Apbrīno

Notiesātā pedofila Rolfa Herisa dzimtajā pilsētā norauj viņa piemiņas plāksnes 0

Foto – Leta/EPA

Pēc notiesājoša sprieduma pedofilijas lietā Pērtā noņemtas piemiņas plāksnes un gleznas, kurās bija attēlots mūziķis un televīzijas seja Rolfs Heriss.

Pirmdien 84 gadus vecais Heriss tika atzīts par vainīgu 12 apsūdzības punktos par seksuālu vardarbību. Laikā no 1968. līdz 1986. gadam viņš uzbruka četrām meitenēm vecumā no septiņiem līdz 19 gadiem.

Heriss tika aizturēts britu policijas operācijā “Yewtree” (“Īves koks”), kas kopumā vainagojusies ar 17 cilvēku apcietināšanu. Viņš ir otrais cilvēks, kas notiesāts.

Kā jau ziņots, 2012. gada oktobrī sākās raidorganizācijas BBC bijušās šovu zvaigznes Džimija Sevila tiesāšana par dzimumnoziegumiem pret bērniem. Liecībās izskanēja informācija par vairākiem citiem britu izklaides industrijas darboņiem, kam piedēvēti līdzīgi noziegumi.

Tikko medijos parādījās ziņas par notiesājošu spriedumu Londonas tiesā, Herisa dzimtajā pilsētā sākās kādreiz iemīļotās slavenības piemiņas plākšņu, gleznu un pieminekļu aizvākšana.

Pērtas Modernā skola, kurā Heriss mācījās no 1943. līdz 1947. gadam, noņēmusi divas viņa gleznas, mācību iestādes pārstāvis paziņoja laikrakstam “The West Australian”.

Plānots nojaukt divus Herisa pieminekļus. Pērtas mērs Liza Skafadi teica, ka Herisam veltīta piemiņas plāksne drīzumā tikšot izrakta.

Pērtas priekšpilsētas Basendīnas mērs Džons Gangels sacīja, ka pilsēta, kurā Heriss uzauga, vēlas saraut ar viņu visas saites. “Mums no tā ir jādistancējas,” viņš teica.

Otrdien tika anulētas Herisa mūzikas balvas, kas iegūtas Austrālijā.

LA.lv