Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
14. janvāris, 2014
Drukāt

Notiks Grētai Garbo veltīts literārs sarīkojums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ziemeļu Ministru padomes birojs un “Apgāds “Kontinents”” trešdien, 15. janvārī plkst. 18.00 aicina apmeklēt izcilajai zviedru aktrisei Grētai Garbo (īstajā vārdā Greta Lovisa Gustafsson, 1905.-1990) veltītu literāru pasākumu.

Pasākumā tiks prezentēta zviedru rakstnieces Ellenas Matsones grāmata “Ziemas koks” (no zviedru valodas tulkojusi Marika Gintere) un kinozinātnieks Viktors Freibergs uzstāsies ar priekšlasījumu “Aktrise, kura nenovecoja”.

Cilvēkus nekas tik ļoti nevilina kā noslēpumi, un Grēta Garbo ir viena no kino vēstures valdzinošākajām ikonām. Pēc savas kino karjeras beigām viņa dzīvoja tik noslēgtu dzīvi, cik slavenai aktrisei tas iespējams, visvairāk no žurnālistiem slēpjot savu seju.

Tāpēc atmiņā ir tikai viņas neparasti pievilcīgā un skaistā seja, kurai laiks vairs nespēj nodarīt pāri. Ko nozīmē būt kino ikonai un kas viņai ļāva par tādu kļūt? Tie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem meklēsim atbildes.

Pievienot komentāru

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+