×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Notiesā par uzbrukuma plānošanu laikrakstam

Dānijas tiesa četriem vīriešiem, kas atzīti par vainīgiem islāma pravieša Muhameda karikatūras publicējušā Dānijas laikraksta “Jyllands-Posten” darbinieku masu slepkavības plānošanā, piesprieda 12 gadu cietumsodu katram.

 

Trīs Zviedrijas pilsoņi un viens Zviedrijā dzīvojošs Tunisijas pilsonis savu vainu izvirzītajās apsūdzībās noliedza, taču tiesa viņus visus atzina par vainīgiem apsūdzībās terorisma mēģinājumā, bet visi četri tika attaisnoti apsūdzībās par ieroču glabāšanu.

Tiesa lēma, ka pēc soda izciešanas viņi tiks izraidīti no Dānijas, kā arī viņiem ir jāsedz tiesas procesa izdevumi.

Dānijas laikraksts “Jyllands-Posten” 2005. gadā publicēja 12 islāma pravieša Muhameda karikatūras. Slavenāko no tām, kurā Muhameds redzams ar turbānu, kas atgādina bumbu ar degli, bija zīmējis Dānijas karikatūrists Kurts Vestergords. Karikatūras izraisīja plašus musulmaņu protestus visā pasaulē, kā arī to dēļ tika sarīkoti vairāki uzbrukumi.

Pie vīriešiem, kad viņus aizturēja 2010. gada decembrī, tika atrasts ložmetējs ar klusinātāju, revolveris un 108 lodes, līmlente un citi priekšmeti, arī 20 tūkstoši dolāru.

Trīs no četriem vīriešiem īrētā automašīnā 2010. gada 29. decembrī no Stokholmas ieradās Kopenhāgenā un, pēc policijas sniegtās informācijas, plānoja uzbrukt “Jyllands-Posten” birojam, kas atrodas Kopenhāgenas centrā, un “nogalināt pēc iespējas vairāk cilvēku”. Dānijas policija, kas, sadarbojoties ar Zviedrijas kolēģiem, noklausījās sazvērnieku telefonsarunas, viņus aizturēja, tiklīdz izdzirdēja, ka viņi dodas uz laikraksta biroju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+