×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. septembris, 2015
Drukāt

Notiks laikmetīgās mākslas uztverei veltīta “Saruna muzejā”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Norberts Vēbers

Svētdien, 13. septembrī, plkst. 13 Mākslas muzejs “Rīgas Birža” piedāvā “Sarunu muzejā” ar mākslas vēsturnieku Norbertu Vēberu, kurš stāstīs par izstādi “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija”, pievēršoties arī laikmetīgās mākslas uztveres un skatīšanās praksēm, LA.lv uzzināja muzejā.

No 12. septembra Mākslas muzejā “Rīgas Birža” Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas “TÊTE-À-TÊTE 2015” ietvaros būs apskatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija”, kas piedāvās iepazīt Tenderas Mākslas muzeja kolekciju.

Ceļā uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju šis ir pirmais projekts, ar kuru Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju iepazīstina ar Baltijas jūras reģiona muzeju labākajiem laikmetīgās mākslas kolekciju piemēriem.

Tenderas Mākslas muzejs atrodas Dānijā, Jitlandes dienvidos, netālu no robežas ar Vāciju un 2010. gadā Dānijā ieguvis titulu “Gada muzejs”. Tā laikmetīgās mākslas kolekcija fokusējas uz 20. un 21. gadsimta tendencēm Ziemeļeiropas mākslā, īpašu uzsvaru liekot uz Dānijas māksliniekiem.

Jau nākamajā dienā pēc izstādes atklāšanas – 13. septembrī – apmeklētājiem būs lieliska iespēja satikt muzejā izstādes kuratoru, mākslas vēsturnieku Norbertu Vēberu, ar kuru kopā varēs doties pastaigā pa ekspozīciju, aplūkojot pasaulē atzītu mākslinieku Pēra Kirkebija (Dānija), Georga Bāzelica (Vācija), Īana Makīvera (Lielbritānija), Truelsa Versela (Dānija), Kaina Tapera (Somija), Ūlas Bilgrena (Zviedrija) un citu autoru meistardarbus. Sarunas laikā Norberts Vēbers pastāstīs par izstādes koncepciju un darbu atlasi Rīgai, kā arī pieskarsies Tenderas Mākslas muzeja krājuma veidošanas principiem un dažādiem mūsdienu mākslas uztveres jautājumiem.

Saruna notiks angļu valodā.

Otrā tikšanās izstādē “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija” notiks 11. oktobrī plkst. 15, kad uz “Sarunu muzejā” atnāks pazīstamā mākslas zinātniece Helēna Demakova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+