×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Notiesā pensionāra sitēju (5)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

“Viens pats pret bandītu” – ar šādu virsrakstu “LA” pērn 18. septembra numurā rakstīja par drāmu, kas 20. jūlijā risinājās Bauskas pusē. Brunavas pagasta viensētas “Raģi” īpašniekam, 78 gadus vecajam Ērikam Dravniekam dienas laikā mājā ielauzās uzbrucējs un pieprasīja naudu. Ēriks viņu pazina: tas bija netālu dzīvojošais 38 gadus vecais Andrejs Terentjevs, kas bija vairākas reizes tiesāts. Ar spēku un viltību savaldījis iebrucēju, kā stāsta Ēriks, izvairoties arī no dūriena ar nazi, abi vienojās, ka pensionārs uzbrucēju aizvedīs uz Bauskas autoostu. Pēc tam Ēriks ziņoja policijai un Andrejs autobusā tikai apcietināts.

Par uzbrukumu ar nazi nav pierādījumu

Pagājušonedēļ 30. janvārī Bauskas rajona tiesnese L. Kosoja nolasīja spriedumu A. Terentjevam: viens gads un astoņi mēneši cietumsoda, 31,32 eiro kompensācija par nodarīto skādi (nozagts auto radiopanelis un izsists tualetes logs) un 1000 eiro morālā kompensācija. Pilnais spriedums vēl nav pieejams, bet skaidrs, ka tiesa lēmusi, ka nav pierādījumu par uzbrukumu ar nazi. Ē. Dravnieks gan jo­projām neatkāpjas no pārliecības, ka A. Terentjevs viņam mēģinājis iedurt un viņš tikai brīnumainā kārtā izvairījies no dūriena sirds rajonā. Prokurors G. Gailis sākumā uzstāja, ka bijis uzbrukums ar nazi, bet, kā var saprast, pēc tiesneses prasības apsūdzību mīkstināja (tomēr prasīja trīs gadu un sešu mēnešu cietumsodu). Galvenais arguments: policija uz naža spala neatrada uzbrucēja pirkstu nospiedumus. Tātad A. Terentjevs sodīts par huligānismu, laupīšanu un mantas bojāšanu. Arī automašīnas zādzības mēģinājums netika pierādīts.

Lai pieņemtu lēmumu, tiesai bija nepieciešamas astoņas tiesas sēdes. Tajās tika vētīta arī uzbrucēja personība. Dzimis Rēzeknē, 9 klašu izglītība, sešas reizes sodīts par zādzībām, laupīšanām un huligānismu. Mēdz būt nekontrolējami agresīvs. Arī šo rindu autoram policistu klātbūtnē draudēja pēc soda izciešanas “noķert un izraut kājas”. Tiesas laikā uzvedās izaicinoši, kaut gan uzbrukumu pensionāram, radiopaneļa zādzību atzina, logu gan negribējis izsist, tas saplīsis no stipras klauvēšanas. Brīnījās par cietušā morālās kompensācijas prasību 5000 eiro. “Vai tad viņam galva no zelta?” tiesai jautāja A. Terentjevs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. PALDIES Egonam par atziņām!!! Vai arī JĀSIT tiesi TāPAT, KĀ VIŅS SITA TO PENSIONĀRU!??

  2. Drēziņš- CyrviS

  3. Pilniigi piekriitu, Egona komentaaram!

  4. Ja juristi un žurnālisti nesaprot, ka recidīvistu notiesāt nav iespējams, tad viņiem steidzami nepieciešama psihoterapeita konsultācija, jo šādiem neliešiem zona ir otrās mājas, kur viņus sagaida ar sajūsmu. Tādi ir jāizolē no sabiedrības un tikai.

  5. Mūsu likumi un tiesas ir kā žēlsirdīgo samāriešu biedrības-slepkavība 7 gadi,laupīšana un sasišana gads un 8 mēn., sīka zādzība pāris gadu. Smieklīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+