×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Notiek pilotprojekts pedagogiem “Sirds veselības mācība skolās”

Foto - Kaspars GardaFoto - Kaspars Garda

 9.aprīlī, Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā tika atklāts Latvijas Kardiologu biedrības (LKB) un pacientu biedrības „ParSirdi.lv” organizētais pilotprojekts „Sirds veselības mācība skolās”, kurš pulcēja vairāk nekā 50 pedagogus no Rīgas vispārizglītojošajām skolām. Kā pasākumā norādīja vadošie Latvijas kardiologi, par paaugstinātu asinsspiedienu un citiem sirds veselības jautājumiem ir svarīgi sākt runāt jau skolas solā un ģimenes lokā.

Foto -  Kaspars GardaFoto - Kaspars Garda

Pilotprojekta ietvaros norisinājās kardiologu lekcijas Rīgas vispārizglītojošu skolu bioloģijas un veselības mācības pedagogiem. Savukārt skolēnus plānots iesaistīt unikālā pētījumā par paaugstināta asinsspiediena izplatību ģimenēs. Kā pasākuma laikā norādīja pacientu biedrības „ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa, projekta mērķis ir veicināt skolotāju, skolēnu un viņu ģimenes locekļu diskusijas par sirds veselību un asinsspiedienu kā vienu no būtiskākajiem rādītājiem. Rīgas skolu skolēni tiks aicināti veikt un fiksēt pētījuma anketā savus un savu ģimenes locekļu asinsspiediena rādītājus, kas tiks apkopoti un publiskoti maijā. Saskaņā ar Sirds veselības Šķērsgriezuma epidemioloģiskā pētījuma datiem, Latvijā gandrīz katram otrajam pieaugušajam iedzīvotājam ir paaugstināts asinsspiediens, kas neārstēts, var novest pie smagām sirds slimībām, tostarp infarkta un insulta.

 Sirds veselības mācības pilotprojekts ir turpinājums pacientu biedrības, kardiologu un skolas Sirds veselības gadā uzsāktajai iniciatīvai, kuras mērķis ir veicināt jauniešu izglītošanu par sirds veselības jautājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+