×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. janvāris, 2016
Drukāt

Notiek “Rudens sonātes” pirmizrāde JRT

Jāņa Deinata fotoJāņa Deinata foto

Ceturtdien, 7. janvārī, Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē gaidāma pirmizrāde režisores Māras Ķimeles iestudējumam “Rudens sonāte”, kas veidots pēc leģendārā zviedru kinorežisora Ingmara Bergmana tāda paša nosaukuma filmas scenārija, LA.lv uzzināja teātrī.

Sižeta centrālā persona ir izcila pianiste Šarlote (aktrise Baiba Broka), kura, viesojoties meitas ģimenē pēc septiņu gadu neredzēšanās, tiek konfrontēta ar pagātni un gadu gaitā samilzušām attiecībām ar abām meitām. Šarlote atzīstas, ka viņa vēl joprojām nejūtas pieaugusi. Viņai ir grūti savienot bērnu sevī ar pieauguša cilvēka pienākumiem. Bergmans ir teicis: “Bērns, kurš ir jebkurā no mums, īpaši mākslinieka psihē, ir visnemirstīgākais.” Filmā mākslinieci atveido Ingrida Bergmane – aktrise, kuras simt gadu jubileju šogad atzīmē visā pasaulē.

Baiba Broka: “Šis darbs man dod iespēju ielūkoties divās mazāk iepazītās pasaulēs. Pirmkārt, es pamazām iepazīstu un sāku izprast, cik atšķirīgas var būt skaņdarbu interpretācijas un ka izpildījums ir tiešā veidā atkarīgs no mūziķa personības. Ir ļoti aizraujoši klausīties, piemēram, Šopēna prelūdijas izcilu pianistu, topošu pianistu vai amatieru izpildījumā. Jo vairāk klausies, jo vairāk sajūti mākslinieku, kas aiz tā stāv. Otrkārt, šī ir mana pirmā sastapšanās ar Ingmaru Bergmanu. Interesanti, ka mēs vairāk balstāmies uz scenāriju, nemēģinot restaurēt filmā redzamo, bet meklējot savu veidu, kā izgaismot sarežģītās mātes un meitas attiecības.”

Izrādes scenogrāfija – Austra Hauks, kostīmi – Jana Čivžele, kustības – Alise Putniņa, gaisma – Jānis Sniķers. Lomās: Baiba Broka, Inga Tropa, Liena Šmukste un Ģirts Krūmiņš.

Biļetes uz iestudējuma “Rudens sonāte” izrādēm janvārī un februārī izpārdotas. Biļetes uz marta izrādēm būs pārdošanā no 4. februāra, piebilda JRT sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+