Latvijā
Kriminālziņas

Notiesātais dzērājšoferis piespriesto cietumsodu tā arī neizcieš3

Foto – LETA/Edijs Pālēns

Kāds šobrīd 52 gadus vecais Andris Antons veiksmīgi izvairījies no tiesas piespriesta cietumsoda. 2004. gada 7. augustā Antons alkohola reibumā vadīja automašīnu “BMW” un iebrauca kokā, ka rezultātā gāja bojā blakus esošais pasažieris, kurš nebija piesprādzējies. Tiesa par to viņam piesprieda divu gadu cietumsodu un atņēma tiesības uz pieciem gadiem.

Spriedums stājās spēkā 2005. gada 1. novembrī un tā paša gada 30. decembrī tiesa nosūtīja rīkojumu Valsts policijai par tiesas sprieduma izpildīšanu, jo pats Antons uz soda izpildes vietu cietumā nebija ieradies. 2006. gada 31. janvārī Valsts policija ziņoja tiesai, ka Antons pazudis un viņš tiek izsludināts meklēšanā.

Iespējams, tas tā arī būtu palicis, ja Rīgas rajona tiesa šā gada 25. aprīlī nebūtu saņēmusi Iekšlietu ministrijas Informācijas centra lūgumu noskaidrot, vai Antons izcietis sodu un, ja nav, tad vai viņam piemērojams noilgums – jo ja nav noilguma, tad notiesātais jāizsludina atkārtotā izmeklēšanā. Tiesa vērsās ar informācijas pieprasījumiem vairākos Valsts policijas iecirkņos. Kā var noprast no atbildēm, tad 2006. gadā policija Antonu intensīvi meklējusi īsu laiku, bet tad – vai nu reorganizācijas vai citu iemeslu dēļ – notiesātā meklēšana norimusi, bet kāda informācija par viņu saglabājusies un tāpēc tagad IM Informācijas centrs vērsies tiesā.

Saistītie raksti

Šodien tiesas sēdē, kurā tika lemts par noilgumu, prokurore Evija Novikova sacīja, ka konkrētajā gadījumā noilgums ir trīs gadi. Kur visu laiku atradies un šobrīd ir Antons, viņa nezinot. Parasti šādos gadījumos notiesātie nozūdot kaut kur ārzemēs. Ziņu par Antona nāvi nav.

Tiesnese Inese Siliņeviča atbilstoši Krimināllikumam pasludināja krimināllietā noilgumu, kas nozīmē, ka Antons mierīgi var parādīties atklātībā – vismaz šīs lietas sakarā viņam nekas nedraud. Tiesnese gan piebilda, ka viņai žēl, ka sods nav sasniedzis savu mērķi.

LA.lv