×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
16. jūlijs, 2018
Drukāt

Notiesāto Bērziņu neatbrīvos pirms termiņa, viņa kamerā atrada mobilo tālruni (24)

Foto - LETA/Paula ČurksteFoto - LETA/Paula Čurkste

Ansis Anatols Bērziņš (foto - no kreisās) pirms tiesas sēdes, 16.07.2018.

Ziņa papildināta pl.16:34.

13.janvāra grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa kamerā Rīgas Centrālcietumā šī gada maijā atrasts mobilais tālrunis, par ko viņam piemērots sods, šodien notikušajā tiesas sēdē, kurā tika lemts par Bērziņa atbrīvošanu nosacīti pirms termiņa, pastāstīja Rīgas Centrālcietuma pārstāve.

Viņa norādīja, ka Bērziņam piemērots aizliegums mēnesi iepirkties cietuma veikalā.

Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks tiesai norādīja, ka šis sods tika apstrīdēts Ieslodzījuma vietu pārvaldē, taču no šīs iestādes vēl nav saņemta atbilde.

Uz tiesas sēdi bija ieradušies vairāk nekā desmit Bērziņa atbalstītāji, kā arī apmēram tikpat žurnālistu. Bērziņš tiesas zālē iegāja, atbalstoties uz kruķa, viņam mugurā bija T-krekls, uz kura ar sarkaniem un melniem burtiem bija rakstīts “13.I prāva. Latvijas simtgades negods”.

Tiesas sēdes laikā gan Rīgas Centrālcietuma, gan Valsts probācijas dienesta (VPD) pārstāves norādīja, ka Bērziņu nevajadzētu atbrīvot pirms termiņa, jo viņš vēl aizvien nav atzinis savu noziedzīgo nodarījumu. Abu iestāžu pārstāvju viedoklim pievienojās arī prokurors, kurš piebilda, ka Bērziņam par ļaunu nāk arī tas, ka viņš ir vairākkārtīgi administratīvi sodīts, kas prokurora ieskatā norāda uz Bērziņa attieksmi pret likumdošanu.

Turpretim Mucenieks uzrunāja tiesu apmēram stundas garumā, savas uzrunas laikā prezentējot vairākas tēzes, tostarp uzsvēra Bērziņa iepriekšējo nesodāmību, nepieciešamību atgriezties ģimenē, veselības stāvokli un citas. Noslēgumā advokāts norādīja, ka objektīvi ir redzams, ka Bērziņš ir sasniedzis nepieciešamo situāciju, lai tiktu nosacīti pirms termiņa atbrīvots no ieslodzījuma izciešanas.

Savukārt Bērziņš tiesai norādīja, ka viņam nepieciešama apjomīga fizioterapija Čehijā traumētajam ceļgalam. Bērziņš arī norādīja, ka atbrīvošanas gadījumā viņš dzīvos Līvānos un ievēros Latvijas likumdošanu, tostarp VPD prasības. Viņš vairākkārtīgi pauda gatavību sadarboties ar VPD.

Viņš arī uzsvēra, ka “Latvijas problēma ir tāda, ka daudziem juristiem Latvijā ir no PSRS laikiem saglabājusies represīva domāšana”. Viņš skaidroja, ka Krimināllikuma pants pēc kura viņš tika sodīts, tika radīts 1927.gadā, lai veicinātu Staļina represiju īstenošanu. Bērziņš šo pantu tiesai nodēvēja par atavismu. Viņš uzsvēra, ka tiesiskā valstī šādam pantam nevajadzētu būt, jo tas sevī iekļauj kolektīvās vainas jēdzienu.

Komentējot savus administratīvos sodus, Bērziņš norādīja, ka neviens no tiem neapdraudēja sabiedrību. “Braucot no Latgales uz Rīgu katru nedēļu, protams, ka es braukšu uz 110, nevis uz 90 [kilometriem stundā], bet tas neapdraud sabiedrību,” apgalvoja Bērziņš.

Tomēr šo pēcpusdien kļuva zināms, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmdien noraidīja par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa pirmstermiņa atbrīvošanu no ieslodzījuma izciešanas, vēstī LETA.

Tiesas lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā Rīgas apgabaltiesā. Pēc sēdes Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks žurnālistiem norādīja, ka lēmums tiks pārsūdzēts.

Jau ziņots, ka par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesātajam Bērziņam pie ieslodzījumā pavadītā laika tika pieskaitīti arī tie mēneši, ko viņš pavadījis aiz restēm Čehijā, aģentūru LETA informēja Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks.

Aizstāvis skaidroja, ka Bērziņš Čehijā tika aizturēts 2017.gada 31.martā un viņam tiesa bija piespriedusi vienu gadu un astoņus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu. Līdz ar to sanāk, ka Bērziņam sods jāizcieš līdz šī gada 30.novembrim.

Bērziņa aizstāvis arī bija iesniedzis apžēlošanas lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, taču uz to atbilde līdz šim brīdim neesot saņemta.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī VPD uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja un VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Beerzinja kungam tiik izmantot izmantot kriminaalas vaardu speeles, laikam cietumaa buus sho to iemaaciijies:

  1. Neapdraud sabiedriibu – formaali pareizi, jo vinjsh apdraud tikai citus satiksmes daliibiekus individuaali. Palielinot aatrumu no 90 liidz 110 kmh automashiinas kineetiskaa energija palielinaas par aptuveni 50%, ko nevar nosaukt par nebuutisku. Tikpat labi kaads vareetu Beerzinju piekaut un arii tiesaa teikt: “es sabiedriibu neapdraudeeju”.

  2. Staljina kaa biedeeklja piesaukshana, Staljina represijas saakas vispaar tikai 37jaa – 10 gadus veelaak

  3. Ja jau kolektiivaa vaina ir prettiesisks jeedziens, tad piemeeram izvaroshana vai laupiishana grupaa arii nav vainu pastiprinosha? Kaa ar Nirnbergas tiesu – vai taa arii bija prettiesiska, Beerzinjapraat? Kaa vispaar likums (un taa pants) var buut tiesisks vai prettiesisks, tiesa pagaidaam likumus neizdod. Vai arii Beerzinsh gribeeja teikt amoraals? Pashvaki ar latvieshu valodu, tautas aizstaavim? Taatad Beerzinsh pats grib vardarbiigi veersties pret kolektiivo valsts varu, bet kolektiivie noziegumi vinjapraat neeksistee. Taatad valsts vara – tas ir slikti, banda un bezvalsts – tas ir labi. (ja tas nav “atavisms”, tad par “Stalina” pantu runaat ir smiekliigi.)

  Starp citu, atavisms ir biologjisks jeedziens.

 2. sameriigs!!! Tur pietiktos ar sabiedriskajiem darbiem.

 3. Viss pareizi! Godīgi nopelnīts sods un adekvāta tiesas rīcība! Pilnīgs jefiņš, kas nezin ar ko nodarboties! Un pārāk daudz uzmanības vienam stulbenim!
  Latvijai nozīmīgi darbi stāv rindā – nav kas dara!

 4. Īpašu ievērību šī ziņa nopelnījusi ar to, ka blakus stāsts par to, kā krāpnieks (kopējā summa pāri par 100 tūkst. eiro) ticis cauri ar nosacītu sodu, laikam trīs ar pusi gada. Latvijā tiesu sistēma rullē!

 5. Ja kādam ienāktu prātā pieteikt kontu ,kur tauta var ziedot valsts varas nesamērojamas atriebības upurim es noteikti ziedošu daļu savas pensijas.

  • Noteikti noziedo! Un vinja maasai, kura slavina Kjiinas Tautas Republiku, arii! Tikai neaizmirsti ka Kjiinaa, piemeeram, lielaakaa dalja pensijas vispaar nesanjem – nekaadas. Un, luudzu, nepiesauc tautu, kad raksti savu viedokli. Tu neesi tauta, bet subjekts.

 6. Mums tiešām nav prezidents! Domāju, ka Atols savu vainu jau desmitkārt izcietis.Ja ņem vērā vēl to, kādi noziedznieki pie mums staigā uz brīvām kājām vai ārstējas ārzemes, tad gribas balsī kliegt par mūsu varas nodevību pret savu tautu!

 7. Ansis un Neo ir divi mūsu tiesu sistēmas un “tiesībsargājošās” birokrātijas upuri. Žēl. Iespējams, ka bez kļūdām nav abas puses. Bet nekas, viss varbūt notiek tā kā tam jānotiek, laiks visu noliks savās vietās. Neatbrīvoja – tātad baidās no tā Anša. Ja tāds “Ansis” būtu tumšādains puisis kaut kur Parīzes imigrantu priekšpilsētā, tur jau nedēļu būtu barikādes ielās, degtu mašīnas un tiktu lietota asaru gāze un gumijas lodes…

 8. vispār jau atbalstītāji bija nevis tikpat cik žurnālistu bet divas trīs reizes vairāk – vismaz cilvēki 25. par Ansi jau katram viedoklis ir. Bet par sēdes gaitu – tiesnese visu laiku nervozi kodija lūpas. ieslodzījuma vietu pārvaldes sagatavotais ziņojums bija kļūdains – ka uz sēdi 16. jūlijā var ierasties ar ziņojumu, kas sastādīts maija beigās? Kā šajā ziņojumā var būt rupjas kļūdas – ka Bērziņs reizi nedēļā apmeklē angļu valodas apmācības kursus. Mācās angļu valodu. Šis paziņojums daudziem izraisīja smīnu – ja cilvēks perfekti – cik es zinu vismaz sešās. t.sk arī angļu valodā gan runā, gan raksta. Pēc advokāta aizrādījuma izrādās, ka jā reizi nedēļā viņš iet uz angļu valodas kursiem ieslodzītajiem – kā pasniedzējs.

 9. Lai tik sēž revolucionārs nedataisītais!

 10. Nu slkti ! …. ..?

 11. Ja grib uzstāties kā vajāts varonis Atbildēt

  Ja grib tādu spēlīti publikā spēlēt tad nav ko brīnīties, ja tiesa tam nejūt līdzi. Tas nabaga cilvēks ir neglābjams romantikis kurš sadomājis spēlēt lomu virs savām spējām. Tas, tā varētu teikt, ir diezgan bēdīgi. Ko vińš no tā visa būs iemācijies?

 12. Es novēlu Bērziņam atgūties no morālajām un fiziskajām ciešanām. Man sāp sirds par prezidenta nežēlastību, par to, ka mums nav “viens likums un viena taisnība visiem”, taču priecē šā jaunā cilvēka garīgais spēks. Izturību! Arī šis murgs reiz beigsies!

  • Baidos, ka tik drīz vis nebeigsies !
   Nākošo “atradīs” kamerā ložmetēju, tad tanku, tad bruņu kuģi…
   Brīnums, ka tiesnese raustās no kaut kādām apkopējas līmeņa gērlām…

 13. Nu vai nav lohs? Es arī katru nedēļu no Latgales uz Reigu braucu. Un nekas izbraucu uz 90. Nu labi 95. Bet tas ir pieklājības robežās. a šitam ērglim tas par lēnu ira! Navienam to nanovēlu bet škiet ka jim patīšām darētu pasēdēt un padomāt par dzīvi, kāpēc visi ir tik slikti un ļauni a jis vīnīgais lobs!

  • Tu zini kur Latgale atrodas ?
   Pameklē darbu, slīmest, lai darba laikā nav jāspamo netā un jātēlo pieaugušais !

   • NAV jābrauc ar 110 pa mūsu švakajiem ceļiem! Viņš nevienu neapdraudot… kā tad! Rallists atradies! Un cilvēks, kas demonstratīvi nesadarbojas ar Probācijas dienestu, ir jāliek cietumā! Tiem, kas nezina – Probācijas dienests uzliek sabiedriski derīgus darbus tiem, kam nav piespriests reāls cietumsods. Šis “Ataols”, uzspļaujot probācijai un pēc tam bēgot uz Čehiju, pats parūpējās, lai nonāktu cietumā! Pretīgi tagad vērot, kā viņš tēlo nabaga nevainīgo cietēju!

 14. Tie kuriem vajadzētu sēdēt cietumā (visvieglākais sods) izdod likumus un tiesā citus, bet gan jau pienāks arī viņu stunda.

  • Cerams ka tā būs, ka šie ķēmi no prokuroriem, deputātiem, advokāķeļiem, prezidentiem- karikatūrām saņems to ko viņi jau sen pelnījuši, parazīti nolādētie1

Draugiem Facebook Twitter Google+