×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Notiks Māra Martinsona Losandželosā uzņemtās filmas “OKI – okeāna vidū” nacionālā pirmizrāde

Foto - LetaFoto - Leta

Balvas "Zelta mikrofons 2013" pasniegšanas ceremonija Nacionālajā teātrī.

8. aprīlī “Kino Citadele” notiks kinorežisora Māra Martinsona Losandželosā uzņemtās filmas “OKI – okeāna vidū” nacionālā pirmizrāde ar filmas galveno varoņu lomu atveidotāju Kaori Momoi, Andra Buļa, filmas mūzikas autora Viljama Goldšteina un radošās komandas piedalīšanos.

No 11.aprīļa režisors Māris Martinsons piedāvā kinoekrānos noskatīties Losandželosā tapušo jauno Latvijas spēlfilmu “Oki – okeāna vidū”. Filmas veidotāji piedāvā oficiālo filmas treileri ŠEIT, ļaujot skatītājiem uzburt ainas un izjūtas, ar ko varēs sastapties filmā.

No 7. aprīļa līdz 12. aprīlim filmas pirmizrādes svētku ietvaros Rīgā tiks organizēti arī dažādi pasākumi, kas saistās ar “Oki – okeāna vidū”. Tiks prezentēts izdevniecības “Dienas Grāmata” izdotais Māra Martinsona tāda paša nosaukuma romāns, Rīgā ierodas filmas dalībnieki – pasaules klases aktrise Kaori Momoi un mūzikas improvizācijas virtuozs Viljams Goldšteins, lai tiktos ar skatītāju pirmizrādes vakarā un dalītos savā pieredzē īpaši organizētās meistarklasēs.

Režisors Māris Martinsons ir īpaši pateicīgs aktrisei Kaori Momoi, Andrim Bulim un Viljamam Goldšteinam, uzskatot, ka filma ir kopdarbs, kurā ļoti nozīmīga loma ir katram tās dalībniekam. Tāpat ir lieliski apzināties, ka ir bijusi lieliska sinerģija starp viesmākslniekiem un Latvijas radošajiem pārstāvjiem. Tā, piemēram, Viljama Goldšteina filmēšanas laukumā sacerēto mūziku, ir saviļņojoši aranžējis Rihards Zaļupe.

“Šis darbs Latvijas kinomākslas kontekstā ir unikāls, jo te satiekas un filmas attīstību nosaka vairāku mākslu sintēze – mūzika, vizuālā māksla un kino. Te ir satikušies ļoti bagāti cilvēki. Iztēle, jutekliskums un skaidra labā izpratne ir viņu lielākā garīgā bagātība. Man ir laimējies satikt brīnišķīgo japāņu aktrisi Kaori Momoi, ar kuru kopīgi veidojam jau otro kinodarbu. Milzīgu pienesumu filmas attīstībai devis Losandželosā un pasaules mūzikas apritē atzīts komponists un improvizācijas virtuozs Viljams Goldšteins. Pārsteidzoši precīzi un radoši kopā ar aktieri Andri Buli izveidojām tēlu, ko viņš pats filmā arī atveido. “Oki – okeāna vidū” ir mazbudžeta filma un man nevienu brīdi, veidojot un montējot filmu, nav bijis mērķis to noslēpt. Manuprāt, pasaulē arvien vairāk un vairāk cilvēki saprot, ka neko nevar saplānot ilgu laiku uz priekšu un ne visu var nopirkt par naudu. Kas atliek? Vienkārši izmantot gadījumu un rīkoties”, tā par savu ceturto spēlfilmu saka pats režisors Māris Martinsons.

Savukārt aktrise Kaori Momoi par iespēju filmēties šajā filmā saka: “Strādāt ar Māri Martinsonu ir lieliski tāpēc vien, ka viņš kino neuztver kā krāsojamo grāmatiņu – precīzas scenārija robežas, ko burtiski izpildīt. Viņam daudz svarīgāks ir cilvēciskais faktors un mirkļa burvība. ”

Andris Bulis par šo projektu saka: “Filmēšana Losandželosā bija saspringts, bet interesants laiks! Kad nav lielas filmēšanas grupas, darbs ir daudzkārt vieglāks un izaicinošāks, tomēr Losandželosa ir vieta, kur jābūt ļoti precīzam un koncentrētam! Varu teikt, ka sadarbība ar Kaori Momoi bija tāda, ko novēlētu izbaudīt ikvienam kolēģim! Pasaules zvaigzne ar japāņu raksturīgu pieklājīgu un partnerisku šarmu!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+