×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Notiks japāņu filmu festivāls

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 9.maija līdz 12.maijam notiks japāņu filmu festivāls, aģentūru LETA informēja “Rīgas namu” pasākumu centru pārvaldes pārdošanas speciāliste Aiga Millere. Japānas vēstniecība un Japānas fonds četru dienu garumā skatītājiem bez maksas Rīgā piedāvās noskatīties kopumā astoņas japāņu filmas.

Filmu programmā iekļauta 1981.gada filma “Kāpēc ne?” un 1987.gada filma “Savedējs”, kas ir melnā komēdija. Filmas centrālais tēls ir dziļa pašapmāna pārņemts savedējs Muraoka. Šī ir viena no vairākām režisora Šjoheja Imamuras filmām, kurās asi kritizēta modernā Japāna.

Tāpat skatītājiem tiks demonstrēta 1936.gada filma “Miglas sieviete”, kuru veidojis režisors Heinosuke Gošjo, kurš ir uzņēmis Japānas pirmo skaņu filmu 1931.gadā. Viņa filmas galvenokārt pievēršas vidusslāņa cilvēku ikdienas dzīvei. Režisora tēlainais klusuma izmantojums skaņu filmās, simbolu pielietojums un ainu dinamika ļāvusi viņam kļūt par vienu no labākajiem agrīno japāņu filmu režisoriem.

Programmā iekļauta arī 2003.gada filma “Prom no šīs pasaules”, 1951.gadā tapusī filma “Leģenda par princi Gendži”, kas ir Japānas senākā romāna “Leģenda par princi Gendži” pirmā ekranizācija.

Kinoteātrī būs skatāma arī 1996.gada filma “Kišivadas sliktie puiši”, kurā galveno lomu tēlotāji Hirojuki Jabe un Takaši Okamura ir pazīstama Japānas komiķu dueta “Ninety – nine” dalībnieki, kas savu darbību uzsāka pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā.

Japāņu filmu festivālā tiks demonstrēta arī filma “Mīlestības vēstule” un 1945.gada filma “Idzu jaunavas”. Viena no nedaudzajām 1945.gadā uzņemtajām filmām, “Idzu jaunavas” tika pirmo reizi demonstrēta divas nedēļas pēc Japānas kapitulācijas. Filmas režisors Heinosuke Gošjo ir pazīstams ar filmām par vienkāršo ļaužu dzīvi, savukārt šī filma ir arī kā atgādinājums par viņa pretošanos karam, jo kara laikā režisors uzņēma tikai četras filmas, no kurām neviena nevar tikt uzskatīta par valsts propagandu.

Japāņu filmu festivāls Latvijā notiek kopš 2002.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+