×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Notiek pirmās dienas zīmogošana markām “Zodiaki-zvaigznāji”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts pirmo reizi izdod pastmarku bloku, kurā ir 12 jaunas un dažādas pastmarkas, kas veltītas tēmai “Zodiaki-zvaigznāji”, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām “Zodiaki-zvaigznāji” notiks šodien Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā “Origo”, Rīgā, Stacijas laukumā 2, no plkst.7 līdz 21.
Katras pastmarkas nomināls ir 0,50 eiro, bet bloka kopējais nomināls ir seši eiro.

“Zodiaku-zvaigznāju” tēmai veltītais pastmarku bloks izdots 30 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī speciāla aploksne 4700 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autore ir Elita Viliama. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā “Baltic Banknote” Latvijā.

Kā skaidro uzņēmumā, astronomijā zodiaka zvaigznāji ir veids, kā attēlot Saules ceļu debesu velvē. Astroloģiskā izpratnē katrs zodiaka zvaigznājs aizņem precīzi 30 grādu loku, 12 zvaigznājiem kopā veidojot 360 grādus jeb vienu astronomiskā gada ciklu. Zodiaks ir arī atskaites punkts Mēness un planētu novērošanai debesīs, jo to kustība virzās pa zodiaka zvaigznājiem. Šie 12 zodiaka zvaigznāji ir – Mežāzis, Ūdensvīrs, Zivs, Auns, Vērsis, Dvīņi, Vēzis, Lauva, Jaunava, Svari, Skorpions un Strēlnieks.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 21. augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+