×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. novembris, 2012
Drukāt

Notiks filmas “Sapņu komanda 1935” pirmizrāde

Foto-LETAFoto-LETA

Režisora Aigara Graubas jaunākā spēlfilma “Sapņu komanda 1935” par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā, kurās triumfēja Latvijas izlase, pirmdien, 19.novembrī,  nonāks uz kinoekrāniem, pastāstīja projekta pārstāve Aija Ansone.

Spēlfilmu “Sapņu komanda 1935” varēs skatīt kinoteātros “Splendid Palace” un “Forum Cinemas”. No 23.novembra jauno filmu varēs redzēt arī kinoteātros citviet Latvijā.

Filmas pirmizrāde vairākkārt atlikta, un pie skatītājiem tā nonāks apmēram gadu pēc sākotnēji paredzētā pirmizrādes datuma.

“Šoreiz tas ir pilnīgi droši,” par noteikto pirmizrādes datumu sacīja Ansone. Pašlaik jau tiek slēgti līgumi ar kinoteātriem, un plānots, ka “Sapņu komandu” vienlaikus sāks rādīt visā Latvijā.

Filmas veidošana aizkavējusies dažādu iemeslu dēļ, kas raksturīgi lielākajai daļai Latvijā uzņemto kinolenšu. “Tie ir tehniski un finansiāli jautājumi, daudz kas notika lēnāk, nekā gribētos un sākotnēji tika plānots,” norādīja Ansone. Tāpat bijusi nepieciešama plašāka vēsturisko datu izpēte un daži precizējumi filmas gaitā.

Viņa arī piebilda, ka šī ir pirmā Latvijā uzņemtā sporta filma un tās veidotājiem daudz kas bija jāapgūst no jauna, kas arī sarežģīja filmas tapšanas procesu.

Filmas budžets ir apmēram viens miljons latu, bet tehniskās izmaksas vēl tiek precizētas. Iepriekšējā Graubas spēlfilma “Rīgas sargi” izmaksāja vairāk nekā divus miljonus latu.

Filma “Sapņu komanda 1935” būs patriotisks veiksmes stāsts par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā 1935.gadā Šveicē, Ženēvā, kur Latvija kļuva par pirmo Eiropas čempioni. Filmas centrā ir Latvijas valstsvienības treneris Valdemārs Baumanis un viņa radītā “Sapņu komanda”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+