×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Notiesā Gruzijas ekspremjeru Vano Merabišvili

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gruzijas tiesa piespriedusi piecarpus gadu cietumsodu bijušajam premjerministram Vano Merabišvili, kurš apsūdzēts valsts naudas izšķērdēšanā.

Tiesa atzina, ka Merabišvili bija nodrošinājis fiktīvas darba vietas aktīvistiem, kuri bija saistīti ar viņa partijas neveiksmīgo priekšvēlēšanu kampaņu 2012. gadā. Merabišvili bija valdības vadītājs Gruzijas iepriekšējā prezidenta Mihaila Saakašvili prezidentūras laikā. Savukārt bijušajam veselības ministram Zurabam Čiaberašvili, kurš arī bija apsūdzēts šajā lietā, tiesa piesprieda naudassodu 19 697 eiro apmērā. Merabišvili pirmstiesas apcietinājumā atrodas kopš 2013. gada maija. Viņa advokāts Otars Kakhidze jau solījis pārsūdzēt “nelikumīgo spriedumu”, kas, viņaprāt, pieņemts, pakļaujoties prokuratūras spiedienam. “Tas nav nekas cits kā politiska vajāšana, kuras mērķis ir iznīcināt lielāko opozīcijas partiju Gruzijā,” viņš piebilda. Merabišvili ir viens no Saakašvili tuvākajiem sabiedrotajiem. Viņš savulaik ieņēmis arī iekšlietu ministra amatu, bet premjerministra postenī viņš tika apstiprināts īsi pirms 2012. gada oktobra vēlēšanām. Viņš bijis arī Saakašvili Apvienotās nacionālās kustības ģenerālsekretārs.

Komentējot tiesas sprie­dumu ekspremjera lietā, Apvienotās nacionālās kustības politiķis un bijušais Saakašvili padomnieks drošības jautājumos Giga Bokerija sacīja, ka šis spriedums “iznīcina politisko kultūru Gruzijā, jo politiskie oponenti, opozīcijas līderi tiek ieslodzīti politisku iemeslu dēļ”. “Šī ir ļoti slikta diena ne tikai taisnīgumam, bet arī demokrātijas tradīcijām Gruzijā,” viņš piebilda. Kopš Saakašvili prezidentūras beigām izmeklēšana par korupciju un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu sākta pret vairākiem desmitiem bijušā prezidenta sabiedroto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+