Laukos
Tehnika

Noteikti labākie Eiropas traktori0

Labākais dizains un arī Gada traktors – ‘Valtra Versu T254 Smart Touch’

Prestižā konkursa Gada traktors (Tractor of the Year) apbalvošanas ceremonija notika Vācijas pilsētā Hannoverē aizvadītā gada novembrī. Par galveno prēmiju piešķiršanu ik gadu lemj starptautiskā žūrija, ko veido 22 Eiropas mediju žurnālisti, kuri specializējušies lauksaimniecības tehnikas jomā. Tādējādi konkurss tiek uzskatīts par neatkarīgu un ļoti autoritatīvu. Par to liecina arī fakts, ka uz apbalvošanas ceremoniju bija ieradušies teju visi lielāko agrotehnikas ražotājkoncernu vadītāji, un neviens no vadošajiem menedžeriem līdz pēdējai minūtei nezināja, kuras mašīnas saņems balvu.

2017.gadā žūrija vērtēja 22 traktorus, kas cīnījās par godalgu tādās nominācijās kā Labākais dizains, Labākais specializētais traktors, Labākais traktors saimniecībā un, protams, par galveno nomināciju – Gada traktors.

Žurnālisti vērtēja tikai tos traktortehnikas jaunumus, kas tirgū debitējuši pēc izstādes “Agritechnica 2015”. Jāatzīmē, ka visi iepriekšējie Tractor of the Year konkursi bija ļoti piesātināti ar dažādām inovācijām. Piemēram, 2016. gadā par Gada traktoru kļuva Case IH Optum 300 CVX, bet gadu iepriekš – Fendt 1050 Vario.

Labākais dizains
Nominācijā Best Design jeb Labākais dizains žūrijas viedoklis bija vienprātīgs – balva piešķirama traktoram Valtra Versu T254 Smart Touch.


Šis Valtra traktors (zīmols ietilpst AGCO koncernā) tiešām izcēlies ar savu oriģinālo un stilīgo dizainu. Kā atzina žūrija – pārējo pretendentu vidū skaistuma ziņā tam neesot bijis līdzīgu.

Labākais specializētais traktors
Protams, žūrija vērtēja ne tikai traktoru ārējo veidolu. Tāpēc nominācijā Best of Specialized (Labākais specializētais) pretendentu uz balvu bija ievērojami vairāk. Finālā pārsvarā nokļuva vīnogulāju kopšanai paredzētie traktoru modeļi – Massey Ferguson 3710S, Kubota M5101N, Fendt 211 Vario, Claas Nexos 240VE un Aebi TT281.


Summējot ekspertu balsis, par uzvarētāju šajā nominācijā kļuva traktors Fendt 211 Vario.


Labākais traktors saimniecībā

Nominācijā Best Utility jeb Labākais traktors saimniecībā sacensība bija ne mazāk saspringta, jo arī šeit nominanti bija vairāki – New Holland T4.75S, Valtra A114, McCormick X6.440 VT–Drive, John Deere 5125R, Massey Ferguson 5709 Dyna V. Visi tika atzīti par pienācīgiem pretendentiem, jo katrs no tiem savā tirgus nišā iemantojis atzinību no klientu puses. Taču žūrijas vairākums lēma – uzvarētājs ir McCormick X6.440 VT-Drive. Eksperti īpaši atzīmēja šīs mašīnas veiksmīgo automātisko transmisiju un ērto kabīni.

Gada traktors
Sīvākā, protams, bija cīņa par Gada traktora nosaukumu. Par galveno balvu cīnījās ļoti atzīstami pretendenti, turklāt no dažādām jaudas klasēm. Finālistu vidū bija: Case IH 540 CVX, Claas Arion 660, New Holland T6.175 DC, Valtra T254 Versu Smart Touch, John Deere 6250R.

Intriga saglabājās līdz pēdējam mirklim, līdz žūrija paziņoja galvenos faktorus, kas noteica uzvarētāju, – inovācijas, kabīnes ērtums, dizains un savas jaudas klases vilces raksturlielumi. Bet, kad kā svarīgs faktors tika minēta arī ierīču rādījumu projekcija uz priekšējā stikla, visiem kļuva skaidrs, kas būs uzvarētājs, – Valtra T254 Versu Smart Touch.

Šī Valtra traktora dubultā uzvara prestižajā konkursā Tractor of the Year Awards kuluāros tika pielīdzināta iespējamai somu futbolistu kluba uzvarai gan Čempionu līgā, gan UEFA kausā.

Somu traktortehnikas ražotāja mērķtiecīgā virzība uz inovācijām un progresu, kā arī AGCO koncerna atbalsts kaldināja šo dubultuzvaru. Un prieku par to neslēpa arī koncerna pārstāvji, jo faktiski no četrām konkursa nominācijām trīs saņēma tieši AGCO ietilpstošie zīmoli – divas balvas Valtra un vienu Fendt. Jāatgādina, ka arī pirms diviem gadiem AGCO koncerna zīmoli saņēma trīs no četrām iespējamajām balvām.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv