Kultūra
Kultūrpolitika

Notiks pirmā jaunievēlētās Dziesmu un deju svētku padomes sēde0


Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notiek Dziesmu un deju svētku padomes sēde.
Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notiek Dziesmu un deju svētku padomes sēde.
Foto: Zane Bitere / LETA

Ceturtdien, 30. maijā, Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notiks jaunievēlētās Dziesmu un deju svētku padomes pirmā sēde, informē LNKC.

Padomes darba kārtībā ir jaunās padomes priekšsēdētāja un tā vietnieka ievēlēšana, ziņojumu par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības procesu un Daugavas stadiona atjaunošanas gaitu, par izmaiņām Vispārējās izglītības likumā, par vispārējās vidējās izglītības programmu, par gatavošanos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem (2020) uzklausīšana.

Tāpat paredzēta iepazīšanās ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas un attīstības plāna 2016. – 2018. gadam noslēguma ziņojumu, kā arī ar gatavošanos XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem (2023).

Jauno padomi veido kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāve, deputāte Inguna Rībena, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece Egita Kazeka un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Tāpat padomes sastāvā konkursa kārtībā izvēlēti Dziesmu un deju svētku procesā iesaistīto nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju un kultūras centru virzītie pretendenti.

Koru mūziku pārstāv Mārtiņš Klišāns un Romāns Vanags, deju nozari – Santa Laurinoviča un Zanda Mūrniece, pūtēju orķestru nozari – Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve ir Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve – Iveta Tauriņa, tradicionālās kultūras nozares pārstāve – Māra Mellēna, profesionālās mūzikas pārstāvis – Jēkabs Jančevskis, pašvaldību kultūras centru pārstāvis – Toms Upners, nevalstisko organizāciju pārstāve – Mārīte Puriņa un Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāve – Lilija Zobens.

Šīs padomes uzdevums būs sagatavot XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus, kas aizritēs svētku tradīcijas 150. gadu pastāvēšanas zīmē.

Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Nedēļas nogalē pilis un muižas vērs durvis tradicionālajai Leģendu naktij
8 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Čaka mēnesis: pasniegs Aleksandra Čaka balvu; Lielbritānijā iznākusi viņa dzejas izlase
9 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Lielajā dzintarā” sastapsies Reinis Sējāns, Jānis Šipkēvics un LSO
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Cienīgtēvs neatzīst grēku: par cilvēka sabraukšanu uz apsūdzēto sola nonācis mācītājs 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs nosauc, cik daudzi iztiek ar “absolūtas nabadzības līdzekļiem” 8
4 stundas
AG
Aleksejs Grigorjevs
Pasaulē
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
2 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
31 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Bīstama gājēju pāreja Jūrmalā! Gada laikā notriekts jau otrais bērns
46 minūtes