Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
27. maijs, 2015
Drukāt

Notiks 1. Pasaules karam veltīta konference

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lai izvērtētu latviešu, kā arī citu nacionālo vienību izveidošanas organizācijas gaitu, rezultātus un nozīmi, Latvijas Kara muzejs ceturtdien, 28. maijā organizē starptautisku zinātnisku konferenci “Nacionālo vienību izveide Pirmā pasaules kara laikā”, pavēstīja Kara muzeja speciālists Mārtiņš Mitenbergs.

Konferencē piedalīsies Latvijas, Polijas, Lietuvas un Ukrainas eksperti un nolasīs ziņojumus par pirmskara virsniekiem latviešu strēlnieku vienībās, idejām par lietuviešu armijas veidošanu Krievijā Pirmā pasaules kara laikā un īstenošanu; ukraiņu Sečas strēlniekiem; poļu militārajām organizācijām Pirmā pasaules kara laikā; latviešu strēlnieku tranšeju mākslas paraugiem Latvijas Kara muzeja kolekcijā un citām tēmām.

Šogad aprit simts gadi kopš latviešu strēlnieku bataljonu izveides Pirmā pasaules kara laikā un latviešu nacionālo vienību izveidošana bija nozīmīgs notikums mūsu tautas vēsturē un ievērojams solis ceļā uz Latvijas valsts izveidošanu.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+