Mobilā versija
+15.5°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 20. augusts, 2017
27. maijs, 2015
Drukāt

Notiks 1. Pasaules karam veltīta konference

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai izvērtētu latviešu, kā arī citu nacionālo vienību izveidošanas organizācijas gaitu, rezultātus un nozīmi, Latvijas Kara muzejs ceturtdien, 28. maijā organizē starptautisku zinātnisku konferenci “Nacionālo vienību izveide Pirmā pasaules kara laikā”, pavēstīja Kara muzeja speciālists Mārtiņš Mitenbergs.

Konferencē piedalīsies Latvijas, Polijas, Lietuvas un Ukrainas eksperti un nolasīs ziņojumus par pirmskara virsniekiem latviešu strēlnieku vienībās, idejām par lietuviešu armijas veidošanu Krievijā Pirmā pasaules kara laikā un īstenošanu; ukraiņu Sečas strēlniekiem; poļu militārajām organizācijām Pirmā pasaules kara laikā; latviešu strēlnieku tranšeju mākslas paraugiem Latvijas Kara muzeja kolekcijā un citām tēmām.

Šogad aprit simts gadi kopš latviešu strēlnieku bataljonu izveides Pirmā pasaules kara laikā un latviešu nacionālo vienību izveidošana bija nozīmīgs notikums mūsu tautas vēsturē un ievērojams solis ceļā uz Latvijas valsts izveidošanu.

Pievienot komentāru

Mēģinot nodzēst liesmas automašīnā, ugunsgrēkā cietis vīrietisVakar, mēģinot nodzēst ugunsgrēku, kurā dega automašīna, cietis vīrietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha. Sestdien plkst.8.44 VUGD
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+