Pasaulē
Vēsture

Notekūdeņu caurulē Nīderlandē atrasts zelta pods0

Foto: Ūdenssaimniecības uzņēmums “Oasen”.

Ir teiciens, ka varavīksnes galā atrodams zelta pods, bet reizēm izdevīgāk sekot notekūdeņu caurulēm, liecina atradums Nīderlandē, raksta “LiveScience.com”.

Ūdenssaimniecības uzņēmuma darbinieki Utrehtas provinces pilsētiņā 1. martā mainījuši ūdensvadu un uzdūrušies glazētam māla podam. Uz atraduma vietu izsauktie arheologi noskaidrojuši, ka podā ir 500 monētas – 12 no tām zelta, pārējās sudraba, – datējamas ar 15. gadsimtu.

Tāpat podā saglabājušās tekstilmateriālu paliekas – iespējams, tās reiz kalpojušas par monētu maku. Lielākā daļa monētu kaltas 15. gadsimta 70. un 80. gados, uz dažām no tām ir Anglijas karaļa Henrija VI, pāvesta Pāvila II un Utrehtas bīskapa Burgundijas Dāvida portreti.

Saistītie raksti

“Katra monēta šajā depozītā ir dārgmetālā iekalts stāsts,” atzina arheologs Pēters de Būrs. “Šādā nozīmē mums tagad ir stāstiem pilns pods.”

Pieļauj, ka monētu kalums varētu atklāt jaunus Burgundijas Nīderlandes vēstures aspektus. Proti, no 1384. līdz 1477. gadam pastāvēja grāfistu apvienība, kas aptvēra pašreizējās Beļģijas, Nīderlandes, Luksemburgas un Ziemeļfrancijas teritoriju.

LA.lv