×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Notiesā kreiso ekstrēmistu vadoni

paleckis_102

Lietuvas Augstākā tiesa noraidījusi kreisās partijas “Fronte” vadoņa Aļģirda Palecka (attēlā) kasācijas sūdzību lietā, kurā viņš iepriekš notiesāts par kādā radiointervijā izteiktiem apgalvojumiem, ka 1991. gada janvāra traģisko notikumu laikā Viļņā, kur gāja bojā 14 neapbruņoti cilvēki un vairāki simti tika ievainoti, “savējie šāvuši uz savējiem”.

 

Krievijas mediji šos Palecka vārdus labprāt mēdz citēt un izmantot. Paleckis paziņojis, ka spriedumu vērtē kā “diktatūras izpausmi” un gatavojas to pārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Augstākā tiesa atzinusi par nepamatotiem Palecka pārsūdzības argumentus un nolēmusi atstāt spēkā pērnvasar pasludināto Viļņas apgabaltiesas spriedumu, kurā populistiskais politiķis atzīts par vainīgu padomju agresijas noliegšanā. Tā norādījusi, ka pierādījumi lietā izskatīti korekti un pats padomju agresijas fakts konstatēts, jau izmeklējot 1991. gada 13. janvāra notikumu lietu. Saskaņā ar Augstākās tiesas lēmumu, kas ir galīgs un nepārsūdzams, Paleckim jāsamaksā naudas sods 10 400 litu (2122 latu) apmērā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+