Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Notiks piektais “Dzīvo gājiens”

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamajā nedēļā, 4. jūlijā, reliģiskā draudze un biedrība “Šamir” kopā ar Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeju piekto gadu pēc kārtas kā veltījumu 73. Holokausta piemiņas dienai Latvijā rīkos tradicionālo piemiņas gājienu “Dzīvo soļi”, informē pasākuma rīkotāji.

Gājiena dalībnieki sanāks kopā 9:45 Vecajos ebreju kapos Līksnas ielā, pēc tam sēru gājiens virzīsies pa bijušā Rīgas geto ieliņām līdz Lielās Horālās sinagogas memoriālam Gogoļa ielā. Šeit iededzinās sveces un noskaitīs piemiņas lūgšanu nogalināto ebreju — pirmskara Latvijas Republikas pilsoņu piemiņai.

Piemiņas pasākumos tradicionāli piedalīsies ne tikai Latvijas ebreju kopienas dalībnieki un Latvijas oficiālās personas, bet arī diplomātisko korpusu pārstāvji, ka arī delegācijas no Vācijas, “Makkabi” biedrības pārstāvji, Rīgas iedzīvotāji.

Ka zināms, Holokausta laikā Latvijā gāja bojā ap 70 000 vietējo ebreju, kā arī ap 25 000 ebreju tika deportēti no Rietumvalstīm un nogalināti mūsu zemē.

Lai šī traģēdija netiktu aizmirsta, Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejā tika uzstādīta unikālā siena ar viņu vārdiem un Vācijas, Austrijas un Ungārijas pilsētām. Šim tematam ir veltīta arī izstāde “3000 likteņu”, kura atklāj Čehijas Terezīnas traģiskās vēstures lapaspuses.
“Dzīvo gājiens” – tā ir tradīcija, kura turpina dzīvot.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+