Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Notiek pasaules Liepājas ebreju salidojums (2)

Foto: liepaja.lvFoto: liepaja.lv

Pie nama Kuršu ielā 11/13, klātesot Izraēlas ārkārtas un pilnvarotajai vēstniecei Latvijā Hagitai Ben-Jākovai un domes priekšsēdētāja vietniekam Gunāram Ansiņam, tika atklāta piemiņas zīme vietā, kur pirms II Pasaules kara atradās Liepājas Lielā sinagoga.

No 7. līdz 9. jūlijam Liepājā tiekas vairāk nekā pussimts piejūras pilsētas ebreju un viņu pēcnācēju no Izraēlas, ASV, Kanādas, Francijas, Austrālijas, Latvijas, Vācijas, Lielbritānijas, Somijas, Krievijas un Dienvidāfrikas, lai iepazītu pilsētu un uzturētu saikni ar dzimto vietu, kā arī, lai saglabātu ebreju kultūrvēsturisko mantojumu, informē Liepājas dome.

Otrdien, 8. jūlijā, domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš tikās ar pilsētas viesiem, lai iepazīstinātu ar Liepāju, pilsētas vēsturisko attīstību un nākotnes iecerēm.

Pēcāk pie nama Kuršu ielā 11/13, klātesot Izraēlas ārkārtas un pilnvarotajai vēstniecei Latvijā Hagitai Ben-Jākovai un domes priekšsēdētāja vietniekam Gunāram Ansiņam, tika atklāta piemiņas zīme vietā, kur pirms II Pasaules kara atradās Liepājas Lielā sinagoga.

Savukārt 9. jūlijā plkst. 12.00 Šķēdē, memoriālā Liepājas ebrejiem – Holokausta upuriem notiks “Taisnīgo starp tautām” alejas atklāšana, kurā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieki Gunārs Ansiņš, Vilnis Vitkovskis un Jurijs Hadarovičs.

Liepājas ebreju un viņu pēcnācēju tikšanās mērķis ir ne tikai izceļotāju saiknes uzturēšana ar dzimto vietu, bet arī ebreju kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana. Tikpat svarīga ir šīs tikšanās dalībnieku uzmanības pievēršana tiem procesiem un izmaiņām, kas notiek Liepājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Interesanti gan, ko nozīmē: “Taisnīgo starp tautām”
    Vai nebija: “Izredzēto starp tautām”
    Var tikai pabrīnīties par viņu izdomu… .

  2. “pasaules Liepājas ebreji”…
    Kas par vārdu nejēdzīgu savirknējumu!

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (37)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (1)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+