×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. jūnijs, 2012
Drukāt

Notiek Valkas-Valgas dvīņu pilsētu festivāls “Skanošā Livonija”

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien dvīņu pilsētu festivālā “Skanošā Livonija” notiek galvenie Valkas un Valgas svētku pasākumi, informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne.

No plkst.8 Valkas pilsētas tirgus laukumā notiks Valkas – Valgas dzimšanas dienai veltīts Valkas svētku gadatirgus, savukārt no plkst.9 notiks Livonijas gadatirgus Valgas pilsētas centrā.

Plkst.10 Valgā Robežsardzes Valgas vienības orķestris, Zemessardzes Valgas vienības kareivji, jaunsargi no zēnu organizācijas “Noored Kotkad” un meiteņu organizācijas “Kodutütred”, Glābšanas dienesta pārstāvji, Policijas un Robežsardzes Valgas policijas iecirkņa pārstāvji kolonā dosies kopīgā svinīgā parādē, gājienā būs vērojama arī militārās tehnikas parāde.

Plkst.10.30 notiks glābšanas centra profesionālās meistarības sacensības un glābšanas dienesta automašīnu figūrbrauciens pie bijušā Rīgas un Raja ielas robežpārejas punkta un atpūtas zonā pie Pedeles upes.

Plkst.10.30 Valkas un Valgas pašdarbības kolektīvu uzstāšanās laukumā pie Valgas kultūras un interešu centra, bet plkst.11 Valgas pilsētas 428.dzimšanas dienai un Valgas mūzikas skolas 90.gadadienai veltīts koncerts Valgas Jāņa baznīcā. Uzstāsies Valgas mūzikas skolas audzēkņi un absolventi, pilsētas kultūras kolektīvi un ciemiņi no Valkas mūzikas skolas. Tiks pasniegtas Valgas Goda pilsoņu goda zīmes.

Valkas pusē no plkst.11 notiks Lielo ratu pastaigu pa Emīla Dārziņa ielu. Pasākumā aicināti piedalīties jaunie vecāki ar mazuļiem izrotātos ratiņos. No plkst.11 Lugažu laukumā būs piepūšamās atrakcijas, sumo cīņas, zīmēšana uz asfalta, atrakcija “Gladiatori” un radošās darbnīcas.

Pēcpusdienā sāksies folkloras diena “Trīs pakalnu stāsti”, kurā piedalīsies seno deju grupa “Ballare”, kā arī folkloras kopas no Latvijas un Igaunijas. Folkloras dienas dalībnieku kopkoncerts kaimiņpilsētā Valgā, pie kultūras centra būs plkst.14, bet Valkas kultūras namā tematiskais koncerts “Trīs pakalnu stāsti” sāksies plkst.19. Pēc koncerta ikviens aicināts piedalīties folkloras dienas danču vakarā. Pilsētas svētku balle Lugažu laukumā sāksies plkst.22.

Savukārt Valgā plkst.13 ikvienam būs iespēja doties pastaigā pa vēsturisko Valgas pilsētu kopā ar pilsētu mēriem. Vakarā no plkst.19 “Kara muzejā” būs Rokkoncerts, kurā uzstāsies Valkas Rokskolas un Valgas pilsētas rokgrupas, kā arī viesi.

Notiks dažādi citi izklaides, kultūras un sporta pasākumi gan Valkā, gan Valgā.

Svētdien, 10.jūnijā plkst.11 sāksies Mopēdu sacensību brauciens Pedeles atpūtas zonā Valkā, bet plkst.12 – Laivu rallijs pa Pedeles upi.

Plkst.13 plānota šaušana no gaisa šautenēm Pedeles krastā, pie Valkas Tiesas nama, bet plkst.14 – orientēšanās sacensības ģimenēm “Pazīsti dzimto pilsētu!” – Zemessardzes Valgas vienības kausa izcīņa.

Plkst.16 Valgas kultūras un interešu centrā sāksies dažādu tautu kultūru koncerts “Dažādas tautas, dažādas kultūras” . Uzstāsies dažādu tautu kultūras kolektīvi.

Plkst.19 notiks Ladegasta ērģeļu 145.gadadienai veltīts koncerts Valgas Jāņa baznīcā. Ērģeles spēlēs Valgas Jāņa baznīcas ērģelnieks Jurijs Golcovs

Pirmdien, 11.jūnijā plkst.19 notiks Valgas – Valgas 428.dzimšanas dienas svētku koncertuzvedums “Tikai kopā turoties” Valgas kultūras un interešu centrā. Uzstāsies Valgas pilsētas dažādu koru 90 dziedātāji un muzikālās trupas “Kungla” aktieri.

Pirms 726 gadiem apdzīvota vieta Walck pirmo reizi minēta rakstos, bet pirms 428 gadiem Polijas karalis Stefans Batorijs piešķīra Walk pilsētas tiesības. Abas dvīņu pilsētas dzimšanas dienu kopā svin jau astoto gadu, bet plašāku skanējumu svētki ieguvuši pēc robežbarjeru noņemšanas 2007.gada decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+