×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Notiesātā prokurore Bogdanova psihisku traucējumu dēļ atbrīvota no apcietinājuma (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Savulaik par kukuļa izspiešanu notiesātā Jūrmalas prokurore Irina Bogdanova psihisku veselības traucējumu dēļ no ieslodzījuma atbrīvota, vēsta žurnāls “Ir”.

Pagājušā gada maijā tiesa Bogdanovai piesprieda četru gadu cietumsodu par kukuļa izspiešanu 35 000 eiro apmērā. Žurnāls “Ir” vēsta, ka Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra eksperti Bogdanovai konstatējuši tādus psihiskās veselības traucējumus, kuru dēļ viņa nedrīkstot ne atrasties brīvības atņemšanas vietās, ne arī drīkstot piedalīties tiesas sēdēs.

Bogdanovas advokāte Jeļena Kvjatkovska apliecinājusi, ka Bogdanova no ieslodzījuma vietas atbrīvota jau 9.maijā, savukārt prokurores bijušais advokāts Dmitrijs Skačkovs atklājis, ka viņa bijusī kliente patlaban ārstējas stacionārā.

Vienlaikus žurnāls vēsta, ka tiesa nav nosūtījusi Bogdanovu piespiedu ārstēšanai. Saskaņā ar likumu apsūdzēto no kriminālatbildības var atbrīvot un lemt par medicīniska rakstura piespiedu ārstēšanu var gadījumos, ja persona ir atzīta ne tikai par psihiski slimu, bet arī par bīstamu sabiedrībai. Ņemot vērā, ka Bogdanova nav atzīta par bīstamu, tiesas process ir tikai apturēts, tiesa gaida, kad apsūdzētais izveseļosies, nosakot termiņu atkārtotai ekspertīzei. Bijušajai prokurorei šāda ekspertīze jāveic gadu pēc iepriekšējās ekspertīzes, turklāt šajā laika posmā viņa ir atbrīvota no visiem drošības līdzekļiem un var arī brīvi izbraukt no valsts.

Rīgas apgabaltiesas tiesnese Brigita Būmeistere, kura kukuļošanas lietu izskata apelācijas kārtībā, Bogdanovas ekspertīzes slēdziena dēļ ir apturējusi kriminālprocesu. Kad tas varētu atsākties, nav zināms. Savukārt, lai neietekmētu otra apsūdzētā, kurš atrodas cietumā, tiesības uz lietas pabeigšanu saprātīgos termiņos, tiesvedība pret viņu turpināsies.

Žurnāls norāda, ka šajā gadījumā, iespējams, ir apdraudēts kriminālprocess, kurā jānoskaidro patiesība par uzņēmēja Gulamu Gulami veikto tiesneses Ivetas Bērziņas uzpirkšanu.

Pērn maijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Bogdanovai piesprieda četru gadu cietumsodu krimināllietā, kurā viņa apsūdzēta par 35 571 eiro kukuļa izspiešanu.
Savukārt otru apsūdzēto, par kukuļošanas noziegumiem apsūdzēto uzņēmēju Borisu Rjazanski, tiesa sodīja ar pieciem gadiem reālas brīvības atņemšanas. Abiem apsūdzētājiem tika noteikta arī mantas konfiskācija.

Ne Bogdanova, ne Rjazanskis savu vainu neatzīst.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēšanā noskaidroja, ka kukulis ticis pieprasīts no kādas personas, lai šīs personas interesēs nodrošinātu pretlikumīgu darbību veikšanu prokurores lietvedībā esošā kriminālprocesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Tris gadus atpakal,2013. gada 16. septembri, mani jau treso reizi, septinu gadu laika, pec vecas, jaukas un milas tradicijas sodija nevis par zagsanu, bet gan par tisu miesas bojajumu savai milajai sievai-KL 125.panta 1.dala. Vispar, saja Kraslavas rajona Patvalnieku Valsti es esmu tads ka Goda viesis, jo Kraslavas rajona policija, prokuratura un tiesa nevar naktis mierigi gulet, lidz man nav kartigus meslus uz galvas uzlejusi. Esjau visiem teicu, ka tas bija netiss nelaimes gadijums atnemot asu nazi savai psihiski slimajai sievai. Uzsplaut vini uz visiem likumiem gribeja, ja tas skar manu necilo personu. Tas bija miesas bojajums aiz neuzmanibas KL 131. pants, bet vini man uzkara KL 125. panta pirmo dalu- tiss, smags miesas bojajums, kas bija bistams dzivibai. Sie nekaunas no tuksa gaisa man tisam taisa sodamibas, jo es vinus visus specigi kritizeju, bet tas siem Svetuliem nu gan stipri nepatik. Patiesam, sievu ielika Kraslavas rajona slimnica 2013. gada 16. aprili, bet kads cilveks lidz navei sadurts, jau tresaja diena, proti, 2013. gada 19. aprili tiek izrakstits no slimnicas-MURGOJUMS!!! Saja musu gadijuma, manai milajai sievai vajadzeja rakstit Oficialu Iesniegumu vai nu policijai vai ari prokuraturai, bet tada Iesnieguma no sievas nebija!!! Neskatoties uz to Dagdas un Kraslavas policija un prokuratura, ignorejot, ka parasti, visus KPL un KL likumus, 2013gada 17. aprili uzsak pret mani kartejo kriminallietu Nr,11240008113 nevis pec KL 131. panta-miesas bojajums aiz neuzmanibas, bet gan pec KL125. panta pirmas dalas-tiss,smags miesas bojajums bistams dzivibai.Pats interesantakais saja TRILLERI ir tas, ka vainu pastiprinoss apstaklis ir alkohols, bet alkohola manas asinis nemaz nav konstatets. Es biju piedzeries ka pedejai cuka, bet alkohola asinis nemaz nav. NONSENSS LATVIJA, tu esi piedzeries ka pedejais cuka, bet alkohola asinis nav!!! Redziet, ka seit mani mil un ciena!!!

 2. Bogdanova ir skatījusies filmu ar Dernzelu Vašingtonu “Treniņa diena” un zin triku ar zemesriekstu sviestu:))))

 3. Vai tad viņa momentā kā notiesāja palika nepieskaitāma, vai arī savu darbu veica būdama nepieskaitāma? Vai prokuratūra var atbildēt ?

 4. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Pirmkart, izsaku pateicibu LA un NRA, ka saprotat mani un nedzesat manus patiesos komentarus par manu pazemoto gimeni-jau 23 gadi. Sodien aprit tiesi 3 gadi, kad mani saja Kraslavas rajona Patvalnieku Republika sodija jau treso reizi. Vietejais policists Arvids Vedla saka terorizet manu gimeni jau no 1993. gada rudens. Mes ar sievu no sava piemajas darzina izrakam 6 maisus kartupelu, bet Andzelu pagasta iedzivotajs un ari policists Arvids Vedla saka uz maniis kliegt, ka es tos esmu no kaut ka nozadzis. Saskreja gandriz viss Andzelu ciems, bija planveidigi uztaisita ista Cirka izrade. Mes tikam pazemoti visa ciemata prieksa. Mums bija divi mazgadigi berni: Janim, kuru iegaza, 2008. gada 10. julija,bija tris gadi, bett meitai Ligai tikai viens gadins. Mes ar sievu ludzam cietsirdi Arvidu Vedlu mus pazelot, jo kartupeli tacu bija no musu piemajas darzina. Tas vinu nespeja iespaidot- pat manu mazgadigo bernu raudas neatkauseja vina Akmens sirdi. Mani apcietinaja, bet sieva ar abiem mazgadigiem berniem raudot un gaudojot bezspeciba palika vieni bez manas aizsardzibas. Mani Dagdas policijas kamera, bez partikas un udens notureja lidz velam vakaram. Kad paludzu padzerties,tad man ieslaca veselu kruzi udens seja,piesakot-SE DZER ZAGLI! Velak izradijas, ka vini ir KLUDIJUSIES, protams mani palaida majas, bet visu celu 10 kilometri no Dagdas uz Andzeliem,protams gaju kajam. Kartupelus ari atdeva, bet sakas TOTALA NESLAVAS celsana pa visu pagastu un Kraslavas rajonu. Visiem vis tika nozagts-malka, kartupeli, gurki, ogas, kaposti u.t.t. Es ar gimeni aptiriju cilveku skunus un partikas pagrabus, bet, nezin kapec. neviens Iesniegumus policija nerakstija. Es ar savu gimeni visus apzogu pa tiro, bet Iesniegumus neviens negrib, nezin kapec, rakstit. Patiesam,absoluta SIZOFRENIJA, vienam otram Austrumu gudrajam. Par parejo velak!

 5. Andris no kriminalas Kraslavas Atbildēt

  Gribu izteikt vislielako pateicibu LR Augstakas tiesas Senata Kriminallietu departamenta priekssedetajam lieliskajam un godigajam Peterim Dzalbes kungam, LR AT godigajiem tiesnesiem Anitai Nusbergas kundzei, Anitai Polakovas kundzei un Peterim Opincana kungam, ka ari LR AT Dokumentu parvaldibas vaditajam Janim Supes kungam par sapratni un palidzibu manai 23 gadu laika izvarotajai gimenei, seit Kraslavas rajona Patvalnieku Republika. Liels paldies ari musu gimenes burvigajjam advokatam Egonam Rusanova kungam un vina lieliskajai komandai. LAI SARGA UN SVETI JUS DIEVS, mani milie cilveki!!!!!

 6. Kad sauks pie kriminalas atbildibas Kraslavas rajona prokuraturas virsprokurori Kristini Repsu-Kondratjevu, Aiju Zaltani, Igoru Blazevicu un Oskaru Dimperu par manas gimenes kroplosanu, apzagsanu un izvarosanu 23 gadu laika? Kad tiesas policijas patvalniekus Arvidu Vedlu, Andzelu pagasta nekaunu, Ivaru Jakusonoku, Aivaru Truli, Edgaru Tjarvi, kuri izkroploja mana nevainiga dela dzivi 2008. gada 10. julija? Delu aiztureja 2008. gada 10. julija ap plkst. 10.00 no rita, bet mani ap plkst.13.00 diena, bet laikus saraksta vienadus. Visi protokoli ir VILTOTI! De Facto! Pat LR Augstaka tiesa izbrakeja kriminalmurgojumu Nr.11240029208, bet Kraslavas rajona tiesa un prokuratura stradaja uz vienu roku un apsplaudija LR Augstako tiesu. Patiesam ir jabut lielai drosmei un nepratam, lai ta splautu virsu pat LR Augstakajai tiesai.

  • Atbildesu pats sev, jo aizmirsu pieminet vel vienu policisti patvalnieci, kura ari piedalijas saja avantura-manas gimenes apzagsana un mana nevainiga dela sodisana. Ta ir ILGA RAKICKA, vina iegaza mani ari 2013. gada 17. aprili it ka es savu sievu gribeju ar nazi nokaut ka cuku laidara.

 7. Ko jūs te ņematies ap korumpētiem juristiem?Te ir runa par korumpētiem psihiatriem.J a “ārsti”atzinuši par psihiski slimu,tad -kas atliek tiesnešiem?

 8. Tā ir korumpēto prokuroru diagnoze Atbildēt

  Savulaik par kukuļa izspiešanu notiesātā Jūrmalas prokurore Irina Bogdanova psihisku veselības traucējumu dēļ no ieslodzījuma atbrīvota, vēsta žurnāls “Ir”.
  ———————————-
  Tā ir KORUMPĒTO kukuļņēmēju prokuroru un tienesušu …diagnoze…
  Vai jūs zināt kaut 1 prokuroru vai tiesnesi, kurš neņem/nepieprasa kukuli?
  Mēs meklējām, bet neatradām… Laikam vnk nepaveicās!

 9. Nezin ,tad atlikušo termiņu ir speciālā psihiatriskā ārstēšana ….tāda dīvaina situācija. Kā prokurore,tiesnese vai policists,politiķis ,ierēdnis tā bezspēcība. Kā vienkāršais cilvēks tā …sori.

 10. Varbūt labāk visus apsūdzētos atbrīvot kā psihiski slimus un tiesas likvidēt, jo slimos nedrīkst tiesāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+