×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
13. decembris, 2015
Drukāt

Krievijas lidmašīnas slapstās gar robežām. Kas notiktu, ja tās ielidotu Baltijas gaisa telpā? (10)

Foto - Gatis Dieziņš/sargs.lvFoto - Gatis Dieziņš/sargs.lv

Kas notiktu, ja Baltijas gaisa telpā ielidotu kāda Krievijas lidmašīna? Nesen Turcijas pierobežā šāds incidents beidzās ar to, ka Krievijas iznīcinātājs “Su-24” tika notriekts, uz ko Maskava reaģēja ļoti asi. Pie mums, visticamāk, situāciju mēģinātu atrisināt, eskortējot pārkāpēju ārpus Baltijas gaisa telpas.

Uzdevumus saņem no komandcentra Vācijā

Pašlaik Baltijas gaisa telpu sargā gan Ungārijas gaisa spēku lidmašīnas, kuras bāzējušās Šauļu bāzē Lietuvā, gan Vācijas lidmašīnas, kuras dislocētas Emari bāzē Igaunijā. Šonedēļ viesojos Šauļu gaisa spēku bāzē, kur jautājumu par iespējamo rīcību, reaģējot uz Krievijas lidmašīnām, uzdevu Ungārijas misijas vadītājam Šauļos pulkvežleitnantam Tamāšam Feketem. “Mums ir jāpārtver svešas lidmašīnas, jāveic vizuālā identifikācija un jālido “ēnas pozīcijā”. Mēs nevaram lietot ieročus, to varam darīt tikai pašaizsardzībai. Mūsu uzdevums ir pavadīt svešas lidmašīnas ārpus Baltijas gaisa telpas. Visus norādījumus saņemam no komandcentra Vācijā,” skaidroja T. Fekete. Viņš atzīst, ka misija noris samērā mierīgi, jo kopš 1. septembra tikai 15 reižu Ungārijas pilotiem bijis jāpaceļas gaisā, lai pārtvertu Krievijas lidmašīnas, kuras lidojušas Baltijas valstu robežu tuvumā. Viņš gan piebilst, ka iepriekš misiju pildījušās Norvēģijas gaisa spēku lidmašīnas pacēlušās gaisā vidēji sešas reizes dienā, lai reaģētu uz dažādiem incidentiem. Ungāriem šādas situācijas esot sešas reizes mēnesī.

Pērn Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas Latvijas robežai pietuvojušās 200 reižu, bet Krievijas militārie kuģi – 50 reižu. Sevišķi “karsts” laikposms Baltijas gaisa telpas patrulēšanā bijis pagājušā gada vasarā, kad astoņu nedēļu laikā NATO lidmašīnas veikušas 50 kaujas lidojumus Baltijas gaisa telpā, lai novērstu iespējamos pārkāpumus. Šādu Krievijas bruņoto spēku aktivitāti analītiķi saistīja ar biežajām kaimiņvalsts mācībām un situāciju Ukrainā. Šovasar intervijā “LA” aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis atzina: “Mēs arī vērojam, kādas Krievijas lidmašīnas lido gar mūsu robežām, un to veic arī mūsu sabiedrotie, kas patrulē Baltijas gaisa telpā. Kādreiz Krievijas pilotiem nebija raksturīgs lidot ar izslēgtiem atbildētājiem, bet tagad tas notiek, apdraudot arī civilo aviāciju. Tās ir dažādas lidmašīnas – izlūku, stratēģiskie bumbvedēji un iznīcinātāji.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jasmejas, ne vis sargā bet uzreuga kārtību !Atšķirība ? Redz sargā ja ir atrunāts ka pārkāpēju ir japiespiež
  piezemēties kādā no airadromiem,nepakļaušnās ,iznīcināt ! Otrā, ja 2 no rīta atklāj masveida helikopteru ordu ielidojam Latvijas gaisa telpā tiek gaidīta atbilde 30min -1h -2h 4h 0-6h -diplomātija…,okupācija un anšlus ! Tāda ir tā patrulēšana,ieroču pielietošana nau interesēs. Ja Latvijai būtu sava aviācijas eskadriļa ,zenītsistēmastad cita runa..piezemēt vai notriekt ! Sori ,galvenais lai metāllūžņipaliktu Latvijas teritorijā…
  Tad lai NATO demonstrēcik tad tie gatavi nodrošināt gaisa telpas NEAIZSKARAMĪBU.

 2. А что если американцы на луне не были? Вы больные мазохисты.

 3. Российские самолеты прокрадываются вдоль границ: что если они залетят в воздушное пространство Балтии?

  А чё, в странах балтии дефицит памперсов?

 4. Что будет… Что будет..
  Будет послано предупреждение, если понадобится, то поднимут истребители для перехвата и сопровождения.
  Это происходит регулярно.

 5. Dārgie raksta autori!
  SU24 nav iznīcinātājs, bet gan bumbvedējs.

 6. Krievijas lidmašīnas PIETUVOJĀS Latvijas robežām 200 x .Kas notiktu, ja tās ielidotu Baltijas gaisa telpā?
  ————————————————
  Tikai MĪKSTAIS pauts var nezināt, ka no ABĀM pusēm notiek “slapstīšanās” gar LV – Krievijas robežu!

 7. neko viņi neslapstās-lido kur vajag savu ceļu,tikai rusofobiem pilnas bikses.Slapstās!!..ļoti bagāta, iekārojama zeme,izskatās pēc lielummānijas.

 8. Mums jauzdzied ja kads parkapj robezu

 9. Biedrs Pūķins meklē pazudušo vakardienu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+