāli. “Dēļi nebija ēvelēti, dažādu biezumu un daži pat izliekušies. Katru detaļu bijām spiesti nomērīt atsevišķi,” teica R. Bērziņš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+