×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Notiks Keramikas biennāle

Foto no art.anazana.comFoto no art.anazana.com

Pētera Martinsona darbs

Izskanot latviešu keramikas vecmeistara Pētera Martinsona (1931 – 2013) 85. dzimšanas dienas piemiņas pasākumiem, par godu izcilajam māksliniekam Daugavpils Marka Rotko centrs izsludina Latvijas Starptautisko keramikas biennāli, kas notiks no 15. līdz 22. jūlijam.

Starptautiskā keramikas biennāle Latvijā notiks pirmo reizi. Tās gaitā Daugavpilī, kā arī citās Latvijas pilsētās atklās vairākas laikmetīgās keramikas izstādes, rīkos konferenci un citus pasākumus. Biennāles nozīmīgākais pasākums, kurā aicināti piedalīties Latvijas un ārvalstu keramikas mākslinieki, būs izstāde-konkurss “Martinsona balva”. Starptautiska nozares speciālistu žūrija atlasīs dalībai izstādē labākos keramikas māksliniekus, no kuru vidus tiks izraudzīti seši “Martinsona balvas” laureāti nacionālajā un starptautiskajā kategorijā.

“Martinsona balvas” pasniegšana un Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle attīstīs laikmetīgās keramikas nozari un veicinās tās atdzimšanu Latvijā un Baltijā, kā arī atgādinās starptautiskajai un pašmāju sabiedrībai par keramiķa Pētera Martinsona devumu mākslas keramikas jomā Latvijā un pasaulē. 2013. gadā P. Martinsons dāvināja Rotko centram lielu savu darbu izlasi, kas kļuvusi par Latvijā lielāko mākslinieka darbu kolekciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+