Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. augusts, 2015
Drukāt

Notiek pirmās dienas zīmogošana markām “Zodiaki-zvaigznāji”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts pirmo reizi izdod pastmarku bloku, kurā ir 12 jaunas un dažādas pastmarkas, kas veltītas tēmai “Zodiaki-zvaigznāji”, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Pirmās dienas zīmogošana pastmarkām “Zodiaki-zvaigznāji” notiks šodien Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā “Origo”, Rīgā, Stacijas laukumā 2, no plkst.7 līdz 21.
Katras pastmarkas nomināls ir 0,50 eiro, bet bloka kopējais nomināls ir seši eiro.

“Zodiaku-zvaigznāju” tēmai veltītais pastmarku bloks izdots 30 000 eksemplāru tirāžā. Līdz ar pastmarkām izdota arī speciāla aploksne 4700 eksemplāru tirāžā. Pastmarku un aploksnes dizaina autore ir Elita Viliama. Pastmarkas drukātas tipogrāfijā “Baltic Banknote” Latvijā.

Kā skaidro uzņēmumā, astronomijā zodiaka zvaigznāji ir veids, kā attēlot Saules ceļu debesu velvē. Astroloģiskā izpratnē katrs zodiaka zvaigznājs aizņem precīzi 30 grādu loku, 12 zvaigznājiem kopā veidojot 360 grādus jeb vienu astronomiskā gada ciklu. Zodiaks ir arī atskaites punkts Mēness un planētu novērošanai debesīs, jo to kustība virzās pa zodiaka zvaigznājiem. Šie 12 zodiaka zvaigznāji ir – Mežāzis, Ūdensvīrs, Zivs, Auns, Vērsis, Dvīņi, Vēzis, Lauva, Jaunava, Svari, Skorpions un Strēlnieks.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 21. augustā.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+